Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Lenry #12640 üzenetére

    Igen, ahogyan írta a kollega. De inkább az a lényeg, hogy az érpárak meglegyenek, de azt alapból is inkább együtt köti az ember, ha nem tudja a sort.

    A csavart ér amúgy azért jobb zajtűrésű, mert az érpár mindkét tagjára ugyanaz a zaj rakódik, és az Ethernet szimmetrikus átvitelt használ, szóval a zaj könnyebben szűrhető, mint az aszimmetrikus (pl. USB, RS232, ami egy földponthoz képesti jelszinteket használ) esetekben.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Pötyi

    őstag

    válasz Lenry #12640 üzenetére

    Ugyebár azt mindenki tanulta általános iskola hatodik osztályában fizikából, hogy a hosszú, egyenes kábel antennaként viselkedik. Maga is szór és a környezetéből felvesz zavaró jeleket. Ezt küszöböli ki a kettesével tekert érpár-rendszer.

    Méterenként más és más az érpárok tekeredési száma, ezek ilyen elbaszott prímszámok, hogy a legkisebb közös többszörös alapján minél kevesebbszer találkozzanak és minél kevesebbszer erősítsék/oltsák ki egymást.
    Fejből tudom a CAT5 számait:

    KÉK érpár: méterenként 72 tekeredés;
    ZÖLD érpár: méterenként 65 tekeredés;
    NARANCS érpár: méterenként 56 tekeredés;
    BARNA érpár: méterenként 52 tekeredés.

    Ugyebár ezekről a tekeredésekről kapta a nevét, hogy "twisted" pairs.

    Elméletileg igaz, amit hcl kolléga írt, tehát elegendő az, hogy a kábel két végén párhuzamosan legyen kiosztva a színsorrend, node mi van akkor, ha egy épületben a kábel egyik vége a földszinti szerverszobai rendezőben van, a másik vége meg a hatodikon, na és két ember csinálja? Na hát pont ezekre az esetekre találták ki az egységes színsorrendet, hogy állapodjunk meg valami common sorrendben akkor is, ha hat emelet választja el a két végét és más fogja krimpelni, vagy befűzi a fali aljzatba.

    [ Szerkesztve ]

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák