Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz sb #18 üzenetére

    A Macbook Pro-k ára abszurd módon magas, a ram bővítés viszont még ehhez képest is nevetséges.

    A MacPro kerék, monitor állvány, stb. viszont céges árkategória, ahol minden cég abnormális listaárakkal dolgozik.
    Pl. anno egy IBM storage-be szükséges HDD keret, ami egy darab meghajlított vaslemez 6 lyukkal 1000USD-be került listaáron. Ha viszont egyben vetted az egész rendszert, azaz komplett storage, szerver, fiber switchek, os, szoftver, 5 év maintenance, mindezt az eladó által előkészített lízing konstrukcióban, akkor az egész lényegesen olcsóbbra jön ki, mintha magad akartad volna alkatrészenként összelegózni. Azaz a vaslemezt azért adták olyan drágán, hogy a t. megrendelőnek eszébe se jusson komplett rendszeren kívül másban is gondolkodni.
    Ismerve a menedzserek gondolkodásmódját, hogy inkább szopjon az IT hónapokat, ha azzal lehet 1%-ot spórolni a beruházáson, hiába fizetik majd ki a megtakarítás többszöröség munkabérben, ez a stratégia nagyon is érthető.
    Ezen túl az egész céges túlárazósdinak az a lényege, hogy az egyébként kiszámlázhatatlan költségeket behozzák valahogy. Pl. ha egy brand munkaállomásra van 5 év maintenance, akkor ugyanazt a hardver le kell gyártatni nagy tételben és raktározni kell, hogy egy adott alkatrész bármikor cserélhető legyen. Home kategóriában simán elzavarnak a boltból, hogy az elfüstölt tápodat már nem gyártják, vegyél másikat, de amikor egy céghez telepítenek 1000 munkaállomást, akkor nem akarnak ilyenekkel szarakodni, inkább kifizetik a prémium árat, amiért a gyártónak érdemes raktározni a pótalkatrészt.
    Ezért a céges piacra szánt termékek túlárazását nem kell egy kalap alá venni a home termékekkel.
    Ahol pl. létszükséglet a MacPro gurítgatása, ott nem a kerék ára lesz a dealbreaker, ahol meg nem kell, ott olcsón se vennék.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #32839680 #40 üzenetére

    Az enterprise szektort csak analógiának használtam, hogy az elrugaszkodott árak mögött valójában milyen logika húzódik.
    Hogy kreatív vagy enterprise az az analógia szempontjából lényegtelen, mert adott egy célgép egy feladatra, és adott a céges felhasználó, aki hajlandó megfizetni azt, amit a consumer nem.
    A Mac annyiban egyedi a piacon, hogy az apple a céges és a consumer piacra is ugyanazokat a termékeket árulja, így az olyan kiegészítők túlárazásával szeparálja a két piacot (értsd: húzza le a céges vásárlókat), ami megkülönbözteti a consumer felhasználót a cégestől, mint pl. a memória vagy az SSD mérete.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #32839680 #43 üzenetére

    A hollywoodi filmgyártók vagy linux alapú munkaállomásokat vagy mac-eket használnak. Windows PC maximum az irodákban vagy a stúdióknak bedolgozó KKV-k szintjén fordul elő.
    Természetesen amikor több ezer gépből álló renderfarmról, vagy több száz fős vfx teamről van szó, akkor szóba se jöhet a Mac, de az nem is a célpiaca.
    Ugyanakkor a Mac referencia hardver így pl. vágásra akkor is azt használják, ha amúgy ugyannak a szoftvernek létezik windows-os alternatívája, illetve olyan területeken jön szóba a Mac, ahova nem tudnak állandó IT supportot biztosítani, pl. ha ki kell menni terepre és a szállodában kell feldolgozni az aznapi anyagot.

    A játékfejlesztés más téma, mert ott a natív fejlesztő platform windows, Mac egyedül az iOS-es fejlesztések miatt jöhet szóba.

    Ettől függetlenül a logika ugyanaz: aki munkára használ Mac-et (akármilyen okból), az úgyis megfizeti az extrákat és nem a memória vagy a monitortalp ára lesz a dealbreaker.

Új hozzászólás Aktív témák