Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Tuomas #76781 üzenetére

    Az a nagy helyezet, hogy az USB és a HDMI két teljesen eltérő csatlakozás. Míg az USB eleve úgy van tervezve, hogy abszolút hot swappable, addig - bár a HDMI-t is így aposztrofálják - a HDMI erre sokkal érzékenyebb. A probléma nem is magával a az interfésszel van, hanem azzal, hogy a kábel másik végén is egy aktív eszköz van. Namost, mint tudjuk a két eszköz között lazán kialakulhat (és ki is alakul) potenciálkülönbség, amit ugyebár az egymással való csatlakoztatásuk során kiegyenlítünk. Jobb esetben ez úgy zajlik, hogy a csatlakozót az aljzat felé közelítve előbb a fém készülékházhoz érintjük (vagy nem is érintjük, csak látjuk, hogy ívet húz) és ekkor kiegyenlítődött a potenciálkülönbség, ekkor elvileg már nem lehet baj a tényleges csatlakoztatáskor. Rosszabb esetben viszont a potenciálkülönbség az aljzat érintkezőin (és ezáltal az azt vezérlő IC-n) keresztül egyenlítődik ki, ami ekkora terhelést már nem visel el és a pillanatnyi túláram ellövi a HDMI-aljzatot, rosszabb esetben az egész vezérlőpanelt, így egyetlen HDMI-bemenet sem fog működni a TV-n többé, jelentős javítási költségbe verve a tulajt.

    Szóval aki egy istent ismer, NE dugdossa bekapcsolt készülékek mellett a HDMI-kábeleket, mert iszonyatos kárt tud vele okozni! Elvileg ha mindkét készüléket kikapcsoljuk, az már elég, de én speciel csak minden készülék elektromos hálózatból való kihúzását követően javasolnám ezen művelet elvégzését. Nem kell túl gyakran ezt megtenni, jobb a békesség, túl sok elszállt HDMI-aljzatot láttam már ahhoz, hogy tudjam, csak a szerencsén múlik, hogy ne szívja meg az ember.

    Az USB teljesen más tészta, ott az egyik eszköz az esetek döntő hányadában eleve passzív, vagy nem elektromos hálózatról táplált.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák