Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    válasz pechman8 #15 üzenetére

    pedig a "szép" új világ is ezt akarja használni... lásd, facebook is saját crypto-coint fejleszt. Készülve a Great Reset-re.

  • Semplar

    őstag

    válasz pechman8 #15 üzenetére

    Ez is az ördögi terv része, a fura fajzatoktól, akik káoszt akarnak a világban.

    “Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

  • Petykemano

    veterán

    válasz pechman8 #18 üzenetére

    Már elég régóta nincs arany alapú pénz.

    Jelenleg ún FIAT pénzrendszer van érvényben. Jellemzően kétszintű bankrendszerrel. A jegybank által kibocsátott pénz elektronikusan a kereskedelmi bankrendszer használja, a polgárok pedig készpénz formájában juthat hozzá, egyébiránt ma már a tranzakciók többsége a kereskedelmi bankrendszer által kezelt pénzhelyettesítő számlapénz segítségével történik.
    A lényeg, hogy a rendszer - elvileg és valamelyest - központilag vezérelhető. (Azért mondom ezt ilyen óvatosan, mert a forgalomba kerülő pénz döntően a kereskedelmi bankoktól ered, amelyek jellemzően prociklikusan működnek. Vagyis pénzt teremtenek, amikor megy a szekér és vonakodnak recesszió idején)
    A bankrendszer mindkét szintjén a pénz a semmiből teremtődik és mindig vele egyenértékű adóssággal együtt.

    A kriptodévizákban sokan azt a lehetőséget látták meg, hogy az elosztott rendszer, nem lehet belenyúlni központilag, nincs egy központi irányító, aki saját szakállára úgy dönt, hogy növeli vagy csökkenti a rendszerben levő pénz mennyiségét. Valamint átlátható is, hiszen minden tranzakció több helyen is tárolva van. Épp csak azt nem tudod, hogy pontosan kihez tartozik a tranzakció.

    Ezt a rendszert nem tudod úgy megvalósítani, hogy a természeti ára "olcsó" legyen, mivel épp az a rendszer biztonságosságának kulcsa, hogy nagy energiákat kell befektetni. Idén év elején elképesztő mértékben nőtt pl az ETH hálózat összes számítási kapacitása és azzal együtt a számítás nehézsége is.
    (Mármint persze lehetne fellőni műholdakat, de a rendszer lényege akkor is az, hogy nehéz, számításigényes legyen)

    Sokan a megoldást a elektronikus jegybankpénzben látják. Egy app, amit az MNB ad ki és a digitális készpénzedet tárolhatod benne. (Bár nem tudom, hogy itt coinok lennének-e, vagy egy MNB által vezetett lakossági számla)
    Ugye ennek nyilván az lenne az előnye, hogy ingyenes a felhasználónak, mint a papírpénz. És lehetne pántlikázott pénzeket jóváírmi a rendszerben. Megszűnik, ha nem költöd el bizonyos ideig. Vagy például nyomon lehetne követni a pénz útját. Persze ez épp az ellenkező út,.mint a kriptodevizák.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz pechman8 #15 üzenetére

    Nagyon szép! De közben azt ne felejtsd el, hogy minden az életével fizet azért, hogy egy másik élőlény élhessen. Pl. azért is, hogy te élhess. Ha állatot nem is eszel, attól még a növények is. Egyedül talán bizonyos maghozó és gyümölcstermő évelő növények a kivételek ez alól meg a víz. pl. se a gabona vagy kukorica nem nő ki újra, ha nem gondolsz az újravetésre és helyette felzabálod az egész termést.
    Ilyen alapon kifejezetten becsülöm az őseinket és azokat a kultúrköröket, akik minden étkezés előtt hálát adtak a világmindenségnek vagy Istennek az ételért, hiszen tudják, hogy milyen ára van. A bolti vásárlás és a mesterkélt élettér elszakítja az embert a helyes és valóságos értékítélettől.
    Az lenne az objektív, hogy egy végtelen hosszú skálán lehetne rangsorolnia az ember minden tevékenységének értelmét és hasznosságát, amiből kétségtelenül a kriptobányászat messze nem a legjobb értékelésű lenne. :K

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák