Keresés

Aktív témák

  • Kígyó

    senior tag

    válasz rlazol #1 üzenetére

    Az igen! És ez mind azért, mert venni akarsz egy digitális fényképezőgépet? :))

  • Goose-T

    veterán

    válasz rlazol #1 üzenetére

    Megnyugodhatsz, szerintem az adathordozók fejlôdése követni fogja a digitális fgépekét.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • emvy

    nagyúr

    válasz rlazol #1 üzenetére

    Tisztazzunk valamit. A normal filmes gepeken nem az AgBr molekula az alapegyseg, hanem a szines reagens szemcsemerete. A szines film sem tud 8000 keppontnal tobbet szelteben.


    20 MPixel fölé nem igazán érdemes menni manapság, csak óriásplakát-fotósoknak. Arra meg vannak 50-100MPixeles kamerák is.

    while (!sleep) sheep++;

  • Goose-T

    veterán

    válasz rlazol #6 üzenetére

    A CD helyett ott lesz a DVD, Blue-Ray, stb. Ne légy korlátolt. A CD-k napjai meg vannak számlálva.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • atus

    senior tag

    válasz rlazol #1 üzenetére

    Azt szokás mondani, hogy a 35mm-es formátum felbontása érzékenységtől függően 10-20 mpixel környékén van, tehát a hétvégi hobbifotósnak, de még egy komoly amatőrnek is elég lehet. Egy 20 mpixeles gép egy korrekt optikával már egy az egyben kiválthatja a kompakt filmes gépeket. Nagyformátum esetén viszont nagyságrendekkel nagyobb felbontással lehet számolni. Pontos adatot nem tudok, de csak ha a méretet vesszük alapul, egy 13×18-as film felbontása már akár ezer megapixelnek is megfelelhet. Ennek köszönhetően hihetetlenül részletgazdag képeket tudsz vele készíteni, ami még 800×600-ra méretezve is ordít a fotóról. Szóval profi fotósoknak a határ a csillagos ég, de olyan gigapixel környékéig biztosan el lehetne menni digitális nagyformátumban. Persze ez egyelőre elég elvontnak, és irreálisnak tűnik, de tíz év múlva már valószínűleg nem fog. Ráadásul ezt nem az érzékelők méretének növelésével, hanem a miniatürizálásával fogják remélhetőleg elérni. Az adathordozók miatt nem érdemes aggódni, amikorra ekkora felbontás lesz, már többszáz gigás flashkártyák lesznek, és valószínűleg még annál is nagyobb kapacitású optikai tárolók. A monitor felbontások is szépen fejlődnek, Magyarországon (gondolom nem innen írsz) még egy-két éve is túlnyomó részt 800×600-ban nyomult a nép, de 640 is akadt szép számmal. Ma már az 1024 az alap, az 1280 is nagyon elterjedt, és aki igazán komolyan gondolja az 1600-ban vagy még nagyobban tolja. A fejlődés megállíthatatlan, és ennek szerencsére részesei lehetünk!

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • yerico

    senior tag

    válasz rlazol #1 üzenetére

    ''Arrol nem is beszelve, hogy egy 1 Gigapixeles kep meg JPG-ben is fel gigabajt meretu''

    Lehet egy gigabájtos képet is egy kilobájton letárolni jpegként, csak olyan legyen az a kép. Mondjuk egyszínű, semmi színárnyalat-eltéréssel. A jpeg mérete ugyanis képfüggő.

  • tomcs

    őstag

    válasz rlazol #1 üzenetére

    na ha mar tendenciaknal tartunk, szvsz meg elm1unk 10mpixel kornyekeig de utana jon az igazi attores, amikoris minden pixel minden szincsatornaja erzekelve lesz, nem csak igy sakktablasan oszt kozeinterpolaljuk a tobbit modszerrel. a reszletgazdagsagot inkabb ez novelne meg, nezzetek meg mondjuk a sigma sd9 reszletesseg tesztjet az imaging-resource.com-on meg valamelyik masik 3mpixeles gepet. eg es fold.

    nem tudom hogy a ma profinak szamito cuccok (stabilizalt optika pl (!= steady shot !!!) meg hatalmas zoomatfogas) atkerulnek-e a kozepkategoriaba de orulnek neki :)

    jelentosen nagyobb felbontasnak, mint a mostani par mpixel tobb okbol sincs ertelme, 1reszt elkepesztoen erzekeny lenne a bemozdulasokra szal eles kepet akkor csinalhatsz ha a foldhoz csavarozod vagy ragasztod a kamerat, szinten marha erzekeny lesz a fokuszalasra is, nomeg a fenyerzekenysege is jelentosen romlik mert ugyanaz a feny jelentosen tobb erzekelo kozott osztodik szejjel. ezek mar mai kameraknal is megfigyelhetoek, csak meg elegge kicsi, elhanyagolhato mertekben.

    jelentos fejlodes varhato viszont a tarolokapacitasban es az elektronika gyorsasagaban, valljuk be ezekre meg szukseg is van

  • Power

    senior tag

    válasz rlazol #1 üzenetére

    ''Szvsz a reszletgazdagsag szempotjabol 100 ev mulva is a film lesz a jobb, tehat az igazi profik, foleg a termeszetfotosok azt hasznaljak majd.''

    Ez már most sem igaz.
    A legtöbb már digitális technikát használ.


    ''Arrol nem is beszelve, hogy egy 1 Gigapixeles kep meg JPG-ben is fel gigabajt meretu, tehat jo esetben egy jelenlegi CD-re csak ketto fer fel.''

    Ez, mint írták már képfüggő. Amúgy JPG-t csak amatőr használ, profi sosem.

    ''Hol lesz majd az a hatar, amit bar tul lehet lepni, de nem erdemes? Lesz egyaltalan? Jelenleg szvsz a 10-20 Mpixel tunik realisnak egy profinak es a 3-6 egy amatornek (ez mar szepen nyomtathato). Vagy megsem?''

    Ez attól függ mekkora képeket akarsz készíteni.
    9x13-as képek esetén 10Mpixel fölé semmiképp sem érdemes menni, mert nem látsz különbséget.

    Power

Aktív témák