Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Busterftw #38 üzenetére

    Utolsó kommentem a témában, mert úgy érzem, direkt nem érted meg, amit írok. Azért nem láttál 2014-ben, meg nagyjából azóta sem egészen mostanáig sok hasznát a plusz magoknak, mert nem volt rá kellően optimalizált szoftver, és ennek oka meg mindössze az, hogy a piacvezető önös érdekével szemben ment volna a trend. Sajnos ez a helyzet pedig gátolta az innovációt a teljes piacon. Tipikus tyúk és tojás esete ez. Ha 2004 környékén az Intel is beszáll a többszálúsítás trendjébe, mert mondjuk a piaci részesedése közel azonos az AMD-vel, akkor a szoftverfejlesztők is kénytelen kelletlen, de reagálnak, és ez az egész öngerjesztő folyamatként megy tovább. Na de az Intel ezen a téren éppen hátrányban volt, gazdasági szempontból meg pont hogy előnyben, így más utat választott, piacvezetőként Ő diktálta a trendet, és a saját szájízének megfelelően formálta a lehetőségeket, ezzel együtt az igényeket is.

    Mindenki jobban járna, ha az Intel is 8/16-ot ad ma a középkategóriában. Akkor lenne IPC is, meg magszám is, ami összességében gyorsabb rendszereket eredményezne. End of story.

    (ami pedig a Qualcomm párhuzamot illeti, ők is a magszám növelésében látták a jövőt szinte a kezdetektől, nézd meg, mit tettek le az utóbbi években az asztalra, persze nem önszántukból. Pusztán órajelből már ők sem boldogulnak, a különbség annyi, hogy az összes konkurenssel együtt lépdelnek felfelé ezen a létrán, és ha ők lemaradnak, a Samsung vagy az Apple könyörtelenül lelépi őket. Na, ezért van az, hogy ők nem alibiznek, az Intel meg megtehette ezt évekig.A Helios-féle 12 magos szutykokat meg ne keverjük ide, annyi közük van a mobil piachoz, mint a RISC csippeknek a mai desktop PC piachoz, nagyjából semmi.)

Új hozzászólás Aktív témák