Új hozzászólás Aktív témák
-
Tigerclaw
nagyúr
-
S_x96x_S
addikt
- most már csak az a kérdés, hogy mekkora részesedést enged át az aranytojásokból ..
Intel CEO Bracing For EPYC Impact, Aims to Keep AMD Under 20% of Server Market Share
https://www.tomshardware.com/news/intel-ceo-amd-server-market,37273.htmlMottó: "A verseny jó!"
-
nagyúr
Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.
-
Legyes
tag
Az Intel nem tudja ettől olcsóbban adni a proocikat, mert sokkal nagyobb selejtszáma van a monolitikus dizájn miatt. Az AMD az infinity fabric miatt és az egy dizájn sok termék miatt tud olcsóbb lenni. Ennek persze ára van, amit a gamerek látnak a legjobban. Legalábbis most. Csak hogy az IF nem egy kétségbeesett lépés volt, hanem tudatos tervezés. Kb. minden új AMD termék IF képes, főleg a GPU-k. Szerintem van még a fiók alján pár lap az AMD-nél. Az Intel a Threadripper óta csak kapkod.
Mellesleg nem lepne meg, ha 6 hét múpva az AMD demózna egy rommá tuningolt TR2-t. Nem komolyként, csak úgy véletlenül...[ Szerkesztve ]
-=LeGyEs=-
-
Frawly
veterán
válasz wwenigma #250 üzenetére
Egyetértek. Amit a csíkszélesség csökkentése engedett, plusz néhány utasításkészlet. Még a IGP fejlődött benne leginkább. Amúgy meg az 1. és a 8. gen között van kb. 30% teljesítményben magonként 7-8 év alatt. Ment a tikk-takkozásos időhúzás. Pedig az Intel is fejleszt, de eddig fiók mélyén rejtegette a fejlesztéseket, és csak lassan csepegtette. Most hogy van verseny, már nem játszhatja ezt tovább.
-
wsanyi
aktív tag
Végigolvastam szúrópróba szerűen a rengeteg kommentet. Hát vannak érdekes hozzászólások, az biztos.
@ Tigerclaw és Giii: Az inntel arról híres, hogy olyan korrekt cég. Lefizet másokat, hogy ne adjanak el AMD-vel terméket. Sőt, ultramobil szegmensben, hogy csak intellel adjanak el. Majd biztosan nem szednek ki titkot a régi AMD-sektől. Csak hiába szednek ki, mert nagyon nincs mit. A tudás a fejükben van, az útitervek pedig ismertek, és az Infinity Fabric is.
@ rambustibi: Szeretem az AMD-t, és azóta, hogy kiderült, mit művelt az intel, próbálom magam távol tartani tőlük, amennyire csak lehet, de egy 32 magos, alapjában véve 250 W TDP-re beszabályozott processzor léghűtővel 3 GHz körül fog menni, ami kb. 5000-5200 CB R15 pontot jelent. Próbáld ki a tiédet 3 GHz-en futtatni. Igen, ide a top 1% körüli CPU-k kerülnek állítólag, így valószínű a 4,4 GHz 1 magon, ahogyan a TR1-nél a 4,1-gyel szemben a 4,2 GHz, bár volt már teszt, ahol sikerült 4,3 fölé menni minden magon egy 2700X-szel, szóval még 4,45-4,5 sem lehetetlen, de azt le kell hűteni. Így sokkal inkább képzelhető el 3,4-3,5 GHz körüli all core turbo, esetleg valami szupi hűtővel 4 GHz. 4 GHz-en már elképzelhető 6xxx pont, de 7400-at nem tartok reálisnak normál hűtővel. Az intel 28 magosa pedig nagy eséllyel bőven 4000 USD fölött lesz, mivel a szerver XEON 10 ezer fölötti áron kapható. Az alaplapról nem is beszélve, ugyanis ez teljesen más Socket, mint a mostani Skylake-X 2066. Azok szintén kb. duplájába fognak kerülni a mostani HEDT lapjaiknak. Normál körülmények között nagyjából hasonló teljesítménye lesz a 32 magos TR 2-nek és a 28 magos i9 8980XE-nek, de 4 GHz fölött mindkettő nagyon sokat fog fogyasztani valószínűleg. Én a 4 GHz-et tartom optimálisnak mindkét CPU esetében, amit még egy erősebb léghűtővel le lehet majd hűteni. Afölött már nehézkessé válik a hűtés. Ha jól áraz az AMD, és itt most nagyon nagy előnye van, így szerintem a 24 magosat bőven árazhatja 1500 USD fölé, 1600-1750-re is, a 32 magosat pedig 2000 fölé, 2250-2500 körül is akár. Ha ennél lejjebb árazza, ami elképzelhető, akkor a saját ellenségévé válik a profit tekintetében. Az intelt azért nem fogják nagyon venni, mert itt már nagyon nagy lesz az árkülönbség, a teljesítmény pedig hasonló. Elképzelhető, hogy lekövetik a TR1 árazását, tehát 24 mag 1600 USD, 32 mag pedig 2000 USD, de az ismerve az intel árait, túl alacsony lenne szerintem. A kékek így sem tudnak velük lépést tartani a monolitikus felépítés miatt, ami a ringbus (gyűrű) helyett alkalmazott mash (haló) architektúra miatt így is rosszabb lett, mint az előző generációjuk, legalábbis a tapasztalatok szerint.
@ cain69: A 2 db dual Socketes UCS nagyon tetszik. Akkor mégiscsak lehet 4 Socketes rendszert készíteni, csak gondolom, saját fabric megoldással kötik össze a 2 board-ot. Ez akkor 128 mag, 256 szál 1 db ??2??U-s szerverben. Inteltől még nem láttam ilyen megoldást, ráadásul a 28 mag miatt 16 maggal kevesebbet tudnak kihozni 4 Socketen. Ez jövőre lesz durva, amikor jön a 7 nm, és ott elvileg 6 mag / CCX lesz, ami 48 mag/Socket, ami 4 Socket esetében 192 mag/384 szál. Ez intelnél majdnem 8 Socket (7 Socket), viszont a ??2??U-s szerver miatt esélytelen nekik... Nagyon kíváncsi leszek. Az UCS-ek (nem csak Cisco) egyre népszerűbbek a DATACenter és felhő környezetekben... (A méretet nem láttam, hogy 2/3/4 U-s-e, a lényeg az azonos méret)
Szép napot mindenkinek!
@ helyesírási hibák lettek javítva
[ Szerkesztve ]
Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.
-
proci985
MODERÁTOR
meg igazabol az egy mag 4.1 vs 4.4 az van ilyen 7-8% kulonbseg, a 32 vs 64 szal meg embrassingly parallel esetben 100%. megf itt jon be a perf/W ratio is, amiben a ryzen nagyon jol sikerult, hiaba bir az intelnel a szilicium majdnem egy GHzvel tobbet. keves magon ahol a hutes nem problema intelnel (marmint epitett vizzel megskalpolva egy 8700Kbol ki lehet taposni 5GHz+-5% koruli erteket) ez egyertelmu elony, viszont 8/16 ill 10/20tol hiaba birna 4.8at a skylake ha nem lehet meghuteni 24/7re. es itt jon be a kepbe az, hogy 4GHz 16/32on 180Wal
egy szal nagyon ritka esetben limitalo munkaallomasnal ahova direkt sokmagost vesznek.
a jatekos prosumer meg egy specialis helyzet, avagy egyreszt 1-200MHz 4GHz korul meresi hibahatar kornyeke, masreszt viszont ha mondjuk mellette megy a stream, a virusirto meg meg par dolog (amit benchmarkban nem szoktak futtatni, de tobb magon van lehetoseg kipaterolni oket), ugy nem biztos, hogy annyira egyertelmu a helyzet.
egyebkent az 1800X alapjan egy tiszta threadlimitalt esetben 240Hzs kijelzot meghajtani nem ryzent vennek, de az nem is a threadripper celcsoportja.
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
wsanyi
aktív tag
Bocsi, tévedés. Egyrészt ez TDP értték, ami nem = a fogyasztással, másrészt az a gyári értékre vonatkozik, amiről jelenleg nincs infó, de valószínűleg 3 GHz alap órajel, és 3,4 All Core Turbo, az 1 magos turboról pedig semmit nem tudni, de az lehetne akár 4,4 GHz is, ha tényleg igaz, hogy a legeslegjobb die-ok kerülnek ebbe a szegmensbe. Persze, intelnél lhet az 1 mag turboja 5 gHz, de akkor a többi milyen max órajelen megy? Tehát ha munka közben játszik is valaki, akkor a játéknak kiadja a max-ot, ami lehet, és közben a munka jelentősen belassul?
Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.
Új hozzászólás Aktív témák
- Hardcore café
- Call of Duty: Black Ops 6
- A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Horgász topik
- Elektromos autók - motorok
- Lesifotón és renderképen a Huawei Mate 70 Pro
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Elemlámpa, zseblámpa
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest