Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Dobrika #16 üzenetére

    Ráadásul ezeket régenc sak egyben lehetett kapni, szóval gyanítom, hogy a komplett rendszerre vonatkozik az adat.

    És mégis honnan tudnák, hogy mi A komplett rendszer? Az szerintem is igaz, hogy a pumpa és a blokk, mint egy egység egészére számolhattak (így logikus), de ha már csak egy komponens is változik a "nagy" rendszerben már nem annyi lesz az áramlás amennyi, szóval kizártnak tartom, hogy egy fiktív rendszerre kalkulálnának, mert utána jönnének sorban a "panaszok", hogy "de hát ez nem is tud annyit, amennyit...." stb.

    (#8) Mustang88: nekem a D5 áramlásmérővel mérve nem tudott többet mint ~200l/h maximum fokozaton sem. 2 darab 480-as radiátor, CPU + dVGA blokk, pár könyök és egyebek, plusz egy nagyobbacska tartály. Szóval az a 30%-os veszteség az 1500 l/h elméleti csúcsból több, mint optimista. Külföldi fórumokat olvasgatva is valahol 1 GPM a mért átlag (ezek persze különböző rendszerek), ami pedig ~227 L/h. Vagyis a reális saccolás is olyan 100-400 L/h lehet egy-egy rendszerben és nem 1000-1100 L/h. De lehet találni olyat is, akinek a D5 még a 40 L/h elérésével is szenvedett, épp ezért sokszor nem is mért neki a szoftver... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Dobrika #24 üzenetére

    És mit jelent a "végtelenség" egy vízhűtéses rendszerben, ha ők maguk nem deklarálják azt? 1 radi + 1 blokk? 1 radi + 2 blokk? 2 radi + 1 blokk? 2 radi + 2 blokk? Nem érzed, hogy ez így mennyire fiktív meghatározás egy vízhűtéses rendszernél? Addig amíg ez nincs leírva másként, addig ezt a hivatalos brosúrában is olvasható 72 l/h-t és 1 méteres emelőmagasságot én csakis a pumpa+blokk-ra értem, ahogy egyébként is szokták tesztelni a pumpákat, önmagukban egy egységként. Ha ez jelen esetben a blokk+pumpát jelenti, akkor úgy és azt...

    Nem mellesleg a 18W-os DDC tud 5 méteres emelőmagasságot és 900 l/h-s áramlást ugyanilyen "minimális ellenállású tesztfelépítésben", szóval eleve kizártnak tartom, hogy az 1 méteres emelőmagasságot ennél a 4W-os pumpánál "rendszerben" kapták volna... :N

    (#25) Duracellm...: ezt már többen leírtuk. ;)

  • imibogyo

    veterán

    válasz Dobrika #27 üzenetére

    Na épp ez az. Ez gyárilag radiátor nélkül érkezik (solo). És végignézve a többi Eisbaer szettet a honlapjukon mindenhova ugyanezt a 70 l/h-t írják a "Pumpe" szekcióba. Vagyis ugyanez az adat szerepel a "Solo" és a 420-as radiátorral szerelt szettnél is. Nehezen hiszem el, hogy ugyanazt tudja a pumpa nyújtani önmagában, mint egy nagy radiátorral. Ezért írtam, hogy ez csak az alap modul (pumpa + blokk egysége) teljesítménye és nem egy "komplett" rendszeré, mert az abban mért térfogatáram nagyon sok mindentől függ. :K

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz #16939776 #29 üzenetére

    Egy db kis ellenállású radiátorba nem szabadna fogának beletörnie, még a szerény 4W-jával sem.

    És ennek én hol állítottam az ellenkezőjét? :U

    Én is használtam kis teljesítményű pumpát (DC-LT - 4,9W) és egy 480-as radiátorral + egy cpu blokkal teljesen jól is szolgált. Lehetett érezni azért a javulást a hőfokokon, amikor kicseréltem egy DDC-re. Ideiglenesen még a 9x120-as rendszeremet is vitte és egész elfogadható ~42 l/h-t mértem amikor csak ez az egy radiátor volt a rendszerben. Szóval én nem becsülöm le ezt a pumpát sem, de akkor is adott nagyságú térfogatáramról csak egy adott rendszerben van értelme beszélni. Az egész mondandóm lényege az volt és most is az, hogy ezt a 70l/h-t maximum irányszámnak szabad elfogadni semmi másnak, mert ahány "rendszer", annyi féle térfogatáram lesz... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz #16939776 #31 üzenetére

    Az egész onnan indult, hogy Mustang88 kolléga abszolút irreális flow értékeket írt, majd pedig Dobrika kolléga a 70l/h kapcsán "komplett rendszerről", meg "gyárilag" dolgokról írt. Én ezekre a felvetésekre (vagyis ezek sodrásán) reagáltam azzal, hogy az Eisbaer "gyárilag" is megvehető 120/140/240/280/360/420-as radiátorokkal és akkor még a bontható csatlakozós felépítés miatti egyéb konfigurációkról (plusz VGA blokk, plusz radiátor) nem is beszéltünk. Ezek pedig igenis reálisak (hiszen nem hiába bontható a lánc, maga a gyártó szerint is) és a pont az "i"-re, hogy mindegyikhez ezt a 70 l/h-t adja meg a gyártó (ebből következik, hogy nem a rendszerre írja ezt, csak a pumpa+blokk egységre).

    Érzem a beszólást a "DIY-faktorozásban", csak nem tudom, hogy mi abban a DIY-ezés, ha egy terméknél, ami egy önállóan is megvehető egység én nem a gyári mondjuk 420-as, vagy 2x240-es radiátort használom, hanem a sajátomat? Miért ne tehetném be a saját rendszerembe, amihez már megvannak a komponenseim. A gyártó sem kizárólagosan a saját AIO komponenseihez szánta:

    The connections for IN and Out are located on the reservoir and both of these connections are based on the standard G1/4" thread and are therefore compatible with all standard water cooling connections.

    Vagy már minden DIY-ezés, ha már nem egy adott gyártó termékeit vásárolgatom össze? Arról meg már nem is beszélve, hogy az egy darab 1080-as radiátorom például sokkal kevésbé fogta le a térfogatáramot, mint a két darab 480-as ugyanazzal a pumpával. De mondhatnám akár a két darab 240-es slim radiátoros felépítést is (amiknek köztudottan nagyobb az ellenállása mint a "normál vastagságú" társaiknak) és "gyárilag" kiépíthető a fenti egységgel, tehát abszolút értékelhető összehasonlítási alap ezzel szemben egy mondjuk DIY 480-as "normál vastagságú" radiátoros rendszerrel. Még lehet jót is teszek neki... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Mustang88 #34 üzenetére

    A #29-es hozzászólásban Duracellm... már részben válaszolt erre a kérdésedre. Egy darab 240-es (gyári) radival megvolt majdnem a 70 l/h. Én többek között ezt (sem) vitattam, csak azt, hogy ahány rendszer annyi áramlási érték. Még 240-es és 240-es radi között is van különbség ellenállásban.

    Ahogy Fehér Farkas is írta, általánosságban túl van ez az áramlás téma lihegve, de természetesen minden rendszernek van egy minimum áramlási igénye, ami mellett már optimális hatásfokkal tud üzemelni (a nagyobb flow érték általánosságban véve jobb/erősebb turbulens áramlást generál ami jobb hőelvezetésben jelentkezik, valamint könnyebbé teszi a légtelenítést) . Ha van vízhűtésed és állítható fordulatszámú pumpád, akkor érdemes ezzel kísérletezni, hogy mi az a fordulatszám ami felett már nem igazán nyersz semmit, csak hangosabb lesz a pumpa. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák