Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz orion1025 #33 üzenetére

    "Hát azért egyik említett gép sem volt nagy durranás, pláne a wii. "

    Mit értesz "nagy durranás" alatt? Hogy neked tetszett-e, vagy hogy sikeres termék volt-e a konzol piacon?

    "A nintendo mindig más úton járt, de ennek köszönhetően le is maradtak."

    Ugyanez: lemaradtak mihez képest? A személyes elvárásaidhoz, vagy eladásokban a versenytársaikhoz képest?

    Nagyon nem mindegy, mert a személyes elvárásaid ugyebár a "vélemény" kategóriába tartoznak, a vélemény meg olyan, mint a mellbimbó: mindenkinek van, de nem mindenkié érdekes.
    Ha viszont úgy gondolod, hogy a Nintendo objektív szempontok szerint is lemaradt a versenytársaitól, akkor mellékelhetnéd az eladási statisztikákat, amikre ezt az állításodat alapozod.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz orion1025 #40 üzenetére

    Megint csak a véleményeddel jössz, pedig a kérdés az volt, hogy milyen objektív adatokra alapozod azon állításodat, hogy a nintendo lemaradt.

    Ami a felhozatalt illeti, minden konzolt első sorban az exkluzívok miatt vesznek, azok a húzónevek, "a sok ezer játék meg a töltelék". Ebből a szempontból - a logikádat követve - az xbox maradt le a legjobban a mezőnytől, mert arra ezek szerint csak töltelék van.
    A nintendo abban különbözik a riválisaitól, hogy az exkluzívjai első sorban a legfiatalabb korosztályokat célozzák. A konzolpiac legszélesebb fogyasztótáborát ugyanakkor a 18-35 év közötti férfiak teszik ki, ezért a médiában marketing célból gerjesztett hype is első sorban őket célozza. Emiatt tűnik úgy, hogy a nintendo exkluzívjai körül kisebb a felhajtás az átlagnál, az eladási számok viszont azt mutatják, hogy a nintendo startégiája nagyon is működik, mert a maga célpiacán simán hozza a (tíz)milliós nagyságrendű eladásokat.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz kilua #50 üzenetére

    Akkor pontosítok, a fiatal korosztályt a nyugati piacra értem.
    Ahogyan az anime sem gyerek kategória Ázsiában, úgy a nyugati film piacon csak nagyon lassan tud kitörni a gyerekprogram státuszból, azaz a többségnek még mindig a Pokemon ugrik be és nem a Goblinslayer vagy a Deathnote, pedig ezek nyugaton is népszerű sorozatok.
    Ugyanígy a Nintendo "gyerekes" játékai is első sorban nyugati értelemben gyerekesek. A Nintendo pedig a nyugati piacon nyilván azt tolja, ami eladható: Pokemon, Mario, Zelda. Ezzel ugyanakkor betölt egy piaci rést is, mert a többi konzolnál komoly kutatómunka kell, hogy találj a gyereknek olyan AAA címeket, amiben (a sportjátékokat leszámítva) nem más embereket vagy szörnyeket kell kibelezni.

Új hozzászólás Aktív témák