Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Louro

    őstag

    Az ingyenes internettel egy a baj. Üzemeltetni, karbantartani, fejleszteni kell, ami pénz. Ha egy teherhajó megint elvág egy vezetéket, vagy ahol még nincs internet, ki fogja odavezetni.

    Szép és jó az idea, de akkor ennyi erővel ingyen kaphatna mindenki egy két szobás lakást. Ha születik egy gyerek, akkor három szobásra cserélhetik. Környék nem lenne már meghatározva. De autó is járhatna mindenkinek.

    Ingyenes szerintem nemhogy az én életemben, de a jövőben sem lesz ingyenes.

    Az meg, hogy a Google nagy.... szétdarabolják 100 kisebb cégre....attól még "ugyanaz". Inkább a profitorientáltságot kellene megoldani. A jövedelmi egyenlőségen kellene dolgozni, hogy ne szúrja az emberek szemét a Google. Az államok se szabályozhatnak mindent. Max közvetetten.

    [ Szerkesztve ]

    Mess with the best / Die like the rest

  • Louro

    őstag

    válasz waccamár #4 üzenetére

    Az állam bevonása, mint fenntartó nagyon veszélyes. Ahogy nemsokkal utánam is írták, ha az állam üzemeli, akkor annyi extra be lesz iktatva, hogy még azt is fogják tudni, hogy mikor mentünk wc-re és az kis vagy nagy dolog volt. Bár a hazai adatkezeléseket látva elég masszív állománycserére lenne szükség, de én nem adnám egy kézbe az egész hazai internetet. Így sokkal jobb, hogy több cég, több érdekeltség kezében van. Persze jó lenne, ha olcsóbb lenne, de ott a CAPEX.

    Másik: Az internet hatalmas előnye a decentralizáltsága. Ha ezt állami kézbe tesszük, akkor már nem csak atomkofferrel fognak mászkálni a nagyok, hanem internetlekapcsoló kofferrel is.

    Az internet maradjon decentralizált. Sajnos teljesen társadalmi, gazdasági átalakulás kellene, ha ingyenességről lenne szó.

    Mess with the best / Die like the rest

  • Louro

    őstag

    válasz Diabolis #5 üzenetére

    Köszi, megelőztél :) Pontosan, attól, hogy van 100 különböző cég, 100 különböző tulajjal, a háttérben igazából 1-2 ember van mögötte :/ Sajnos ilyen világot élünk.

    Mess with the best / Die like the rest

  • Louro

    őstag

    válasz Tapsi #16 üzenetére

    Nem akarok szőrszálhasogató lenni, de az általános iskola általánosság ad egy képet egyes tudományokról. Középszintű iskolában már specializálódunk. Közgazdászok valószínűleg nem tanulnak éneket, a rajzszakosok nem tanulnak kémiát.
    A felsőoktatásban pedig egy-egy területre kellene fókuszálni. Értem, amit írsz, hogy jó jöhetnek az ismeretek, de akik szakmailag akarnak elmélyedni, azoknak gáz, hogy ha matekszakon az irodalommal kell szenvedni. Pont azért ment matek szakra. Lehet a családban is már megvan a pozíciója.
    Lassan ott tartunk, de lehet már tény is, hogy egy fizikus MA képzésen rajzot is kell, hogy "hallgasson".

    Akinek pedig kell, vegyen fel külön tárgyakat, végezzen külön tanfolyamokat e célra. Ne legyen elvárt. Nem muszáj mindenkinek KATA-zni, EKHO-zni. Normál alkalmazásban nem kellenek olyan speciális ismeretek.

    [ Szerkesztve ]

    Mess with the best / Die like the rest

  • Louro

    őstag

    De, hogy a kiinduló vitához bedobjak még egy bombát, akkor lenne jó az idea, ha mindenhol ugyanolyan minőségű internetelérés lenne. De Budapest vs. Karakószörcsög valószínűleg nagyban különbözik. Amíg még valahol a 10Mb/s is luxus, addig engedjék el. Amerika se igazán jól lefedett. Oké, hogy sok a lakatlan terület, de akkor is.

    Mess with the best / Die like the rest

  • Louro

    őstag

    válasz emvy #30 üzenetére

    Gimnáziumban is szakosodsz. Matek-fizika szakos ne tanuljon ének-zenét. Magyar nyelvtan-irodalom szakos ne tanuljon fizikát már.
    De, ha a középiskolát veszem, a közgazdasági szakközépiskolában felesleges a rajz.

    Szakiskolákat nem is említem. Autószerelőnek biológia?

    [ Szerkesztve ]

    Mess with the best / Die like the rest

  • Louro

    őstag

    válasz Tapsi #35 üzenetére

    Sokan leírták a véleményüket, amivel egyetértek. A hazai rendszer visszafelé halad, nem előre. Azzal egyetértek, hogy gondolkodó embereket kellene kiköpnie az iskoláknak, de ehelyett rengeteg az életképtelen egyetemista is félelmetesen magas igényekkel. Persze valahol el kell kezdeni, ezt nem tagadom.

    Azzal viszont nem értek egyet, hogy 8 év általános után még mindig széles körben edukáljunk. Különben mi értelme a különböző szakoknak, szinteknek (szak-, szakközépiskola, illetve gimnázium)? Fakultatívan persze nagyon jó. Igaz kevesen vennék fel, de aki nem akarja, az úgyis lázadni fog a kamaszodásnak és a hormontúltengésének köszönhetően.

    Mess with the best / Die like the rest

  • Louro

    őstag

    válasz doooo #43 üzenetére

    Abszolút értem mindkettőtöket. Csak amikor még se gyakorlati, se munkatapasztalata sincs a gyereknek, ne toljunk bele 3-4 szakmát. Egyben legyen erősebb. Ha akar, felvehet más tárgyakat fakultatív jelleggel.

    Menet közben pedig igen, lehet váltani. Cégen belül is szoktak képzések lenni, de ahogy említették, ott vannak a felnőttoktatások. Az OKJ különben nem volt rossz. Nem szőrszálhasogatás, de ha valaki elvégez egy marketingszakot és munkája során látja a projektmenedzsereket, hogy mit is csinálnak és neki szimpatikus, akkor beszélgethet velük, járhat munka mellett oktatásra is. De, ha jó a cég és látja, hogy érdeklődik aziránt, akkor lehet juniornak át is tudja tenni.

    És itt jön be, hogy ha már az alsó- illetve középiskolákban gondolkodni és tanulni tanítanák a gyerekeket, akkor sokkal könnyebbek lennének a váltások.

    +1 gondolat (és elnézést a hosszért): Középiskolában legalább olyan szinten kell a szeparáció, hogy humán vagy reál beállítottságú a gyerek. Persze ez idővel változhat, de át lehet íratni a gyereket egyik iskolából a másikba. Nekem közgáz szakközépben volt biológia és kémia is. Nem csak matek és ügyvitel és mikró-makró.

    Mess with the best / Die like the rest

Új hozzászólás Aktív témák