Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Busterftw #66 üzenetére

    Tőled olvastam már korábban ezeket a support, meg kompatibilitás, meg kapacitáshiány érveket, de egyiknek sincs sok alapja. Az intelt sokkal több minden adja el, ez tény, leírtam az okát. Hosszútávú szerződések, és márkahűség. Utóbbi már erősen kezd kikopni, előbbi meg egyértelmű. Ha egy OEM-nek meg kell vásárolnia szerződés szerint x db intel processzort, és nem tud annál több eszközt értékesíteni, akkor nem fog mellé még egy nagy rakás AMD processzort is venni, mert akkor valamelyik rajta marad.

    Hogy az intel hogyan bekkelt ki 14 nm-en 4 ryzen generációt úgy, hogy nincsenek lemaradva teljesítményben, annak is leírtam az okát. Az agyonreszelt 14 nm-ből jóval magasabb órajeleket tudnak kihozni. Ez viszont csíkszélesség váltásnál el fog tűnni. IPC-ben pedig már most is hátrányban vannak, az AMD-nél meg csak a ZEN3 kapcsán 17%-os IPC növekedésről beszélnek, és akkor várhatóan fennakadások, és csúszások nélkül jön menetrend szerint a ZEN4 is. Nem véletlenül jött az Intel 10 nm csak az alsó szegmensbe, főleg laptopokba, mert már ott is látszik, hogy képtelenek magas órajeleket elérni friss gyártástechnológián.

    Tarthatod többre az intel mérnöki munkát, de ennek semmi köze a mérnöki munkához. Az intelnek a marketing részlege jobb, meg nagyobb hátszele van. Az évtizedek alatt bebetonozták magukat annyira, hogy nem könnyű őket kigolyózni. AMD-nél meg lehet, hogy csak szerencse volt, de a ZEN magokkal nagyon beletaláltak. Potenciál meg még bőven van benne, csak a töredékét használták ki eddig. Nekik a következő jó pár évre nem lesz gondjuk a fejlesztéssel, hacsak a TSMC el nem hasal, de erre sincs reális esély.

    Ezen kívül még nem is beszéltünk arról, hogy a PC piac folyamatosan zsugorodik. AMD-nek ott a konzolpiac, intel meg eközben elkezdte szép lassan bedarálni az IOT részlegeit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák