Aktív témák

  • Har_melin

    Topikgazda

    Alapok: Mi ez, mibe kerül, mit várhatok?

    - Mi ez a játék?
    A Path of Exile (a továbbiakban PoE) egy ingyenes akció RPG, legközelebbi rokonainak a Diablo és a Grim Dawn tekinthető. Csak állandó netkapcsolattal játszató, offline változata nincs. A PC-s verzió mellett elérhető Xboxra és PS4-re is, de a különböző platformokon játszók nem látják egymást.
    - Ingyenes? Teljesen?
    Igen, a játék és a folyamatosan érkező kiegészítések és bővítések is teljesen ingyenesek. A fejlesztők persze azért pénzből élnek, tehát számtalan mikrotranzakciót lehet venni hozzá, ezek döntő része azonban kozmetikai, látványelem. Vannak a játékosok életét megkönnyítő bővítmények, azonban ezekre egy teljesen kezdőnek még nincs szüksége. Ha több napnyi, esetleg hétnyi játék után még mindig kedved van hozzá, akkor ezek kb. 5-6 ezer forintnyi beruházással beszerezhetők. A játékos győzelmi esélyeit növelő, pay-to-win kiegészítő nincs a játékban!
    - Milyen a hardverigénye?
    DirectX 10-es videókártya elengedhetetlen és nagyon-nagyon ajánlott, hogy a játék SSD-ről fusson. Gyors és stabil netkapcsolat nélkül nem érdemes próbálkozni. Egyéb hardver tekintetében nálam egy Athlon X4 740 processzorral, 8 GB RAM-mal és egy Geforce GT710 videókártyával fut 2560x1440-es felbontáson, igaz teljesen alapra vett grafikai opciókkal.
    - Steames, vagy helyi változattal játsszak?
    A két változat között semmi különbség sincs, de praktikus okokból tanácsolom, hogy inkább a játék oldaláról letöltött helyi telepítést válaszd. A rendszeresen érkező, néha több gigás frissítések a steamről sokkal lassabban töltődnek le és a telepítésük során sokkal nagyobb lemezterületet kötnek le, mint a lokális változat.
    - Meddig lehet eljutni?
    A maximális szint 100, de ezt nagyon kevesen érik el. Nem a nehézsége miatt (maximum lvl 90-92 körül már minden boss legyőzhető, minden cucc elérhető), hanem mert az egyre nagyobb szintugrásokhoz szinte végtelen mennyiségű játék kell.
    - Van-e multiplayer?
    Van, de inkább ismerősök játszanak, maximum 6 fős partyban. A játék alapvetően solo módra van kitalálva, nincs olyan ellenfél, amit csak partyban lehetne legyőzni. Technikailag van benne egy PvP rész is, de elvétve találni hozzá partnert, ez a játék nem az egymás elleni harcról szól.
    - Mennyire nehéz?
    Röviden: egy kezdőnek eléggé. Annyira szabadon lehet fejleszteni a karaktert, olyan sok opció van, hogy szamárvezető (build) nélkül elvész benne. A játék nagyon kevéssé vezeti a kezdőt, az első pár karakterét gyakorlatilag mindenki elrontja. Egy abszolút casual játékosnak, aki néha egy pár órányi csépelésre vágyik, nem igazán ajánlható. Ha már kiismerte az ember a szabályait, működését, akkor persze a korábbi, legyőzhetetlennek tűnő ellenfelek is könnyen leverhetők. (Amíg a készítők egy peccsel nem buffolják őket… ;] )
    - Mi az, hogy „olyan sok opció van”?
    Az, hogy gyakorlatilag olyan karaktert csinálsz, amilyet akarsz. Nincsenek kaszthoz kötött skillek vagy felszerelések. Lehet spelleket szóró barbárod, íjász boszorkányod vagy bunkóval rohangáló rangered. A „lehet” persze nem azonos azzal, hogy érdemes is ilyet csinálni, vagy hogy életképes lenne, amit kitaláltál! De a játék mechanikája elég sok, első látásra abszurd buildet szült már, amelyek kiválóan működtek. Ráadásul a három havonta érkező nagyobb frissítések mindig változtatnak az addigi erőviszonyokon is, szóval a változatosság hosszú távon garantált.
    - Mi ez a Standard, meg League, amit belépésnél kérdez?
    A játékba több módon lehet becsatlakozni, a két fő opció a Standard és a League (Liga). A kettő között a fő különbség, hogy a ligák a már korábban említett nagyobb frissítésekkel érkező három hónapos szakaszok. Ezekben mindenki nulláról kezd, teljesen új economyval és csak a ligában elérhető extra tartalommal. A liga végével az életben lévő karaktereid átkerülnek Standardra, az összes addig felhalmozott cuccal, currencyvel együtt.

    Mindkét formában lehetőség van softcore (SC) vagy hardcore (HC) karaktert indítani. A ligában indított hardcore karakter halál esetén Standard hardcore-ba kerül. Úgyszintén lehetséges mindegyik módon belül Solo Self Found (SSF) karaktert indítani. Ezeknél csak a játékon belüli NPC-kkel tudsz kereskedni, más játékosokkal nem. SSF karakterből bármikor lehet normál karaktert csinálni, normálból viszont nem lehet SSF-et.
    - Hány karakterem lehet?
    Alapból 24 karaktert indíthatsz ingyenesen. Ha ez kevés, akkor vásárolhatsz hozzá plusz karakter slotot. A maximális számba az összes meglévő karaktered beleszámít, ligás, standard, HC, SC, de természetesen törölhetsz közülük, ha valamelyikre már nincs szükséged. Vigyázat: ilyenkor az összes rajta lévő, vagy a passzív fájába berakott cuccod is végleg elvész!!
    - A karakterek osztozhatnak a cuccokon?
    Módonként vannak külön ládák, vagyis se a SC nem keveredik a HC-vel, se a standard a ligával. Az azonos módban játszó karakterek viszont közös ládát használnak. Ha nem elég a hely a ládában, akkor mikrotranzakcióval újabb rekeszek (tabok) vásárolhatók, és ezeket a bővítéseket minden módban élvezhetjük.

    [ Szerkesztve ]

    Védd a fákat - egyél hódot!

Aktív témák