Aktív témák

  • Har_melin

    Topikgazda

    A zsákmány: felszerelés, currency

    Minden ARPG egyik kulcsa a loot. A PoE zsákmánya két részre osztható: felszerelésre és a most már töménytelen típusú, ezek craftolásához szükséges currencyre. Pénz nincs, a játékban cserekereskedelem folyik, bár természetesen vannak "általános egyenértékesként" használt darabok.

    Felszerelés
    Az avatarunkon látható, hogy egy komplett felszerelés tíz darabból állhat:
    - sisak
    - main hand fegyver (egykezes, kétkezes vagy íj)
    - off hand fegyver (egykezes, pajzs, vagy tegez, kétkezes fegyvernél üresen marad)
    - páncél
    - kesztyű
    - öv
    - csizma
    - 2 db gyűrű
    - amulet

    Ezen kívül lehet nálunk öt darab flaska, és harckészek vagyunk. A cuccaink lehetnek normál, magic (kék), rare (sárga) vagy unique (barna) ritkaságúak. A flaskákból nincs rare.
    A felszerelésünk egyes darabjain foglalatokat találunk, ezekbe kell majd a játék során talált-kapott skill gemeket behelyezni - igazából ezeken múlik majd, hogy hogyan harcolunk, védekezünk, stb. A foglalatok maximum száma kötött, 1H fegyveren 3, sisakon, kesztyűn, cipőn 4, 2H fegyveren, íjon és páncélon 6 foglalat lehet.
    Az egyes daraboknak lehet szint és attribútum igénye. Az attribútum típusa meghatározza, milyen színű foglalatot tudunk könnyen rárakni: a STR alapú cuccokra pirosat, a DEX-re zöldet, az INT-re kéket, a kevert darabokra meg ebből is, abból is. Off colornak nevezik, ha egy cuccon az attribútumától eltérő színű foglalatra van szükségünk. Minél több ilyen kell, annál drágább az előállítása.
    Implicit és explicit módosítók
    Egyes felszerelés darabok saját, fix tulajdonsággal rendelkeznek. Ezeket implicit módosítóknak nevezik, a normál tárgyakon is megtalálható, nem számítanak bele az affixekbe. Cserébe csak a numerikus értékük módosítható.
    Az implicitektől egy vonal választja el a tárgy leírásában az explicit módosítókat, ezek az affixek.

    Fontos-e a sorrend?
    Aktív skilleknél általában nem számít, hogy a különböző színű foglalatok milyen sorrendben kapcsolódnak egymáshoz, a support gemek ugyanúgy kifejtik hatásukat.
    Kivételt jelent, ha valamilyen trigger skillt használunk, akár gemként (pl. Arcanist Brand vagy a különböző Cast on... skillek), vagy a tárgyra rollolt explicit módosítóként (trigger socketed... when...). Ilyenkor a trigger mechanizmus a gemek kapcsolódási sorrendjében aktiválja őket. Ez akkor lényeges, ha a kapcsolt gemek hatása egymásra épül, pl. előbb kell elsütni a Desecrate skillt (ami hullákat termel) és utána a Bone Offeringet (ami ezekből buffol).

    Currency
    Fontos No.1: a csereberénél általánosan használt két currency a chaos orb és az exalted orb, a legtöbb árat ezekben adják meg.
    Fontos No.2: ha tetszik a játék, akkor az első beruházás egy Currency tab legyen, amiben áttekinthetően és egy helyen tárolhatjuk a currencynket. Enélkül nagyon gyorsan ki fogunk fogyni a láda helyből.

    Ezekkel tudjuk a felszerelésünkön lévő affixeket (módosítókat) alakítani. Egy magic tárgyon egy prefix és egy suffix, egy rare darabon 3 prefix és 3 suffix lehet, a unique cuccokon egyedileg változik.

    A legfontosabb currencyk a ritkaságuk sorrendjében:
    - Armourer's crap: sisak-páncél-kesztyű-csizma-pajzs védelmét javítja, max. Q20-ra.
    - Blacksmith's whetstone: 1H és 2H fegyverek alapsebzését javítja, max. Q20-ra.
    - Glassbowler bubble: a flaskák minőségét (hatóidejét) növeli.
    - Gemcutter's Prism: a skillemek (ld. a következő fejezetet) minőségét javíthatjuk vele, Q20-ig
    - Cartographer's Chisel: a mapok minőségét javítja, Q20-ig.
    - Transmutation orb: normál (fehér) cuccból csinál magicot.
    - Augmentation orb: ha a magic cuccon csak egy affix van, rátesz egy másikat.
    - Alteration orb: megváltoztatja egy magic cucc lévő affixeit.
    - Alchemy orb: normál cuccból csinál rare (sárga) darabot, random 3-6 affixszel.
    - Regal orb: magic tárgyból csinál rare-t, csak egy random affixet tesz rá.
    - Chromatic orb: ezzel lehet a foglalatok színét megváltoztatni, random.
    - Jeweller orb: a foglalatok számát lehet vele változtatni. Magas quality mellett valamivel nagyobb esélyünk van a maximális foglalatra.
    - Fusing orb: a foglalatok közti kapcsolatokat (linkek) rollolja újra. Magasabb quality mellett nagyobb esélyünk van a maximális linkre.
    - Scouring orb: magic és rare darabokból csinál normált.
    - Vaal orb: corrupted darabot csinál az adott cuccból. Szerencsejáték, néha nagyon erős plusz tulajdonságot rak rá, néha teljesen használhatatlan lesz. A corrupted cucc foglalatai és affixei többé nem változtathatók, a foglalatok színe is csak a crafting benchben!
    - Orb of regret: a kiosztott passzív pontjainkat tudjuk vele visszaszedni.
    - Chaos orb: egy rare darab affixeit változtatja meg véletlenszerűen
    - Blessed orb: az adott tárgy implicit módosítójának az értékét is megváltoztatja. Unique cuccokon is működik!
    - Divine orb: az affixek értékeit változtatja meg, de az affixek maguk nem változnak
    - Exalted orb: egy rare cuccra rakhatunk vele egy db plusz affixet - persze csak ha nem foglalt még mind a hat hely.

    Ezeken kívül van még egy jó pár speciális, csak bizonyos pályákon elérhető orb vagy csak bizonyos elemekre használható orb, ezekkel most terjedelmi okból nem foglalkozom. Ha ismeretlen esik, az egeret fölé víve megjeleni a funkció leírása.

    Mapok, splinterek, essencek, egyebek:
    Van egy csomó olyan loot, ami egyik kategóriába sem sorolható.
    - Mapok. Ezek az alapjáték utáni pályák. Kb. A8 közepétől eshetnek, T1-T16 nehézségi szintűek és a unique darabok kivételével ugyanúgy hat affix rollolható rájuk, illetve vaalozhatók.
    - Splinterek, fragmentek. Ezek orbok vagy speciális mapok darabjai, több (20-100) összegyűjtése után lesz belőlük kész darab.
    - Essence.Már az alapjátékban is találkozhatunk "megkövült" monszta csoprtokkal. A középső alakra háromszor kattintva megelevenednek és a leverésük után essence esik belőlük. Ezek célzott craftolást tesznek lehetővé, és hét szintjük van (a "szálkák" jelzik a szintet vizuálisan). Rare darabokat csinálhatunk velük, amelyeknek egy affixe előre magadott és minél magasabb szintű az essence, annál nagyobb.
    - Jewelek. A passzív fán lévő foglalatokba illeszthető, különböző bónuszokat adó kövek. Más targyaktól eltérően a rare darabokon csak 2+2 affix lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Védd a fákat - egyél hódot!

Aktív témák