Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Reggie0 #52 üzenetére

    Ez igaz, de egy műtő teljesítmény igénye jóval elmarad egy termelő üzemétől. Szóval egy műtőnél megoldható, hogy legyen 10-20-60 perces UPS, amíg egy tápos generátor beindul. Egy gyár esetén is megoldható lenne, kérdés, mennyire lenne ez kihasználva? Ha nincs kihasználtság, csak viszi a hasznot, mert ezt időről időre tesztelni, karbantartani kell, ami plusz ember, plusz feladat, plusz költség. Ha ki van használva, akkor meg nem biztos, hogy jó helyen van a Tigris, mert nem stabil az áramszolgáltató.
    A műtőnél akkor van gond, ha létfenntartáshoz használt gépek maradnak táp nélkül. Akkor cca. reszeltek a páciensnek. Ugyen nincs lélegeztető, nincs vérellátást segítő, nincs újraélesztő...
    Az emberélet általában összemérhetetlen érték pár tízezer waferhez képest.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • Frawly

    veterán

    válasz Reggie0 #91 üzenetére

    Ha memory leakes, bugos verzió, abból is főleg a Chrome-alapúak. Vagy 5000 tabot nyitsz meg benne. És hasonlók. Én amiről beszéltem, az a 8-16 GB elég, az az átlag felhasználás, átlagon értsd: normál böngészés (500 alatti fülön), szövegszerkesztés, office-ozás, játékok 1080p-ig, zenehallgatás, filmnézés, torrentezés, stb. átlagos dolgok, esetleg néha egy-egy szál virtuális gép, kisebb kódolás (programozás, videókonvertálás). Mint írtam, tisztában vagyok vele, hogy professzionálisabb felhasználásnál nem elég, de ott meg a szükséges extra RAM ára kitermelhető, mivel munkáról van szó, így nem jelent olyan nagy terhet, hogy drágább.

    #92 Chaser: de itt nem csak a költségekről van szó, pont ezt írom. Hanem ha pl. havonta beszopnak egy ilyen áramszünetet, akkor az egész termelés nem tervezhető, komolytalanná válik, hogy minden hónapban csak mázlival tudnak akármit is gyártani, senki nem fog tőlük rendelni, meg velük kockáztatni. Egyelőre valóban szökőévenként, ha történik ilyen, de mi garantálja, hogy a jövőben ez nem lesz gyakoribb? Itt most elvekről van szó, ez sokszor nagyobb súllyal esik latba, mint holmi költségösszehasonlítás. Mert lehet a saját erőmű valóban drága, de viszont hozna a gyártásba egyfajta kiszámíthatóságot, stabilitást, garantálná, hogy X ideig tuti nem lesz ilyen kimaradás, vagyis legalábbis ilyen piszlicsáré okból nem.

    Jelenleg, amit csinálnak, hogy vagy van árvíz/cunami, vagy nem, vagy van áramszünet, vagy nem, vagy van covid-lezárás, vagy nem, aztán a bárányfelhők mennek az égen jobbra, vagy balra, ez olyan, mint az orosz rulett, így nem lehet gyártani semmit. Ennyi erővel a befektetők meg a megrendelők felrakhatnák a zsetont az első sarki lovin is, vagy nyer a lovuk vagy nem alapon.

  • Frawly

    veterán

    válasz Reggie0 #99 üzenetére

    Igazad van, garancia nincs arra se, akármi történhet a jövőben, mindenre nem lehet felkészülni. De azért az előreláthatóbb eseményekre fel szoktak, ezen lehet vitatkozni, hogy mi a jó stratégia. Az a baj, hogy így konkrét adatok híján nem lehet megfejteni, mert nem ismerjük az energiaigényt, a gyár fekvését, erőműépítési lehetőségeket, adottságait a régiónak, konkrét anyagi kár mértékét egy ilyen leállásnál, stb.. Ahhoz elég sok adat kéne, hogy ezt meg lehessen szakérteni. Én nem is azt mondom, hogy mindenképp erőművet kellene építeni, de lehet hogy az is járható út lenne, és jobb megoldás, mint a mostani, egyáltalán nem elvetendő ötlet, csak azért, mert drága.

Új hozzászólás Aktív témák