Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #06658560 #10 üzenetére

    Talán nem az alkoholista, korrupt, 70 évesen is vörös fejjel artikulálatlanul üvöltöző idióták politikai elfekvőjének kellene használni az EU-t, talán nem a „mi vagyunk az erősek és a demokraták, mi mondjuk meg nektek, szaros kis szegény rokonoknak, mi merre” hozzáállással kellene, kellett volna kezelni a dolgokat. Mert pl. a tőke és a szolgáltatások áramlása errefelé is szabad kb. a kilencvenes évek elejétől, de Németország és Ausztria a 2004-es csatlakozók munkavállalóinak szabad munkavállalását is akadályozta 2011-ig. Hát ennyit az EU-n belüli egyenlőségről, és az ellenzők egy részének miértjéről.

    (#13) Cifu
    Ugyebár a mintademokrácia UK egy hete éppen arról tett tanúbizonyságot, hogy bármilyen régi és stabil is a demokrácia egy országban, a politikusok minőségén ez egy cseppet sem elem.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Cifu #16 üzenetére

    De ha egységes, központosított vezetéssel van az EU, akkor ne legyen ilyen, hogy az egyik rész a másik kárára érvényesíti az érdekeit. ELeve úgy indul a dolog, hogy ha ennyire központosítottak leszünk, akkor a szociális ellátás (eü, nyugdíj, munkanélküli, minden) legyen kb. egyforma. Ne legyen olyan tagállam, ahol ezek szintje 5-10-szerese egy másik tagállaménak. Ugye, ez annyira azért nem tetszene a központosítást erőltet gazdagoknak.

    És hogy milyen szinten megy a demokrácia: nézz utána az EU-s alkotmány történetének!

    „Ld. Brexit, az se véletlen”>Szintén a demokráciához való hozzáállásról szól, amikor a demokrácia egyik legalapvetőbb megnyilvánulási formájával kapcsolatban jelentik ki, hogy a népszavazás rossz, mert a nép (még ha megtévesztetten is, de) nem azt akarja, amit az elit a saját és pénzelőik.

    „ám sokan gyomra nehezen veszi be, hogy bármiben is egy nagyobb, össz-Európai érdeknek rendelje alá magát.”
    Ezzel nem lenne baj, ha az össze-európai érdekeket nem az erősebb kutya határozná meg, hanem éppenséggel egyenlő felek egyeztetése alapján lennének meghatározva.

    (#18) Kopi31415
    A Benes-dekrétumok (tudod, kollektív bűnösség) eltörlése vagy a dél-tirolihoz hasonló székely autonómia érdekében felszólalni, vagy legutóbb az osztrák határellenőrzésre reagálásként bevezetett magyar határellenőrzés (A magyar-osztrák határszakaszon nincsen schengeni határ, Magyarország teljesen jogtalanul végez ellenőrzést – mondta a belügyminiszter, és arról is beszélt, hogy emiatt bekérette a bécsi magyar nagykövetet.>Érted? Ott nincs schengeni határ, de az osztrákok ellenőrizhetnek) a rossz szomszédi viszonyon való munkálkodás lenne? Érdekes szemléletmód.

    (#30) Lacces
    Azért van egy alapvető különbség. A közvetlenül megválasztott elnökök általában sokkal nagyobb hatalommal bírnak, ez az ú.n. elnöki rendszer. Általában itt is van miniszterelnök, de az sokkal jelentéktelenebb az államelnöknél. Lásd Franciaország. A közvetve megválasztott esetében ez pont fordítva van, gyakorlatilag egy korlátozott lehetőségekkel (törvények aláírása vagy visszautalása, AB elé utalása, ilyen-olyan szavazások kiírás, stb.) bíró majdnem csak reprezentatív poszt az államelnök. Az EU vezetők pedig az utóbbiból egyre inkább akarnak átcsúszni az előbbibe. Pedig a szlogen a „szerződések őre”, nem pedig a „szerződések parafálója és ratifikálója”.
    És ha már írod, miből alakult ki az EU: egy gazdasági érdekérvényesítő szövetségből. És az mag-EU az újonnan csatlakozottakkal szemben megtartotta ezt a hozzáállását.

    (#35) noPublicFG
    „A megavállalatokról direkt nem teszek említést, mert azok gazdasági tényezők, nem pedig politikai és gazdasági.”
    Hát, akkor itt már el is csúsztál. Mert a kommunista, ideológia vezérelte társadalmi berendezkedésen kívül minden mást a gazdaság, így a gazdaság meghatározó szereplői irányítanak.

    (#39) cr33p
    Csak ennek a kézrecsapós lehetőségnek akadálya a balfasz, 70 éve mindenben meghunyászkodó német mentalitás, akik az elődök valóban gyalázatos viselkedése miatt túlkompenzálnak, és ezt a kretén pszichés állapotukat a gazdasági erejüknél fogva az egész EU-ra rákényszerítik. Az agysebészek és atomfizikusok túlképzett tömegei tolonganak az állásokért Németországban.

    (#49) Porthoszx
    Nem feltétlenül kell közvetlen választás. De pl. kellene (nálunk is) visszahívhatóság. A többivel egyetértek.

    (#59) ethernith
    Hát, ez éppen sosem volt így ’89 óta, 2014 előtt kicsivel több, mint a fele került be listáról, azóta kicsivel több, mint a fele. De az alapelvben igazad van.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Cifu #65 üzenetére

    De az össz-európai érdekeket ez a három (most már kettő) legerősebb állam határozza meg.

    „Törvényszerű persze, hogy egy ilyen rendszernél nem lehet mindenkinek az érdekeit egyformán nézni”
    Törvényszerű a f.szt! Lehetni lehetne. De nem nézik, mert megtehetik, még az egyenlőség álcája mögé bújva is.

    „de az már egy előrelépés lenne, ha nem nemzeti, hanem az össz-európai érdekek lennének a prioritási listán elől.”
    De a saját magad által leírtak alapján hogyan lesz össz-európai érdek a kevés erősek által keresztülerőltetett saját érdekből?

    „kisebbségi helyzetek”
    Mivel a németek megegyeztek a csehekkel és szlovákokkal a Beneš-dekrétumokkal kapcsolatban, így pl. ennek a kollektív bűnösséget alapul vevő szabályozáshalomnak az eltöröltetésére semmi esély, annak ellenére, hogy az Európai Unió Alapjogi Chartájával ellentétes. És az EU szarik rá. Akkor miről is beszélsz?

    „Ez megint egy olyan helyzet, ahol az EU-t ostorozod, holott valójában az EU tagállamok egymással ellentétes érdekei miatt van béklyóban a témakör - tehát ismét: az EU a tagállamok szövetsége, nem egy "független" hatalom, hanem a tagállamok döntik el, hogy az EU-ban mi legyen (ezért félrevezető a kormány politikája is, ugyanis nem Brüsszelnek kell üzenni, hanem a többi tagállamnak)...”
    Hát, ha a EB az, amely kinevezett/megválasztott fő végrehajtó testület, nem a feladatát teszi, azaz nem a közös érdekeket képviseli, hanem az erősebbek felé dől, akkor bizony az EB-t kell támadni, sőt, csak azt lehet jogilag.

    „egy központi, független döntéshozó hatalom”
    De ez egy naiv idealista gondolat. Soha, sehol nem volt nem, hogy hatalom, de független se egyet döntéshozó sem.

    „Csakhogy ami innen nézve üdvözendő lenne, a másik oldalról (pl. Szlovákiai vagy Romániai, esetlegesen a jövőre nézve Szerbiai nemzeti önérzet) sértőnek neveznék”
    Nemzeti önérzet? Ez alapján lehetőség van jogsértésre? Ne viccelj már!

Új hozzászólás Aktív témák