Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bambano #7 üzenetére

    Először is: fejenként 10 köbméter. Csak becsülni lehet az ábrák alapján:


    Az ITS űrhajó felépítése és főbb adatai

    A lakórész négy szintes, az alsó szintek cirka 2-2,2 méter magasak, feltehetően a kabinok részére, aztán egy magasabb (~3 méter?), és végül az orrban a hatalmas ablakkal rendelkező szint, amely egyfajta rekreációs fedélzet lehet. A rakodótér két szintes, magassága pedig 2,5-2,7 méter magas lehet. A 12 méteres átmérőjű lakószintek területe 36 m2, térfogata 2 méteres belmagasság esetén ~226 m3, ebből ugye szintén kettő van, tehát cirka 552 m3. A felette lévő két szint nagyságrendileg szintén hasonló térfogatú, tehát összesen ~1100 m3-es. Ez 100 fős személyzet esetében 11 m3 per fő.

    Másodszor, én 196cm vagyok, hasonló az alaphelyzet. Csakhogy ez gravitáció mellett történik így, így a mennyezet körüli teret szinte egyáltalán nem használjuk ki. A súlytalanság miatt a teljes rendelkezésre álló teret ki tudod használni, ezért kicsit jobb a helyzet ott.

    Itt van egy mókás kis diagram, lehet játszadozni vele.

    Itt kiemelném az űrsiklót, ott ~74 köbméter állt rendelkezésre, és max. 7 fős személyzet volt, vagyis hozzávetőleg azonos az ITS-ben, 100 főre vetített arányokkal.


    Ennyi hely volt az űrsiklóban

    Az űrsiklóban kényelmesen elvoltak akár 2 hétig is civil űrhajósok. A kulcs itt a két hét. Már 80 nap is sok ekkora térben a civileknek. Ki lehet bírni, ezt a tengeralattjárók személyzetei bizonyítják, ott van, hogy 10 köbméter se jut fejenként, és a személyzet egy része un. "hot bunk" elven osztozik az ágyakon - vagyis 2-3 ember használ egy ágyat, és a külvilágtól csak egy vastag függöny választja el. Privát szféra nuku. Mindezt akár 3, olykor 6 hónapig.

    Éppen ezért a tengeralattjáró-személyzet egy külön kaszt, és általában ritka, hogy a tiszteket leszámítva (akik saját hálószobájuk van, igaz 4-6 fős, de mégis csak ajtóval elszeparált már) bárki 2-3 évnél tovább szolgáljon a fedélzetükön, a többség ennyi idő után átkéreti magát felszíni hajóra vagy szárazföldre...


    Hot bunk a torpedók között - HMS Talent
    (igen, ez egy 1988-ban elkészült brit tengó, nem valami régiség...)

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák