Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    Fck, never ending cold war.
    Nagyon jó vezetőket szavaznak meg a föld bolygó polgárai, mert ahelyett hogy a világ legnagyobb vezetői hidakat építettek volna a világháború végeztével, ahelyett elkezdték a hidegháborút, ami azóta is tart...
    Lehúznám az összes világhatalmi szereplőt a klotyón. :DDD Azonnal kizöldülne a bolygó. :K
    #11 lordEVO LoL... A demokrácia a poliszokkal kihalt.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz L3zl13 #18 üzenetére

    Pont ezt akartam írni én is. Ezt a fajta kína szankcionálást, vagy pl. a cégek hazacsábítását, de legalább kínán kívülre való település ösztönzését már az előző adminisztráció elkezdte.
    Ezen US érdekkel láthatólag mindkét politikai tömörülés tisztában van.

    #15 Duree Hogy valójában az ilyen szankciókkal tényleg öngólt rúgnak-e vagy nem, azt nem biztos, hogy mi innen meg tudjuk ítélni.
    Ha ma már a hadsereg AI alapú modellekkel tervez stratégiát, akkor nem gondolnám, hogy a hosszú távú gazdasági stratégiákat ne ily módon terveznék előre. Persze a változó sok, úgyhogy pont ezért gondolom azt, hogy mi pláne nehezen tudjuk ezt megítélni.

    #13 E.Kaufmann: :P Remélem azért nem szenvedsz belpolitikai depresszióban, mert kicsit mellé lőttél a konklúzióval. no offens A mi miniszterelnökünk jelentéktelen szereplő a világpolitika színterén, köszönhetően annak, hogy Magyarország eleve jelentéktelen gazdasági szereplő a nagyok mellett (nem véletlen vagyunk messze a G20 tagságtól). Meghatározó vezetőkre gondoltam, de ez csak akkor derül ki, ha kontextusban olvasol. :K

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Tüzi #25 üzenetére

    "Nem véletlen az, hogy a szar/gagyi minőség az a "kínai gyártmány" szinonimája."
    Ez azért van, mert te ezekkel találkozol. Azért találkozol ezekkel, mert a csóró társadalmunknak az olcsó termékek kellenek. Ezért nem a minőséget hozzák. feltétlen.
    Egy pl. Egyszer beszéltem egy Lengyel termék beszállítóval, aki mesélte ahogy speckó nagyon pontos AL záró profilt akartak gyártani nagy tételben. Záró profil és nagyon pontos mérettűréssel, mert az AL profil saját rugalmassága révén kellet volna bepattintani a helyére, az illesztéseknél pedig pöpecen zárni, illesztési hézagok nélkül. Lengyel országban nem találtak olyat, aki képes volt a tűréshatárokat tartani. Németországban találtak gyártót, de kegyetlen drága volt. Kínában is találtak olyat, akinek tökéletes volt a mintája, csak kb. 10x nagyobb tételnél kezdődött a minimum rendelés... Ez volt kb. 8 éve.
    De mondok mást, mert aktuális a hőszivattyú miatt: Gree. Nagyon nem szar cucc.
    Vagy biztonságtechnika: Hikvision.
    Ipari kémkedés/lopás meg mindig is volt. Ha más nem akkor reverse engineering. Végül is a verseny megkívánja, hogy ha le vagy maradva, akkor legalább szereld szét a konkurencia termékét és tanulj belőle, hogy csinálhass hasonlóan jó sajátot.
    Ez az egész szabad verseny egyfajta hidegháború is.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz MongolZ #49 üzenetére

    Lévén, hogy elég fiatal együttműködés, de azért van már saját fejlesztési bakjuk és fizetési rendszerük az biztos, hogy a nyugati tömörülésnek nem szabad félvállról vennie.
    USA is csak az utóbbi pár évben kezdett bele komolyabb keményítésekbe kínával szemben. Arra akarok célozni, hogy eddig nem feltétlen kellett komolyabb együttműködésben gondolkozniuk, viszont ahogy haladunk előre az időben, simán elképzelhető, hogy szorosabb és jobb együttműködésre kényszerítik egymást.
    Az is érdekes, hogy Dél-Afrika is csatlakozott, ami már ugye nem igazán a nyugati világ érdekeltsége. Mi lesz ha Afrika további része is választ egy szimpatikusabb oldalt és az nem a nyugat lesz? Van rá történelmi okuk sajna. És van ott nyersanyag bőven, amit a nyugat is előszeretettel vásárol vagy vásárolna. (pl. a kakaó sem véletlen drágul, mert ébredeznek ők is a kizsákmányolás leple alól és igyekeznek a lehetőségeik szerint képviselni az érdekeiket a drágítással.)
    Az egész fejtegetéssel csak azt akarom mondani, hogy a bagatelizálása és temetése ennek az érdekcsoportnak az nagyon felelőtlen.
    Véleményem szerint nem véletlen áll bele a nyugati tömb a káoszteremtésbe, mert vagy a káosz élére állnak most és kihasználják a zűrzavart ügyesen lavírozva vagy van esély rá, hogy később már nem tudják majd eléggé kontrollálni azt a fajta 1 pólusos világot, amit eddig építettek, pénz és vér árán.
    Ez egy neverending hidegháború. Az egészben számomra az szomorú, hogy valamiért ezek a nagyhatalmak nem a békés együttélésen dolgoznak, nem hidakat építenek, hanem falakat. Nem vetkőzik le a régi társadalmi/kulturális és háborús sérelmeket, hanem még akár rá is erősítenek.
    És még rá is erősítenek az oldalak a társadalom hiszterizálásával, hogy a saját nagyhatalmi terveikhez szerezzenek társadalmi támogatottságot. Pont, hogy szerintem nem kellene egymás között az átlagembereknek erősíteni.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz MongolZ #73 üzenetére

    Semmi speckó truváj, csak egy egyedileg tervezett alumínium szálas profilra gondoltam, ami termék specifikus, nem tömegtermék. Csak az A-t kellett volna naggyal írjam, az L-t meg kicsivel sry. :B
    Én úgy tudom, hogy végül a kínai céggel is gyártotta le a lengyel cég és láttam a kész terméket is. Illeszkedett, mintha oda öntötték volna. Illesztési hézag nulla és tisztességesen is befeszült a helyére, nem lötyögött. Tudnak ők ha akarnak, csak hát szigorú odafigyelés szükséges a gyártási folyamatokhoz.
    Egyébként igazad van, az üzletnél kell a személyes teszt, minta és próba, mert puszira meg kedves mosolyra én sem hiszek el semmit sem.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Cassi #75 üzenetére

    Hát igen, azt hívják stratégiai "játéknak". Ha átszervezzük a nehézipart külföldre, akkor az visszaüthet, ha közben nem vagyunk elég óvatosak. Anno Age of Empires mániásas volt a haveri kör és nyomtuk is ezerrel, tanultunk online stratégiákat. Magunk között pedig a 3v3 4v4 meccseket nyomtuk amíg bírtuk. Sose lépet ki senki sem. Áttelepültünk, túléltünk, újrakezdtünk. Az ottani economy, kereskedelmi, területei és hadsereg management készség szinten megtanítja, hogy a mit jelent hosszú távon a stratégiai gondolkodásmód.
    Bár itt lehet közrejátszik az is, hogy gyanítom nem Európa a legnagyobb érc kitermelő terület, így a nyersanyag versenyben könnyen az gyakorol nyomást, akinél az ásványkincs, amire a másiknak meg szüksége van.
    Másrészről meg úgy hallottam, hogy a CO2 kvóták és az olcsóság miatt szervezték ki keletre az EU-s nehézipar egy jelentős részét.
    Hát ezek nagyon kockázatos lépések. Nem szabadott volna kvótákat ilyen szigorúra venni. Mint a mostani szanckiók. Vagy nagyon tudnak valamit vagy nagyon félre számoltak valamit. Lehet hallani pro kontra érvet is és majd csak a következő évek mondják meg, hogy jól döntöttek-e.
    Értem én, hogy szankciók és korlátozzuk a technológiát. De a technológiai eszközöket meg le kell gyártani nyersanyagból. Ez egy olyan mezsgye amire rálépünk és erőltetjük, hogy a végén mindenkinek rossz lehet.
    Pont ezért hangoztatom azt, hogy valójában olyan vezetőkre lenne szükség, akik kompromisszumokkal, de hosszú távon a békére törekednek. Itt az elmúlt századokban azt látjuk, hogy valójában minden világhatalom, nagyhatalom, középhatalom játssza a kicsinyes nagyra törő világhatalmi játszmáját és képtelennek a meghatározó hatalmak kompromisszumos megállapodásokra, igaz ez a "demokratikus" nyugatra is és a "kommunista" keletre is.

    #76 Reggie0: Én már egyik államformát és ideológiát sem kívánom igazán. Ezt a nyugati "demokráciát sem" (ahogy a keletit sem). Túl sokat láttam ebből is, ahhoz, hogy tudjam, ugyan úgy rohad a szép kirakat mögött ez is. PL. Itt a demokráciában élők viszonylag nagy szabadságban és jólétben élnek (ez a kirakat). Viszont a háttér: PL. a kereskedelmi kapcsolataink a nagyvilággal igencsak korrumpáltak, vagy szimplán "legitim" keretek között, de manipuláltak a mi előnyünkre és az exportőr hátrányára vagy az éppen csak életben tartására. Másként: A jólétünk jelentős mértékben annak köszönhető, mások olcsó (vagy pimaszul olcsó árfolyamon tartott) ásványkincséből, félkész/késztermékéből, munkaerejéből élünk. Ami jóformán kereskedelem, kereskedelmi manipuláció. Ala' a tőkefölény piaci helyzetéből fakadóan uralni/befolyásolni/manipulálni tudja a kereslet-kínálat egyensúlyát. Csak egy példa, eddig pl. Ghána lószart nyert abból, hogy a világ legnagyobb kakaóbab termelője. Alig profitáltak belőle, mert tettek a nyugati cégek arról, hogy ez így is legyen. Viszont azért ébredeznek az Afrikai országok. Ghána pl. elkezdi építeni a saját csoki iparát tudomásom szerint, ahelyett hogy eladja a Belgáknak, Svájcnak kva olcsón a kakaó babot. Még pár ilyen nemzeti öntudatos okos miniszterelnök a csóró harmadik világban, mint mondjuk a Ghánai, aztán majd szépen elkezdheti megnézni magát a korrumpáló nyugat...
    De még lenne vagy egy tucat alter példám, hol az ahol iszonyat nagy ellentmondást látok a szabadverseny/demokrácia és fene nagy szavak és a valóság közötti képmutatásban....
    De már így túllőttem a karakterszámot és amúgy sincs sok értelme ennyire cizelláltan és a felszínt kapargatóan írni. Hiszen a többség szarik bele... Az a lényeg, hogy legyen lakás, kaja-pia, jó fizetés, kirándulás, jól érezze magát a szabadidejében... nem fogja boncolgatni, hogy pl. mi történik egy afrikai foszforbánya körül... Nem tudnak róla leszarják. Csak akkor moralizálnak, mikor a szomszédban itt egy háború, de azon is csak azért, mert ilyenkor a média elkezdi nyomni 1000x a pro/kontra agymosást. Mikor a közel-keleten hal meg 1M civil, akik a nyugati beavatkozás miatt is áldozatul estek, arra szarik bele mindenki. Vagy ha a harmadik éhező világban milliók halnak meg évente, köszönhetően a kiegyenlített és igazságtalan világkereskedelemnek. Ez kb. 100x nagyobb szám, mint amennyien meghaltak eddig a háborúban itt a szomszédban. És ez megtörténik évente. Mégsem látok senkit sem a FB-on, akik afrikai gyerekek képét teszi ki, tüntetve amellett, hogy nagyobb mértékben segítsük a mezőgazdaságuk fejlesztését. Ezt jóformán önkéntes, lelkes kutatók teszik meg, akik kísérleteznek a félsivatagos szavannák újra kizöldítésével és a mezőgazdasági területekbe való visszacsatolásával. De ez csak egy példa volt arra, hogy valójában mennyire ostoba a tömeg és érzelmi alapon egy kis agymosással mennyire hiszterizálható, miközben sokkal durvább dolgok történnek a "kirakat" mögött. Kihasználják ezek a manipulátorok, hogy az ember egyébként ha látja a szükséget, akkor segít, viszont a hatalom csak azt a szükséget és úgy mutatja, ahogy az neki érdekében áll, ahogy manipulálni és az orránál fogva vezetni szeretné a népet és az adott céljaihoz támogatást szerezzen.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák