Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    Emlékszem mikor a CGS elindult mindenki azt hitte, hogy az lesz ami mindent megváltoztat. Alapötlet jó is volt. De besült, és szerintem ez nem csak a világválságnak köszönhető.

    fatal1ty története egy sikersztori, amiben jelentősen közrejátszott az is, hogy amerikai. Ott ugye alapból jobban eladják ezeket a dolgokat. Európában is lehet hasonlóan sikeres játékosokat találni, akik talán nem kerestek annyit mint ő (bár nem tudom, pontos adatom nincs). Ott van például Emil "Heaton" Christensen, aki kiváló CS játékos volt, és most a NiP gaming igazgatója és menedzsere. De ő csak egy a sok közül.

    Arról, hogy az e-sport valódi sportként tekinthető e az szerintem egy teljesen felesleges dolog. Teljesen mindegy, aki szereti az nézni/játszani fogja akkor is ha elismerik, és akkor is ha nem. Szerintem egyetlen Dota2 játékost se érdekeli ez miután milliókat kaszál a The International-en. :)
    Amit nagyon sajnálok az az, hogy a Quake játékosok fizetése, népszerűsége rettentően visszaesett. Pedig igazi teljesítmény az is amit ők csinálnak. Élmény nézni, bár kell hozzá némi előismeret, hogy a néző tudja mi történik a meccsen. Mert sokan csak azt látják, hogy két ember (Duel-ben) ugrabugrál és lövöldözik.
    És ez az egyik legnagyobb buktatója is az E-sport népszerűségének, hogy egy laikus nem fog fel semmit abból, hogy mit lát a közvetítések során. De ez csak addig lesz így míg a mostani generáció fel nem nő. Nemsoká eljön majd a nagy "E-sport boom" itt Európában és Amerikában is. Csak egy kicsit még várni kell rá.

    Én vagyok az egyik élő példa arra, hogy van igény az ilyenre. Persze én csak egy személy vagyok, de szerintem nem vagyok egyedül. Én ugyanis fiatalabb koromban megszállottan szerettem volna profi lenni. (igen ma már én is kacagok ezen) Annyira, hogy mikor még internet hozzáférésem sem volt, én már akkor is CS demokat néztem és botoztam, gyakoroltam egész nap. Már akkor arra készültem, hogy ha netem lesz akkor helyt álljak. Persze mikor lett, akkor volt is pofára esés, de nem adtam fel. Aztán persze nem lett ebből semmi, még a magyar high skill réteghez is inkább ismeretség terén kerültem be mint a skillem miatt. Volt egy beszélgetésem Németh "Piki" Patrikkal aki rávilágított arra a tényre, hogy Magyarországon nem lehet profi karriert építeni. Bárki, bármennyire is szeretne, egyszerűen felesleges erőlködni. És ha valakinek, hát neki azért ezt el lehetett hinni. A mai napig ő az egyetlen Magyar játékos aki hivatásos profi játékosként bizonyíthatott a hoorai csapat tagjaként (CS-ben). (Megjegyezném, hogy ez régen volt, bár szerintem ez a kijelentés mind a mai napig igaz)
    Egy idő után az ember magától is ráébred erre, a játék szépen háttérbe szorul, hobbi lesz. Majd miután családom lett a hobbi lassan luxussá válik. :) Én a mai napig próbálom követni a nagyobb versenyeket. Én sportként tekintek erre, ha nagy verseny van, és időm engedi, akkor streamen követem. Úgy nézem otthon mint más a focimeccset. Az évek alatt rengeteget fejlődtek ezek a közvetítések, én nagyon élvezem. A környezetemben lévők nem. Megértik, hogy miért szeretem, de nem tudják mi történik a képernyőn. Kérdezgetnek, válaszolok, megpróbálom elmagyarázni, de ez nem így működik.

    Akit hasonlóan érdekel ez a téma ajánlani tudom a következő anyagokat:

    Free to Play: The Movie - Dota2-ről szól, magyar feliratos alapból.
    Road to Worlds LoL-ról szól, szintén magyar feliratos.
    Ninjas in Pyjamas Documentary Több részes dokumentumfilm a NiP CS:GO csapatról. Sajnos csak angol felirattal elérhető. De nagyon jól bemutatja a csapat mindennapjait.

    (#2) sTERNI Magyar vonatkoztatásban szerintem csak múltidőben lehet beszélni. Nem hallottam mostanában kimagasló magyar nemzetközi sikert. Talán Epsilon BF4 Dreamhack Winter győzelme volt az egyetlen tavaly. Igaz én sem tudom követni az összes játék eseményeit. Nemrég az Ancients csapat újjáalakult, megszerezték a Steelseries-t szponzornak ami nagyon nagy szó szerintem. Erre pár hétre rá oszlottak. Azután Kodiak ismét felélesztette a csapatot.
    Mondjuk én már azon is meglepődtem, hogy elindult a Dev akadémia. Amiről nem szeretnék véleményt nyilvánítani.

    Jó cikk volt BugBear köszi! Jöhet még! :R

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák