Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz #02119936 #32 üzenetére

    Egyetértek, elméletileg lehetne modellezni az időjárást, de ahhoz nagyságrenddel több adat kellene, ami sosem fog rendelkezésre állni. Több hónapos előrejelzéshez egyéb dolgokat is figyelembe kellene venni:
    nap időjárás, egy napfolt vagy plazmakidobódás megváltoztatja a kisugárzott energia mennyiségét
    vulkáni tevékenység, lsd a legutóbbi izlandi vulkánkitörést, hogy átírta az időjárást
    emberi tevékenységek: pl kocsimentes nap, vagy kapcsold le a lámpát 6 után
    ipari balesetek, erdőtűz
    felmelegedés hatására metán légkörbe kerüléséről még semmit nem tudunk, csak azt, hogy erősebb üvegházhatású gáz mint a CO
    víz légkörben átlagosan 6 napot van, erősebb a hatása az üvegházhatásra mint a CO-nak, és van, hogy növeli (éjszaka felhős időben melegebb van) van, hogy csökkenti (nappal a felhő visszaveri a napfényt) a felmelegedést.
    Szóval nem lehetetlen az időjárás modellezése, de pontosabb értékhez gyorsabb gép, jobb modell, és sokkal több figyelembe veendő paraméter kell.
    Az, hogy júniusban lesz olyan hét mikor esik, és 25C lesz, az nem előrejelzés, az kell, hogy holnap esni fog és vigyél esernyőt, illetve q hideg lesz sál sapka mindenképp. Vagy ha ipari igényeket nézzük: három hónap múlva sok lesz a szél, majd minden nap fújni fog, nem nagyon fogod tudni akkora széllökésben a helyére tenni a szélerőmű lapátjait, tervezz más feladatot akkora, négy hónap múlva szélcsendes havunk lesz :)

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz E.Kaufmann #35 üzenetére

    Oké, hogy fillérekből össze tudod rakni a mérő műszer monitorozó és kommunikáló részét, de a műszer ami kérdéses. Földrengést pl mai napig nem tudnak előrejelezni, szóval, hogy csinálsz rá IoT eszközt?

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz gyulank #53 üzenetére

    Olvass utána más az elve. A kvantumszámítógép kihasználja a kvantumfizika érdekes lehetőségeit, pl, hogy egy elektron egyszerre több állapot vehet fel.
    Hagy hozzak egy emberes témát:
    Egy perc alatt hány 10 jegyű számot tudsz összeadni? Egy arcfelismerő algoritmusnak hány számítást kell elvégeznie ahhoz, hogy felismerjen egy arcot? Te akkor 1000 év alatt ismersz fel valakit? Nem? Miért? Mert az agyad neuronhálójának az arcfelismerés, útvonalkeresés, optimalizálási feladatok fekszenek, de a számolás, vagy mondjuk a logaritmusszámolás nagyon nem.
    Persze most jön az, hogy akkor is el lehet mondani, hogy egy szuperszámtógép/asztali gép mennyi arcot ismer fel egy másodperc alatt, illetve te mennyit ismersz fel, és össze lehet hasonlítani. Te is, a számítógép is léteztek, egyikőtök se kísérleti darab, míg ugyanez a kvantumszámítógépekről nem mondható el.

    Elég csak annyi, hogy működési elvéből adódóan nem bruteforce módszerrel fogja feltörni a jelszavadat, hanem tudtommal egyből rááll a megfelelő megoldásra. Az elég gyors?

Új hozzászólás Aktív témák