Új hozzászólás Aktív témák

  • Bodz

    nagyúr

    Előzmények ITT!

    Kedves leendő fejhallgató tulajdonos!

    Mielőtt feltennéd kérdésedet, gondosan olvasd el az alábbi sorokat, hogy a topiklakók könnyebben és gyorsabban tudjanak segítséget adni.
    Ez a topik kizárólag zenehallgatáshoz való, vezetékes, sztereó fejhallgatókkal foglalkozik, ha 5.1-es vagy egyéb gamer, illetve mikrofonos fejhallgatót keresel, kattints ide, ha nem FEJhallgatót, hanem FÜLhallgatót, akkor pedig ide.

    A hozzászólásodban az alábbi kérdésekre adj választ. Mindegyik fontos, tehát egyet se hagyj ki!

    Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

    Otthon, utcán, tömegközlekedési eszközön, kollégiumban, extrém zajos környezetben (gyárak pl.), stb.

    Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

    Zenehallgatás, filmezés, játék, tv nézés, zene szerkesztés, stb. Írd le azt is, hogy milyen zenéket hallgatsz! Bár embere válogatja, hogy kinek milyen hangzás felel meg az adott stílushoz, de valahonnan el kell indulni. Egy dubstep vagy hardstyle muzsika pl. értelmét veszti egy erősen mély hiányos fejhallgatóval.

    Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

    Nagyon fontos kérdés, megválaszolása nélkül elég húzós árú ajánlatok érkezhetnek. :) Ha nem Magyarországon élsz, akkor az ottani pénznemben add meg a választ! Országonként egyébként is jelentős eltérések lehetnek a fejhallgatók árában.

    Vezetékes vagy vezeték nélküli?

    VEZETÉKES. Kizárólag VEZETÉKES. A vezeték nélküli megoldások képtelenek felvenni a versenyt azonos áron madzagos rokonaikkal. Zajosak, szakadozik a kapcsolat a vevővel, de ezektől eltekintve az általános hangminőség is sokkal rosszabb. Hogy mégis melyik a kevésbé rossz ezek közül? Sajnos elég hiányosak a tapasztalok a topikban, a minél jobb hang élvez prioritást, tehát nem értünk hozzá, nincsenek ilyen irányú tapasztalataink. Tényleg az a legegyszerűbb, ha meg sem veszed őket, úgyis a vezetékes a jobb választás.

    Circumaural vagy supraaural?

    A circumaural fejhallgatók párnája a fül körül támasztja a fejet, míg a supraaural fejhallgatók a fülkagylón támaszkodnak. Nagy általánosságban lehet mondani, hogy a fület körülölelő, circumaural fejhallgatók kényelmesebbek.

    Zárt vagy nyitott?

    A zárt fejhallgatók hangszórói csak az egyik, a fül irányába nyitottak, ezért a külvilág felé sokkal halkabbak, mint nyitott társaik, és kevesebb zaj is szűrődik be. A nyitott fejhallgatók mindkét irányba nyitottak, kifelé is ugyanolyan hangosak, mint befelé. El lehet mondani, hogy általánosságban egy adott árkategóriában egy nyílt fejhallgató jobban szól, mint egy zárt. Létezik átmenet a kettő között, ezek a félnyitott fejhallgatók.

    Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?

    Általában nem szoktunk mikrofonos fejhallgatót ajánlani, hiszen hangjuk rendre rosszabb, mint adott áron egy mikrofon nélküli fejhallgatóé. Tehát a mikrofonnal egybeépített fejhallgatókért komoly felárat kérnek és még a magasabb ár sem garantálja, hogy jó hangzást kapjunk. Ezért érdemes mikrofon nélküli fejest beszerezni, és hozzá egy csíptetős (ruhára vagy kábelre), kézi, vagy asztali mikit vásárolni. Erre nem érdemes párezer forintnál többet költeni, Skype-hoz vagy Teamspeakhez tökéletesek ezek is.

    Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?

    Ha van elképzelésed, hogy mit vársz a fejestől. Brutális mélyeket, agresszív magasakat, tiszta középtartományt, kiegyensúlyozott hangzást, stb. Azt is írd meg, ha valami nagyon zavar! Ilyen lehet például a túlzott magas kiemelés.

    Mire figyeljünk oda, honnan vásároljunk?

    Ha külföldről rendelünk fejhallgatót, mindenképpen csak megbízható eladótól, hiszen elég sok hamis fejhallgató van a piacon. A leginkább hamisított fejesek közé tartozik az egyébként különösen ajánlott Audio-Technica ATH-M50, több Sony fejhallgató, például a V6 és a 7506, az összes Beats, Monster, Bose, de gyakorlatilag bármiből lehet hamisba futni, ha népszerű termékről van szó. A gyanúsan olcsó ár, a doboz és tartozékok hiánya, és mindezekhez a távol-keleti eladó szinte garanciát jelent a hamis termékre. Óvatosan, inkább a topikban érdeklődjetek biztos beszerzési forrás felől!
    Komolyabb, közép-felső kategóriás fejhallgatóknál érdemes használtban gondolkozni. Tanácsos körülnézni Hardveraprón, Vaterán, eBbay-en, AVX-en, illetve Head-Fi-n. Az Európai Unión kívülről vásárolva ÁFA- és vámfizetés sem kizárt, ennek fényében rendeljetek külföldről!

    Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

    Integrált hangkártya, hangkártya, DAC, fejhallgató erősítő, hordozható lejátszó, telefon, tablet. Kérünk, hogy a pontos típust is írd le!

    Ha van valami konkrét elképzelésed, nyugodtan oszd meg fórumtársaiddal, de ne ragaszkodj hozzá makacsul, ha a topiklakók le akarnak beszélni róla. Csak azt szeretnénk, hogy minél többet hozz ki a vásárlásra szánt keretedből.
    Végül, fejhallgatóknál nincs egzakt legjobb, mivel mindenkinek más az ízlése. Olvass el minél több véleményt és lehetőségeid szerint hallgass meg sok fejhallgatót, hogy nyugodt szívvel tudj dönteni.

    Egy rövid, de nem teljes listáért az ajánlott 30000 Ft alatti fejhallgatókról és némi olvasgatni valóért kattints

    ------>IDE<------

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák