Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz drowthru #255 üzenetére

    Szevasz

    Az a töltő 120mA-rel kb 9-10 órán keresztül töltheti. Egyébként nem tudom, hogy lehet standard töltésnek megadva 65mA egy 850mAh-ás akksinak. Annak normálisan 85mA, ha a kapacitás 10-edével számolunk. Ezen tul jól csináltad a dolgot és jól is tuttad kifüzni a hozzászólásokból.
    A másik kérdésed kicsit fogósabb! Láttam valahol egy könyvben régebben ilyen táblázatot, ahol elemek kapacitása volt megadva. Emlékeim szerint egy nem tartós elem van kb. 600-800mA-h-nál. Egy tartós kb. 2000-4000mAh lehet, de nem is igazán ez a lényeg, ha azt akarjuk összehasonlítani, hogy melyik meddig bírja.
    A mai készülékekben a legfontosabb momentum, hogy igen nagy fogyazstásúak általában nézve (digi gép, MP+ lejátszó) és ezen tul, ami még léynegesebb, impulzus szerűen jelentkezik a terhelés a táp fele. Tehát van egy legalább 200mA-es állandó fogyasztás egy digi gépnél és ezen felül impulzusokban 500-800mA-re de esetleg 1A is ugorhat a fogyasztás. Minél magasabb az áramfelvétel, annál nagyobb a terhelés következtében bekövetkezett feszültségesés, így a feszültség egyre közelebb kerül ahoz a minimális szinthez, aminél a még az adott digitális eszköz működőképes. Az ilyen impulzus szerű, a másodperc töredékéig tartós terheléseket az elemek nehezen viselik, mivel nem tudnak hirtelen egy bizonyos értéknél többet leadni, no, ez az, ami az akkuknál jóval magasabb (még akkor is, ha egyébként kisebb a kapacitása és hamarabb merül). Tehát, az egyébként már kimerült elemeket még alacsonyabb fogysztású eszközökben használva még tökéletesen mennek, akkor is, ha a digitális gép már rég kimerültet jelez. Az elemekre a folyamatos merülés és feszültségcsökkenés jellemző, az akkura pedig az, hogy a névleges feszültségüket igyekeznek megtartani, amig még van töltöttségük, tehát sokkal jobban ki lehet használni a töltésüket ilyen esetben, mint egy elemnek.
    Másik dolog, hogy pláne egy tartós elem sokkal hosszabb ideig megtartja a töltöttségét (évek), alacsony használat, vagy használaton kivüli állapotban, míg egy akku 20-30 napig, utána már észrevehető a töltöttségbeli csökkenés.
    Így az alkamazásnak megfeleően nem célszerü kisfogyasztású állandóan, hosszúideig hsználni kívánt eszközben (pl. óra) akkut használni, mert ott biztosan az elem bírja tovább.
    Persze ha időnkénti töltés is lehetséges, akkor már szóba jöhet az akku is (pufferakkumulátorok régebbi sz.gépekben, stb.)
    Üdv.:

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

  • Batman2

    őstag

    válasz drowthru #261 üzenetére

    Szevasz

    Igen, a lényeget jól értetted !

    Elvileg hosszabb valamivel a töltési idő 65mA-rel, de a tul kicsi áram sem jó tartósan, Nyilván nem károsít annyit, mint bármi más eltérés, de nem tölti már fel eléggé az akkut, mert lassan az önkisülés és belső ellenállás felemészti a töltőáramot, ahogy megyünk egyre kisebb értékek felé.
    Üdv.:

    [Szerkesztve]

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

  • Batman2

    őstag

    válasz drowthru #261 üzenetére

    Hi

    Az OFF részhez:
    Nem csak akkor ugrik meg a fogysztás egy digitális eszköznél, ha bekapcsol pl. a háttérvilágítás, hanem folyamatosan ilyen impulzusszerű, állandóan változó áramfelvétel jellemzi. Ezt a digitális kapuk működési módja okozza. Amikor billennek eygik állapotból a másikba, akkor van egy impulzus szerű nagy áramfelvétel, ezen tul csak jóval alacsonyabb, kapufajtától függő folyamatos áramfolyás. A memóriára is ugyanez vonatkozik, az is amikor éppen végrehajt egy feladatot (egy olvasási, vagy rási ciklus), akkor ugrászserű áramfelvétel növekedése lesz, egyébként alapállapotban csak egy készenléti áramfolyás van rajta.
    Üdv.:



    [Szerkesztve]

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

  • Batman2

    őstag

    válasz drowthru #269 üzenetére

    Hi

    Örülök neki, ha tudtam segíteni ! ;):B

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák