Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Televan74 #6 üzenetére

    Pont azt?
    Egy low budget, bazári szutyok. Ha már nosztalgiázás, akkor valami minőségi darab is lehetne, a platform fénykorából (kb bármi, ami WP 8.1 előtti, és normál hw felszereltségű).

    Egyébként nekem is hiányzik a WP, de amikor a Nokia az olcsóbbnál olcsóbb szarjaikkal fosta tele a piacot, az azért elég kiábrándító volt. :( A Végén meg a Win10 teljesen nevetségessé tette az egész platformot, plusz hogy nem volt értelmes készülékkínálat sem.

    #29 this is life:

    Na ez a custom launcher pl állati ocsmány az OG UI-hoz képest. :(
    De már a Win10 Mobile is elég meh volt.

    Kb ez a gold standard sw és hw design terén egyaránt :K

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz #32839680 #35 üzenetére

    Nekem ebben a témában elég sarkos véleményem van:
    A Lumiákkal a fő bajom nem a design volt, mert az unibody polikarbonát már az N9 óta tetszett. (más kérdés, hogy szerintem a Harmattan UI sokkal jobban illik az egész koncepcióhoz, hiszen a kettő együtt lett kitalálva).
    Viszont az ilyen olcsó fényes plasztik, egyszóval gagyi hatású Lumiáktól mindig is a frász kerülgetett. Ennek az egész platformnak a prémiumsága lett volna a lényege. A korai WP 7 mobilok még ezt a koncepciót követték, a HTC-ken a mai napig látszik az, hogy azok valaha flagship mobilok voltak. Ugyanez mondjuk az akkori Samsung Galaxykról nem feltétlenül mondható el. Egszerűen nagyon prémium, és nagyon időtálló mobilok voltak.
    Az szerintem egy hülyeség, és okoskodás, hogy azért volt jó a WP, mert szar hardveren is ment. Kit érdekel? Aki okostelefont akar, az fizesse meg, vegye meg a rendes hardvert, és használja azt. :U Az Android sem azért volt szar, mert gyenge hardveren nem ment jól, hanem mert gyakorlatilag semmin, mert ha egy app szarul lett megírva, és elvitte az erőforrásokat, akkor az elvitte az egész rendszer stabilitását is. Gyenge hardveren semmi nem megy jól. Normális hardvert kell belepakolni a mobilba, és jóccakát. Az iPhone is azért tud annyira brutál jó lenni - azon túl, hogy az iOS nagyon hatékonyan bánik az erőforrásokkal - mert gyakorlatilag már 2 generációval előrébb jár SoC-ban, mint a Qualcomm, meg a többi.
    A WP 7 mobilok is azért voltak olyan marha jók, mert konkrétan szigorúan csak egyféle hardver volt minden mobilban, egyféle SoC, RAM, még a kijelző felbontás is közös volt. Gyakorlatilag olyan stabil platform volt így, mint egy kézikonzol.
    Ezt is persze a Nokia rúgta fel elsőnek, amikor csökkentett RAM mennyiséggel adtak ki mobilokat, mert akkor is már ilyeneken filléreskedtek, aztán meg csodálkozott a user, ha nem engedte néhány app telepítését. :U
    Persze, hogy nem volt jó a UX Androidon, amikor a mindenféle noname SoC-kkel adták ki a mobilokat, nulla szoftveres tweak mellett, jóvanazúgy alapon.
    A Lumia 735 már kvázi a platform 4. generációja volt (a 7.0-s, 7.5-ös és 8.0-s hullám után) abban a generációban nekem ez is, és a 830 is tetszett. De azért az igazi nagyágyú a 1520 volt, meg a 1020, csak azok ugye régebbiek még. Amúgy vicces, mert a 735-nek van egy kissé Xperiás-Jollás beütése az alakja miatt, azon tökre el tudnám képzelni a Sailfish OS-t is. :B
    Ja igen, a 820-amnál imádtam én is azt, hogy leszedhető volt a hátlapja, de első blikkre full unibodynak tűnt a mobil. Az valóban egy nagy cucc volt, ma is az lenne, ha létezne ilyen! :R
    A 640 XL meg már MS, az már nagyon a platform haláltusája volt, így az sosem állt hozzám közel.

    moleculez:
    Lehet, az elfogultságom miatt, de én sosem szerettem a Win10-es mobilokat. Egyszerűen azt a gyomrom már nem vette be. Ellenben akkoriban egy LG G4-et WP-vel tökre elfogadtam volna, mert az egy tök prémium mobil volt, csak nem túl jó szoftverrel.
    Azzal, hogy a WP-t az appok hiánya ölte volna meg, sosem értettem egyet.
    Elsősorban az átlag vevő el sem jutott a kérdésig, hiszen (emlékeim szerint) a platform vége felé, a Win10 megjelenése körül kb abból állt a Windows mobilok piaca, hogy voltak a nagyon olcsó, bazári, gagyi Lumiák, meg meg volt 1-2 nagyon drága, mint a HP, Lumia 950 XL, és asszem más nem is nagyon volt. Ja, meg volt olyan koncepció is, hogy a Win 10 Mobile kerüljön a 9" alatti eszközökre, függetlenül attól, hogy az mi. Egy olyan side-by-side összehasonlítást még így utólag is tökre csinálnék, hogy alaposan összevessek egy Win10-es Inteles meg egy Win10 M-es ARM tabletet, hogy melyikre milyen appok vannak, milyen a UI, stb. Mert csak a „full” Win10-ről vannak tapasztalataim, de az botrányosan szar tableten.

    Visszatérve az appokhoz:
    Szerintem pont az ölte meg az egészet, hogy a Microsoft minden erejét a kötötte le, hogy egyrészt megmentse valahogy a Nokiát, másrészt meg hogy egyesével rávegye a fejlesztőket arra, hogy az appjaikat adják ki WP-re is.
    Mondjuk ahelyett, hogy a rendszer bugjait és csiszolatlanságait kijavítsák, vagy hogy a gyártókat meggyőzzék, hogy lenne értelme több árkategóriát is lefedni készülékekkel, és hogy esetleg legyen egy értékelhető készülékkínálat.

    this is life:
    Nekem eredendően a WP 7.x design az abszolút kedvenc, az ikonkészletével, az arányosságaival, esztétikájával, újító szellemiségével, meg mindennel.
    A csempék mögötti háttér már egy olyan dolog volt, ami ezt a konzisztenciát törte meg, és sok háttér egyszerűen nem illik a UX-be, mint pl az sem, amit mellékeltél. Én már attól is frászt kapok, amikor valaki a Firefox-ot úgy témázza, hogy bonyolult grafikákat rak a címsor mögé. Minek? Legyen egy szolid szín, vagy max egy színátmenet, oszt kész. Legyen funkcionális, letisztult. Ha már mindenféle alakzatok vannak, amik ráadásul óhatatlanul overlap-elnek a UI alakzataival, az nem jó, sem esztétikailag, sem funkcionálisan. Ez lett volna az egész UX lényege pedig. Ha megnézed mondjuk a BKK utastájékoztatását, az sem tartalmaz semmi sallangot, csak pont annyi információt, ami kell a gyors, hatékony tájékozódáshoz. Ezért is lett Metro UI a neve. :)

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz #32839680 #42 üzenetére

    Őszintén szólva én sem tudnék mit venni.
    Én végül iOS-en kötöttem ki, mert ez nyújtja azt a fajta stabilitást, konzisztenciát, esztétikát, és rendszerszerűséget, mint anno a WP. az iPhone 8 meg ennek a platformnak és márkának a megfizethető modellje, de nem érzem szükségesnek a cseréjét. Ráér akkor, ha majd kiderül, melyik lesz az utolsó iOS rá, és majd az akkori budget iPhone-t megveszem.
    Néha szemezgetek a XR-rel meg SE-vel, de mindig rájövök, hogy tulajdonképpen csak az újdonság varázsa szólna mellette, technológiailag egyik sem akkora ugrás, hogy azért egy teljes telefon árát kifizessem.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz this is life #45 üzenetére

    Én azt vettem észre, hogy az emberek többsége a WP 8.x vonalnál ismerkedtek meg a rendszerrel, és az már egy Nokia által erősen átitatott szemléletvilágot tükrözött, és aki ilyen mobilt vett, egészen más igények mentén tette, pl aki egy Lumia 5xx-at vett, szemben mondjuk egy HTC Titan userrel. Én az Optimus 7-emmel még szerencsére az eredeti UX-et ismertem meg, és én ezt tekintem a pre-Nokia érának, ami a WP fejlődésének első szakasza volt. Ilyenkor még egy csomó app nem volt elérhető a rendszerben, ellenben egy csomó szolgáltatás beépült magába az OS-be. Emlékszik még bárki arra, hogy a People Hub-ban lehetett látni a tweeteket, a Fotók közt a Facebook albumokat, az SMS appban pedig a Facebook Chat-et?? :DDD Számomra ez volt az igazi trouvaille az egész UX-ben.
    Egyik oldalról a hasonló jellegű szolgáltatások Hub-okba csoportosítása, másrészt viszont a post-app szemlélet, hogy ahelyett, hogy minden szarra lenne 1-1 dedikált app, helyette a rendszer által nyújtott appok szolgálnak kliensként az egyes szolgáltatásokhoz.
    Ahogyan az magától értetődő, hogy bármelyik e-mail beállítható bármelyik e-mail kliens appban, úgy annak is magától értetődőnek kellene lennie, hogy a Messengertől a Telegramig minden egy Messages appban legyen, mégsem ez a helyzet ma sajnos. :(
    Én éppen ezért nem érteztem soha igazán gondnak az app hiányt. Az egész rendszer aköré a gondolat köré épült, hogy ne is legyen appkra szükség. Az embereknek szolgáltatások kellenek, mégpedig oly módon, hogy azok natívan épüljenek bele a rendszer UX-be.
    Ilyet azóta sem tudott semmi felmutatni. Egyedül az Ubuntu esetében voltak kísérletek, de ott is inkább az internetes információáramlás és annak rendszerezése volt fókuszban, ami a „Scope” fantázianevet kapta. Az is egy zseniális koncepció, és szintén a post-app szemlélet köré épül: Mi lenne, ha az internet összes információját - legyen az szöveges, audió, képi vagy videó - kvázi natúr formában, az eredeti szolgáltatások, azok proprietary kliensei és szabványaitól mentesen, egy tematizált, rendszerezett formában tudd fogyasztani? Dedikált Wikipedia app helyett volt Wikipedia Scope, ami egy célzott kereső volt a Wikipedia tartalmaihoz, de natív formában megjelenítve az adatokat. Dedikált Spotify kliens helyett Spotify Scope volt, ahol ilyen formában tudtál rákeresni a zenékre, és natív módon hallgatni, mert a tartalom az igazán fontos, nem az, hogy azt feltétlen az eredeti szolgáltató saját appján keresztül tudd megnézni.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz #32839680 #49 üzenetére

    Pont a Facebook a példa rá, hogy ez nem igaz, legalábbis abból a szempontból, hogy content aggregátorként működik ma már. Szóval a Facebook hozzáféréséhez kell dedikált app, viszont azon át kvázi korlátlanul férsz hozzá tartalmakhoz. Innentől már csak a facebookot, mint közvetítő közeget kellene kikerülni.
    Pl egy natív RSS olvasóval, ahol egy felületen látod az összes hírportál híreit, amit egyébként FB hírfolyamon böngésznél, vagy ha visszatérnének az emberek a blogolásra, és azt lehetne egy felületre - pl RSS alapon - összefésülni. És akkor megszűnne a zártság, a vendor lock-in, stb.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz moleculez #59 üzenetére

    +1 a Windows Phone mellett, hogy csak házon belül maradjak, az Xbox, meg egyáltalán a konzolok úgy általában jól szemléltetik azt, hogy ha kevés hardver van, akkor arra jóval könnyebb egységes UX-et produkálni.
    Vagy pl Linuxon a Valve képvisel hasonló szemléletet, csak ott a szoftver oldaláról: Ha adott egy referencia OS, akkor sokkal egyszerűbb az élet mindenki számára, ha ahhoz igazodik, és azzal validálja a kompatibilitást. Legyen az akár egy másik disztribúció, vagy egy játékstúdió.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz fatpingvin #61 üzenetére

    Egyrészt kevesen ismerik őket, másrészt viszont mindre jellemző, hogy baromi kiforratlan a mindennapos használatra, pláne arra, hogy laikusok kezébe lehessen adni ezeket.
    Még egy Sailfish OS-t sem igazán adnék laikus kezébe a jelenlegi állapotában, és az a legkisebb baja, hogy nem mindig magától értetődő a UI használata.

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Új hozzászólás Aktív témák