Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    Ne keressetek a feszültséggel összefüggést.

    Tápvezetékről van szó. '70-es évek óta használnak valamilyen nagyobb kapacitású kondit (alu, később tantál elkó, ma már szilárd tantál) és kerámiát párhuzamosan a tápvezetékek szűrésére. A hagyományos alu elkó ESR-je egy kerámiához képest kb. 500..1000-szeres. Nyilván ma már ilyen nem fordulhat elő a ma szokásos frekvenciákon, de szilárd tantál + kerámia igen, ott is igen komoly a különbség GHz tartományban.

    A kisfrekvenciás zavarokat megszűrik a tantállal, a nagyfrekvenciásokat pedig a kerámiával. A kerámia azért melegedhet, mert teljesítmény keletkezik rajta, azaz a tápfeszültség nagyfrekvenciás ingadozása az adott ponton (IC lábához szokták rakni) jóval nagyobb, mint amit terveztek.

    [ Szerkesztve ]

  • ROBOTER

    addikt

    válasz gbors #33 üzenetére

    Szerintem ez a referencia kártyadizájn egyik érzékeny pontja lehet (ennyi infó alapján nem merném azt mondani, hogy hibája). Bizonyos pontokon nagyobb áram koncentrálódik és valami jobban rángatja a tápfeszültséget az önálló tápvezetékek száma, vastagsága, törései, az áramkörök vezetékre való csatlakoztatásának sorrendje stb. miatt. Gondolom majd áttervezik a huzalozást a későbbi termékeknél, és megoldódik.

    Csak arra akartam rávilágítani, hogy a két eltérő típusú kondenzátor párhuzamos alkalmazása kb. 50 évre tekint vissza, semmi különlegesség nincs benne, nem tudsz elővenni egy sima OPA adatlapot sem úgy, hogy a végén a referencia/mérési sematikus ábrákban ne legyen kötelezőként előírva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák