Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor7th

    addikt

    válasz kikikirly #5 üzenetére

    Mostmár azért magasabb fizetést is kérnek a kínaiak így megértett a helyzet.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz Ribi #14 üzenetére

    Azt azért nem árt nem elfelejteni, hogy a környezet és Kína is baromi sokat változott az elmúlt kb. tíz évben.

    Ott is mennek sorra csődbe a cégek:

    "Sorra mennek csődbe a kínai cégek - rekordmagas a fizetésképtelenség"

    "Rekordmagasra szökött a kínai vállalatok adóssága a gazdasági lassulás és a hitelezési feltételek szigorodása miatt"

    "Sosem látott értékre, 159,6 milliárd jüanra nőtt a fizetésképtelen, kínai devizában denominált (onshore) vállalati adósságállomány a japán Nomura becslése szerint - ez a 2017-es szám mintegy négyszerese."

    "Corporate debt currently accounts for over two thirds of total debt, standing at 170% of GDP in 2015. This is more than twice the size of corporate debt in advanced economies (85%) and more than three times that of emerging market economies excluding China (50%) (Ma and Laurenceson, 2016).

    "Egyre nagyobb bajban vannak a kínai cégek, ahogy törleszteniük kell a kibocsátott kötvényeik után járó kamatokat. Két különböző bank becslése is azt mutatja ugyanis, hogy a dollárban és jüanban kibocsátott kötvények rekord mértékben dőltek be tavaly, vagyis ezek a vállalatok nem tudták fizetni a hitelekkel járó kamatkötelezettségeiket, illetve nem tudták refinanszírozni az adósságaikat "

    " a fizetésképtelenség rekord mértékre nőtt a vállalati kötvények körében. Ráadásul a várakozások alapján az idei évben sem várható érdemi megkönnyebbülés."

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz Ribi #16 üzenetére

    "Ez a hosszútávon nem éri meg ez meg szépen hangzik, egy ideális világban lehetne ilyeneket puffogtatni, de hát ugye tudjuk nem az van."

    Ha a versenytárs odamegy és mi nem, középtávon kinyíródunk. Viszont valóban a kínaiak is másolnak és ők is kinyirhatnak; országos szinten pedig felemelnek egy olyan országot szuperhatalmi szintre aki majd lehet a jövőben ellenség lesz és lehet nyer is ellenünk, hála annak, hogy megszerezték tőlünk hozzá a technológiát.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz vicze #57 üzenetére

    Egyrészről igazat kell adnom Bambanonek másrészről nem.

    Mert minek is pánikolnának emiatt az emberek, hisz a legfontosabb rendszereket is rendszeresen feltörik, szóval ez a digitális országok világában hétköznapi dolog. Nem normális, de hétköznapi.

    Szerintem nem az egyszerű emberek pánikolnának, hanem az üzletemberek akik az üzletüket féltéltik, például a felhős cégek, tehát jobbnak találták ezt elhallgatni. Mondjuk ott van cserébe a Spectre és társai.

    Mindazonálltal Bambanonek igaza is lehet, hogy valakik így fogják ezt fel, mert pont nemrég volt egy esetről cikk amikor pontosan azt tették, hogy tudatosan hazudtak és lekicsinyítétték a bajt.

    "Kínai hackerek törhették fel az ENSZ légi közlekedésért felelős szervezetét, és tagállamok rendszereibe is betörhettek így"

    "A polgári légi közlekedés szabályozását felügyelő ENSZ-szervezet számítógépes hálózata ellen 2016-ban követtek el hackertámadást. Mint kiderült, az a támadás lehetőséget adott a behatolóknak arra is, hogy több ENSZ-tagállam állami rendszereibe is bejussanak."[/I]

    (I)"Legalábbis erről beszélt most a Financial Times cikke szerint az ENSZ alá tartozó Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) amerikai nagykövete, Thomas Carter, aki szerint a 2016-os behatolás súlyosabb volt, mint ahogy azt akkor elismerték." (/I)

    (I)"Az amerikai nagykövet szerint az ICAO rendszerét teljesen fel tudta tárni egy külföldi állam támadója, és két független vizsgálat is megerősítette a behatolás tényét. Ezen kívül kritizálta is az ICAO-t, mivel megpróbálták elhallgatni, hogy mekkora volt a baj 2016-ban."

    "A kanadai CBC korábbi jelentése szerint a támadás során feltörték a szervezet levelezési szerverét, illetve a rendszer-adminisztrációs felületét, így több mint kétezer jelenlegi és egykori ICAO-felhasználó jelszavát is megszerezték. A támadók ráadásul nemcsak a légi közlekedés irányításához kapcsolódó információkhoz fértek hozzá, de lehetőségük nyílt a tagállamok informatikai rendszeriben is próbálkozni. "

    "Amit lehet tudni, hogy az ICAO rendszerének feltörése után 30 perccel már támadás érte több török állami szerv rendszerét, többek között a török pénzügyminisztérium honlapját. Pedig a támadás után közvetlenül az ICAO azt kommunikálta, hogy tagállamaik saját rendszerei nem lehetnek veszélyben. "(/I)

    [ Szerkesztve ]

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák