Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fitzgerald

    veterán

    A Huawei nem hajlandó saját backdoor-t, interfészt fejleszteni az amerikai hírszerzésnek, ennyi. Ezért nem kívánatosak az USA-ban. Kapják be az amcsik.

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz doooo #37 üzenetére

    Látom nagyon erősen nyomod ezt a konteós vonalat, ami egy bizonyos szintig még érthető is.
    Csak az nem szúrja ki a szemedet, a hogy a status quo még sosem volt annyira stabil az emberiség történetében, mint az elmúlt néhány évtizedben. Sem az oroszok, sem a kínaiak nem akarnak ide vagy máshova benyomulni, elmúltak már azok az idők. A nagyhatalmi játékban az imperializmus, a nyílt háborús konfrontálódás helyét a gazdasági nyomásgyakorlás vette át már nagyon régen. Most komolyan azért ne vegyek kínai terméket, mert néhány, fejben még mindig a XX. század közepén élő/létező konteós attól retteg, hogy majd ezáltal a keleti nemzetek benyomulnak ide, és sóval hintik be a kis országok területét, vagy rabszolgasorba döntik azok lakosságát? Elárulok Neked egy titkot: bár politikai berendezkedésünk alapján lehet, hogy a nyugathoz állunk közelebb, a gazdasági érdekeink kapcsán mindig az orosz érdekszférába fogunk tartozni elsősorban. Ez így volt a Szovjetunió alatt is, és a Szovjetunió bukása óta eltelt közel 30 során is. Aztán valahogy mégsem akartak még visszajönni ide az oroszok. Miért? Mert az elmúlt 40 évben szépen kialakult egy stabil gazdasági/politikai status quo. Az hogy ez az ország testközelből volt kénytelen megismerni hogy milyen a keményvonalas kommunizmus, az leginkább a földrajzi elhelyezkedésünknek köszönhető. De a kommunizmus összeomlott vagy átalakult (Kínában a politikai berendezkedés lehet hogy kommunista, de a gazdasági berendezkedés viszont egyértelműen kapitalista), a szovjet utódállamok kapitalista demokráciákká alakultak át.
    Igen, kaptunk a szovjetektől/oroszoktól rendesen, ahogy a nyugati blokk is rengetegszer szart a fejünkre, illetve teszik ezt a mai napig, csak más formában (azt már csak zárójelben, hogy a nyugattól manapság sokkal többet kapunk a pofánkra, mint az oroszoktól, de mivel volt ez pont fordítva is, érdemesnek tartottam megemlíteni).
    Én nem vagyok hipokrita. Megveszem a kínait is, meg az amerikait is.
    A kínait azért, mert manapság már igen jó áron adnak igen jó minőséget, az amerikait meg azért, mert az általam használt platformok, szolgáltatások túlnyomórészt az ő kezükben vannak.
    De ha benned ennyire élesen él a nemzeti öntudat, akkor azon is nosztalgiázhatnál kicsit (igen tudom, hogy az utolsó mondatoddal ezt akartad kivédeni, nem sikerült), hogy az amerikaiak mikor, hogyan, és hányszor hagyták ezt az országot szarban, és utána ne vegyél többet Apple, meg Intel, meg Microsoft (stb.) terméket sem.

    [ Szerkesztve ]

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz doooo #50 üzenetére

    "A szarban hagyás mellesleg korántsem egyenlő a szarba kerüléssel, márpedig az mindig valamelyik keleti miatt volt és van"

    Jah, végül is a nemzeti identitás egyik meghatározó eseményének tartott '48-'49-es szabadságharc elvesztését is közvetlen az oroszoknak köszönhetjük. Ja, nem. Az osztrákoknak, akiket miután sikerült szarrá verni, ránk eresztették az oroszokat.

    Nincs "etető kéz" az EU-ban, nem tudom miről beszélsz. Az EU-ba minden tagállam befizet, a saját gazdasági potenciáljához képest többet, vagy kevesebbet. Az meg teljesen normális, hogy vannak akik többet vesznek ki, mint mások. Az a célja a dolognak, hogy a gyengébben teljesítő gazdaságokat felfelé húzza. Egyébként meg nem ajándékként, hanem jóvátételként érdemes rá tekinteni, amit a sok száz éves imperializmus által közvetve vagy közvetlenül megkárosított, elnyomott és kiszipolyozott, elmaradottabb európai országok felzárkóztatására KELL fordítani.
    Ebben ugye a britek magasan az élen jártak hosszú évszázadokon át, most mégis nekik a legnagyobb a pofájuk, amikor fizetni kéne. Hamarosan el is takarodnak az EU-ból hála az égnek.
    Hogy milyen pofonokat kaptunk a nyugattól? Nyugodtan csapd fel az összes középiskolás történelemkönyvet a Walter Máriával kezdődően, aztán majd ha a végére értél, folytathatjuk.

    "Kína ambíciói pedig teljesen nyilvánvalóak, és ha ismét félreértettél, nem feltétlenül ez a nyomorult kis porfészek érdekel itt Közép-Kelet-Európában, hanem az egész világ."

    Na, és mitől lesznek Kína ambíciói teljesen nyilvánvalóak, és ez szerinted mit fog eredményezni? Komolyan kérdezem.

    "Nem akarok egy újabb, brutálisan elnyomó rendszert, ami világuralomra tör, és ezzel bármilyen érdekes is, nem vagyok egyedül."

    Valóban nem, ott van még a Molnár F. Árpád is. :DDD

    @effendi2

    Jah, csak a Krím lakosságának kb. 70%-a etnikai orosz, akik Oroszországhoz is akarnak tartozni.
    Ezt meg te mondd el a többieknek a térségben. És míg mi csak könnyezhetünk Trianon miatt, illetve a saját tehetetlenségünkön a dologgal kapcsolatosan, addig az oroszok képesek az érdekeik érvényesítésére.
    Hogy mennyire jogos, vagy éppen szimpatikus a húzás, az persze teljesen más kérdés.

    [ Szerkesztve ]

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz doooo #70 üzenetére

    "Jóvátételt miért kell kapni?"

    Pont azért, mert a nyugati nagyhatalmak gyakorlatilag dróton rángatták ezt az országot az elmúlt 200 évben.
    Egyébként mi akartunk szerinted Osztrák-Magyar Monarchiát? Nem. Mi független Magyarországot akartunk.
    A monarchia a kiegyezés terméke, ami nem létezett 50 évig, és létezése során, illetve elnevezése ellenére végig az osztrákok keverték a kártyákat. A kiegyezés pedig a '48-'49-es forradalom és szabadságharc terméke, aminek a célja a független Magyarország megteremtése volt.
    A mi "idióta" döntéseink nem nevezhetőek igazi döntésnek, amennyiben csak a rossz lehetőségek közül lehet, illetve kell választani.
    Igazi döntéseket évszázadokkal ezelőtt hozott ez az ország utoljára, és ahogy fokozatosan veszítettük el nagyhatalmi státuszunkat és befolyásunkat, úgy lettek a döntésekből az adott helyzet által kikényszerített kompromisszumok.
    Egyébként létezhet gazdasági növekedés EU-s pénz nélkül is, csak pont azt az embert utálja ma mindenki, aki egyszer már ezt bebizonyította ebben az országban. Na kiről van szó?
    Igen, az EU-ból érkező pénz nem az oligarcháké meg azok holdudvaraié, de valamiért mégis igen hatékonyan asszisztál ahhoz a narancs tábor már kilencedik éve, hogy ez ne legyen másképp.
    Kína az elmúlt 15 évben? Dinamikusan növekvő gazdaság, rengeteg külföldi befektetés (Kína részéről), irgalmatlanul felgyorsult városiasodás, iszonyatos mennyiségű beáramló külföldi tőke, és a mindezt lehetővé tevő politikai légkör.
    Nem kifejezetten ide tartozó adat, de az egyik legalacsonyabb gyilkossági rátája is Kínának van ma a Földön.
    Szóval hogyan és miért is akarnak ők bárkit maguk alá nyomni?

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz effendi2 #73 üzenetére

    Jogszerű és jogos két külön kifejezés. Egy ilyen helyzetben a követelés jogos, de nem jogszerű.
    Erdély kapcsán: nekem nincsenek revizionista álomképeim hála az égnek, még ha nem is ez jött le eddig a hozzászólásaimból.
    De ha felmerülne egy olyan helyzet, hogy egy az adott országban jogszerű eljárás, pl. szavazás során az ott élő magyarok egyértelműen kinyilvánítanák, hogy ők ehhez az országhoz akarnak tartozni, és hasonló arányú lenne a magyar populáció létszáma a területen (tökre nem az) mint a Krímen az oroszé, azt nyilván nem lehetne figyelmen kívül hagyni.
    Egy katonai intervenciónak egyébként az ütőképes hadseregen felül az is feltétele lenne, hogy Románia ne legyen NATO illetve EU tag, de az.
    Teljesen más a szitu, mint Oroszország és Ukrajna esetében.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák