Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz dabadab #48 üzenetére

    Nekem ezek az SSD-k még messze vannak az alternatívától, mikor egy 1TB-os SDD árából legalább 4db 2TB-os HDD kijön, addig én biztos nem leszek cél közönség.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • vicze

    félisten

    válasz dabadab #48 üzenetére

    ViZion is írta, hogy nem a cella meghibásodás a legnagyobb probléma, hanem a vezérlő, a cella ritkább esetben használódik el, ebben egyetértünk. DE ha tovább folyatódik az a trend, hogy a cella nm csökken és a rétegek száma nő, akkor bizony egyre inkább valószínű, hogy a cella lesz az ok. Ezt tudják a gyártók is hiszen a tartalék tárhelyet egyre nagyobbra szabják. Maga a gyártó is hülye akkor?

    Nem anekdotákból vonok le következtetést, hanem pusztán abból, hogy még nincsenek elég ideje SSD-k forgalomban, és nem elég nagy a tömegük, hogy statisztikai adatokat vonjunk le, és mivel SSD-nél is igaz, hogy idővel növekszik a meghibásodás (ha nem jobban). Még egyszer ez a cikk lassan 3éves, azóta sok minden történt. A trend hogy nő a kapacitás a cella életártálam pedig ezzel arányosan csökken egyértelmű. De már ezekből a régi adatokból is látszik, hogy mérettel arányosan növekszik a meghibásodás száma, mert a vezérlő nagyobb terhelést kap. Akkor ez a ami 256GB-sekre mit jelent? (akkor még nem is léteztek...)
    Az utolsó diagramon is látszik, hogy mit szeretne kihozni, a HDD meghibásodás 2. év után exponenciálisan nő, bezzeg a SSD szépen egyletesen fog majd mi? Persze majd az egyenletes lesz, a cikkíró kedvéért. Az meg hogy nem új HDD-k szerepelnek a cikkben már végképp senkit se érdekel...

    Akárhogy is nézem én csak Intelt és OCZ-t látok ebben a statisztikában semmi mást, a többi gyártó lényegesen rontana ezen. Csak OCZ a consumer adatok, minden más enterprise környezetből (Intel) származik, ahol az SSD-k jóval megbízhatóbbak.
    A trendeket folyamatosan nézi kellene, nem pedig egy X időpontban befagyasztott számot nézni.

    Annyi mindent ki lehetne ebből hozni, hogy elírhatatlan. Pl. egy adattárolásra használt SSD elvileg tartósabb, mivel nincs mozgó alkatrész, és az használat módja miatt, jóval kevesebbet van használva. De valóban helytálló lenne ez a megállapítás, egy 1TB-s TLC 19nm-es SSD vs. 1TB 5400rmp HDD esetében,
    te rávágnád, hogy igen?

    Akkor azt a kérdést a megbízhatósággal kapcsolatban nem is hoztam fel, hogy az elhasználódás mértékével, az SSD idővel lassul, ez mennyire számít bele a megbízhatóságba?

Új hozzászólás Aktív témák