Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tdd587

    őstag

    Mefogadva a cikkben említett tanácsodat, csak éppen hogy szólnék hozzá pár dologhoz, ami hifis szemmel nagyon zavaró a cikkben:

    "Bakelit lemez" - jajj, ilyen nincsen, te a vinyl lemezre gondoltál. [link]

    Az "erősítő nem fontos" rész nagyon nem kellett volna, a hangfal és a végfok nyílván együtt rezdül, egyik nélkül nem választunk másikat. Pont olyan fontos, mint a hangfal.

    Mélynyomót zenehallgatásra? - jajj, ilyet nem szoktunk csinálni. Tényleg nem. Ha nagyon sok pénzünk van, akkor sem. Ha nincs szomszéd, akkor sem. Igyekszünk egy pár normális hangfalat venni, ami nem sávhatárolt. Mélynyomót beállítani zenére iszonyat nehéz ügy lenne (már mozira is az, műszerrel is). Ha mélyhiányos a zene, akkor hangfal/erősítő/kábel csere szokott inkább lenni, vagy egyéb trükkök, amivel dúsítani lehet.

    "A jobb hangfalak 90dB feletti érzékenységgel rendelkeznek." Helyesen az érzékeny hangfalak 90dB feletti érzékenységgel rendelkeznek. Természetesen ennek csak akkor van jelentősége, ha a végfok nem fog illeszkedni, pl. egy csöves végfok már 1W-nál "szenved" érzéketlen hangfallal párosítva nem lesz meg a koncerthangerő.

    "Harman Kardon/Denon/JBL/akármi rendszerek" - jajj, ezt a részt sűrgősen ki kellene törölni, még a végén felkerül a listára a Technics, a Sony és többi "világhíres" hifi gyártó is. Az összeget is kivenném innen. A lényeg, hogy vannak drága sokcsatornás rendszerek, amik nem sülnek fel 2 csatornán sem.

    A zárszóhoz még annyit tennék hozzá, hogy késő este/éjjel érdemes elmerülni a zenehallgatásban, minden téren és tekintetben kevesebb zaj fogja megzavarni az utazást.

    Üdv

    Ja és a PMPO létező fogalom, csak az evil marketing miatt röhög rajta mindenki.

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    A PMPO és a rendes erősítő témához:

    Vegyünk egy normális végfokot és nézzük meg mit állít róla a gyártó:

    [link]

    Tehát a PMPO igenis létező paraméter, természetesen tartásidővel és impedanciával együtt megadva ÉS mellékelve az RMS értéket is, hogy senki ne gondolja, hogy örökké tart az 1000W. 20ms és vége. Itt a tranziensekről van szó. Tartós 1000W-ot kb. 0 hangfal bír ki a világon amúgy...

    Kicsit alább az is kiderül, hogy nagy teljesítményen (pl. 100W) mekkora a jel-zaj arány. És itt a mérés hozzá, hogy mekkora torzítással kell számolni, amikor tényleg kell a nafta.

    Szóval senki ne gondolja, hogy minden szám kamu és a high-end egyenlő a hittel és ezeket a készülékeket nem mérnökök, hanem vodoo mágusok készítik ráolvasással.

    Szerk: A JBL-ért elnézést, természetesen az olcsó cuccaikra gondoltam...

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz dabadab #111 üzenetére

    Az SPDIF reménytelenségéhez hadd linkeljek egy cikket.

    Nos ahogy mondani szokták a helyzet majdnem reménytelen, az egyszerű reclock sem old meg minden problémát. Persze ez az egész a loudness war miatt kicsit erőltetett már, hiszen egy Death Magnetic CD után nincs miről beszélni. Az új metal kiadványok többsége sajnos szintén egy nagy kása... és évről évre egyre rosszabbak.

    De hát mit csináljon az ember, ha otthon villázni akar, de a jazz-t nem érti, a pop zene királyai mind halottak, a komolyzenéhez meg otthonra is frakkot kell venni...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz dabadab #169 üzenetére

    Ott a pont, ez tényleg nem az a PMPO.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    A PC forrás témához: a hifis haverok éppen most adják el a méregdrága CD lejátszójukat és állnak át HDD alapúra. Kell egy nagyon halk, háziasszony és hülyebiztos és lehetőleg túlárazott, ronda fehér mini PC hozzá (ez a MAC mini, ha nem ismerné fel valaki...) és egy nagyon-nagyon-nagyon drága külső DAC firewire bemenettel, hogy ne legyen SPDIF.

    És agyonveri az abszolút top CD lejátszókat is, ez van. Ha valami jobb, tovább kell lépni.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz #56474624 #218 üzenetére

    Súlyos milliókról beszélünk, és mi a konkrétabb bizonyíték, mint hogy a sznob hifisták eladják ezeket a nagy dögöket és MAC + DAC-ra váltanak?

    (Azt kéretik nem bedobni, hogy ostobák/ez az új divat, hifit magunknak veszünk, ez nem olyan, mint a fekete BMW a ház előtt, ez nem látszik az utcáról és a csajokat sem érdekli...)

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz #72042496 #225 üzenetére

    CD lemez marad a polcon. Eladni értelmetlen, meg 500 forintért kiszórni, minek. Akkor inkább megmarad backup-nak.

    A DAC-ot nem írom ide, leverné a biztosítékot sokaknál (nálam is leverte...). A komoly CD lejátszó alatt Meitner-t, Mark Levinson-t értettem, de felesleges utánanézni, hogy mennyiért árulják ezeket, mert horror.

    A MAC minit szerintem leírtam, hogy miért kell.

    A flame-re meg: ha az általam elérhető ismerősök elképesztő anyagi lehetőségek ellenére is leállnak a CD-vel, akkor ez szerintem jelent valamit. Népítélet. Kereskedőket is ismerek, akik már a HDD alapú lejátszást hírdetik. Én még vívódom, illetve idestova 2 hónapja kitérek az otthoni teszt elől, pedig foobar, ASIO, CD rippek és 24/96bit FLAC-ok bekészítve. Egyelőre nem akarok szembesülni vele, hogy a (nekem kedves) CD futómű megy a levesbe (a külön DAC már megvan), ahogy a több száz CD-m is csak a helyet fogja foglalni. Másnak természetesen én sem hiszek (de a megalapozott vélemény érdekel), pont ezért írtam, hogy az általam ismert ultimate-budget hifisták is állnak le. Persze mindennek eljön az ideje.

    És neked milyen tapasztalatod van a témában? Megalapozott vélemény, vagy csak let's flame, a PC úgyis szar axióma, hiszen azt nem kell igazolni, azt mindenki tudja, nem igaz...?

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz #72042496 #231 üzenetére

    Alapnak igen, de vagy nagyon jó analóg kimenet kell (ami nem a mini jack dugó...) vagy egy SPDIF működő ASIO interfésszel megtámogatva (semmi pánik, sima realtek alaplapi digit kimenet nálam viszi a 24/96-ot is).

    A MAC mini azért kell nekik, mert Firewire kimenetet kis helyen, zajtalanul így kapsz a legegyszerűbben. A Firewire előnye az USB-vel szemben pedig ... (és itt jönne egy link, amit nem fogok most megkeresni, úgysem fogja elolvasni senki, a wikin biztos fent van). Ennek persze olyan DAC esetén van értelme, amit erre csináltak (ők olyat vettek...). Laptop esetén USB-d lesz csak, ennek a végére is lehet USB to SPDIF-et venni, 200EUR áron már olyan is van, aminek AES-EBU kimenete is van, persze ez még mindig SPDIF. Én ezt venném.

    A flame veszély meg szerencsére elhárult.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz CPT.Pirk #234 üzenetére

    Igen, többek között minden Európában forgalmazott cuccon jelzik, hogy hová szánták a fázist. Az előfokom meg konkrétan kiírja, ha fordítva sikerült összekötni, hogy legyek szíves fordítsam meg a dugót (a készülék oldalán ezt ugye nem lehet). US-ben annyival szerencsésebbek, hogy ott csak egyféleképpen lehet a drótot bedugni a falba is.

    Itt most megint jönne egy cikk linkelése (nem hifis cikk, hanem egy villanymérnök tápegységekről szóló cikke...), amit nem fogok megkeresni, akit érdekel, az google. Arra, hogy ki hallja meg a különbséget meg egy általános szabály van: ha nem hallod, akkor tök mindegy, ne foglalkozz vele, ha meg igen, akkor használd úgy, ahogy jobbnak hallod. Egyébként valahogy ki is lehet mérni, de... és itt jönne az a szöveg, hogy én mindig füllel lőttem be... aztán vagy elhiszed, vagy nem.

    Amúgy minden rendes CD lejátszó kb. 20 kiló, az enyémnek konkrétan gránitlap az alapja. Annak idején az egyik legjobb tuning tippem az volt, hogy antispike a CD alá és egy halom nagy szótár a tetejére. Meglepően sokkal tisztábban szólt...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz #56474624 #233 üzenetére

    Akkor konkrétan az én kis tesztemről a CD vs. PC kérdésben.

    Metallica fekete album, CD rip, 16/44.1, DVD-A rip 24/96 (ezek asztali PC-ről) és az eredeti CD versenyzett (CD lejátszóról). Ákos - Test CD és rip. Természetesen éjfél után és tök sötétben, hogy ne zavarjon semmi.

    Nem meglepő módon az DVD-A rip nyert, mondjuk meglepően kevéssel, de azért biztosan. A PC CD ripek és a CD lejátszó között vakteszten szerintem megbuktam volna.

    DE, és itt jön a lényeg: a teszt után lekapcsoltam az asztali PC-t és akkor újra meghallgattam a CD-ket és akkor szartam be, mert lemosott mindent én meg ott vigyorogtam a fotelben hajnal kettőkor. Pedig kifejezetten csendes PC-m van, aktív PFC-s táppal, ami elvileg kevesebbet szemetel vissza a hálózatba.

    Itt jön tehát a képbe, hogy MAC mini vagy valami laptop kell, jelentéktelen kis táppal meg ultra alacsony zajszinttel. Laptopot már szereztem, meg USB to SPDIF átalakítót is, de csak egy ilyen pár ezer forintosat, amin bár megy az ASIO, de a tápot az USB-ről kapja, és csak coax kimenete van, amihez nincsen durva kábelem, tehát borítékolható, hogy ezt is elpáholja majd könnyedén a CD lejátszó.

    Szerk: az LP-t viszont nem nekem találták ki, nem azon szocializálódtam, így én nem tudom elviselni, hogy mindig minden lemez pattog. Minden havernál, minden hi-end shown, minden lemez. Ez van.

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz szergej #265 üzenetére

    Ha analóg kiemenetet használsz, akkor simán lehet, hogy nem tudod kiküszöbölni... Régen volt egy olyan tipp, hogy minden nem használt eszközt mute-ra kell állítani, pl. annak idején a CD lenémítása nálam csökkentette ezt a jelenséget. Egy alaplapon nyílván lehetetlen izolálni a D/A modult, meg nem is erölködnek vele különösebben, ez van...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz psyho85 #305 üzenetére

    Na ez az, amire semmi szükség, erre van a PC-d otthon, hogy a megfelelő programot használva úgy érezd, hogy nem csak a benzin ára jelzi a XXI. századot.

    Pl. ezt. Ingyenes, teljesen jó működik. Ha nem akarsz venni mérőmikrofont, akkor akár filléres headsettel is működik, csak a tartomány két végét nem szabad kézpénznek venni. Egyébként amikor rendes mikrofonnal mértem sem totál más görbék jöttek ki, szóval a trendek jól látszódnak, pl. egy nagy hupli vagy gödör. A kis cuccokat lehet javítgatni, de kioltást pl. nyilvánvalóan nem. Van mikrofon átviteli görbe korrigálás is, ehhez mondjuk nem árt ismerni a mikrofon átviteli görbéjét...

    Ja és: természetesen ésszel kell használni a beállításokat (ha egyáltalán kell...) Igazából arra lehet jó ez az egész, hogy lássuk ha komoly hiba van.

    A komoly hiba természetesen mindenkinek mást fog jelenteni, elvileg mindent egyenesre kellene húzni, de akkor elveszik a "zenei" hangzás. Meg aztán lásd feljebb, még mindig vannak múltba révedők, hogy milyen jó a csöves hangzás... olyan jó.... zenei. Ez az, ezt a szót kerestem...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz bambano #286 üzenetére

    "Miért szól sokkal jobban egy 100Hz-14KHz átvitelű csöves végfok, mint egy 8Hz-70Khz átvitelű tranzisztoros? Mert jobban szól, ez tény."

    Áááááááá, kezdjünk egy jó kis flame-t? Annak idején minden hificity-s topik ezzel a témával jutott el mélabús csöves unalomból a dinamikus, tranyós tetlegességig. A régi szép idők...

    Szerk:

    (Just kidding, ne kezdjünk el vitatkozni...)

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz krystman #309 üzenetére

    Onnan, hogy megvalósul a teljes kioltás, vagy durva kiemelés (döng). EQ-val ezt nem lehet megkerülni és nem hangerőfüggő.

    Természetesen a hallásod hangerőfüggő, biztos észrevetted már, hogy pite hangerőn bizonyos tartományok (pl. a mélyek) kikerülnek a hallható részből. Itt volt is egy vita, hogy mire kell az EQ, nos tudomásom szerint pl. a loudness (magyar hangja fiziológiai kapcsoló...) pont arra szolgál, hogy az elefántot nyelt kígyó alakú hallásgörbénket alacsony hangerőn visszasimítgassa élvezhető szintre a sávszéleken. Természetesen amint normál hangerőt közelítünk, erre semmi szükség nincsen, ahogy azt már itt többen jelezték is...

    Ja és volt egy hozzászólás a középtartományt illetően: na oda nem EQ kell, hanem rendes erősítő-hangfal páros. Leghangosabbnak 1kHz körül hallunk, ha már azt is piszkálni kell, akkor a cucc megérett a cserére, hiszen kinőtték az igényeink...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz AMDFan #311 üzenetére

    Pedig ha van valamilyen stílus, amit nem lehet bármin demózni, az a metal, főleg azok, ahol nagyon sok hangszer van. (Erről mindig az jut eszembe, amikor bizonygatják, hogy úgysem hallod az mp3 tömörítési hibáit... és akkor jön egy női énekhang, meg max 1 hangszer...)

    Sajnos egy kezemen meg tudom számolni azokat az albumokat, amiket érdemes hifis szempontok alapján elővenni... de azokkal érdemes demókra járni... és általában meg is történik a tragédia. (Arról nem is beszélve, hogy nem sok hifista/kereskedő örül a death metal-nak...)

    Az EQ szerintem nem segít az elektromos gitáron sem, ott a torzítással lesz baj. Valószínűleg feljebb kellene lépned erősítőben... a (füledhez képest olcsóbb) erősítők szoktak nagyon kiabálni, ha feltekered a hangerőt. Legutóbbi beruházásom óta pl. még mindig nem találom a hangerőt, egyszerűen nem érzem a hangosságát. Természetesen a műszer szerint ugyanúgy megvan a hangerő, meg ha beszélgetnénk, kiderül, hogy hangos, mert nem értjük egymás szavát.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz AMDFan #315 üzenetére

    Könnyebb megmondani, hogy min nem. Az ismertebbek közül: pl. Nightwish albumok katasztrófa (0 dinamika, 0 tér). Metallica albumok: mindegyik máshogy rossz, kivéve a fekete albumot, azt nyugodtan lehet vinni, egyrészt nem death metal, másrészt minden vackon sziszegősen szól. A legújabb kori metal albumok általában csúnya loudness-ben szenvednek, a legcsúnyább pl. Sentenced, Poisonblack. Ami legutóbbi időkben komolyan meglepett az az utolsó Muse, szintén kereskedő kompatibilis zene és qrva jól meg van csinálva, tipikusan olyan finomságok vannak benne, hogy még a hifi szkeptikusok is meghallják a tápkábel cserét, pedig még hangos is a lemez.

    Félakusztikus témában az Opeth csinált egy lemezt, az nagyon baba, vagy az új Anathema szól nagyon nagyot.

    Most le kell lépnem, de ha van rá érdeklődés, lehet írni kellene egyszer egy cikket, hogy mit érdemes megvárásolni demo anyagnak (és még jó a zene is...), mert attól hülyét kapok, amikor hi-end show-n vonós négyes megy vagy Diana Krall. (Rajongóktól bocs.)

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz AMDFan #319 üzenetére

    Gondolkodtam rajta hazafelé, de az lenne a baj vele, hogy lemezajánlót minek, mindenki el tudja dönteni, hogy milyen zenét szeret, olyat meg, hogy egy bizonyos album nagyon jól szól megint minek, csak a hifisták csinálnak olyat, hogy tudják, hogy valami demo material és erre megveszik, mégha a zene pocsék is. (Tökéletes példája ennek a világhíres Jazz at the pawnshop CD, amit még soha nem tudtam végig hallgatni, de olyan, mintha a szobában lenne a zenekar.)

    Olyan szempontból is kérdőjeles lenne a project, hogy kihez szólna és mit akarna elérni? Hogy még 5 ember letöltse, aztán már az is jogsértő, ha kikerülne a cikkbe az album borítója...

    Igazából csak jelezni akartam, hogy egyrészt nagyon sokan szimplán rossz anyaggal mennek hallgatózni (erre a kereskedők is panaszkodnak), másrészről meg ha nem vagy "hifis" ízléssel megáldva, még ki is néznek és azt mondják, hogy ez metal, tehát nem szólhat jól. Szerintem ez a legolcsóbb trükk, amikor egy alkalmatlan láncra rámondják, hogy bizonyos műfaj alkalmatlan jól szólni, bezzeg hallgasd meg a vonós négyest (biztos érti mindenki, hogy miért mindig ezt a példát hozom az összetett művekkel szemben...).

    Visszatérve, lehet ti nem így gondoljátok és akkor tényleg lenne értelme összegyűjteni pár dolgot, youtube-on mindenki lecsekkolja, hogy mint zene bejön-e neki, aztán ha igen, akkor érdemes rárepülni. Magamért biztos nem kezdenék el egy ilyen sorozatot, anélkül is tudom a véleményem, hogy írnék róla...

    Tudom, hogy ilyet nem szoktunk csinálni, de privát kérdésedre most itt válaszolnék inkább, hátha mást is érdekel. Szóval:

    In Flames - csak a Colony album van meg nekem CD-n, jó albumnak tartom (ez még nem nu metal), elég régi, de már ez is jelentősen hangosítva van és komoly probléma vele az is, hogy képtelen leválni a hangfalakról. Amúgy elég sok részlet van rajta, kár hogy a sok hangosítás után a basszgitárt szinte nem is hallani. Ezt pl. nem vinném tesztelni semmiképp, viszont tökéletes anyag lenne demonstrálni az mp3 vs. FLAC kérdést, mert ez bizony mp3 gyilkos... A többi albumuk csak HDD-n van meg, azokat nem nagyon hallgattam sosem, csak pár számot.

    Machine Head - ezt nem hallgatok, még műfajilag sem ismerem igazából.

    RHCP - Stadium Arcadium - Ez évek óta vár rám a HDD-n, hogy végre meghallgassam, de valahogy mindig félre raktam. Nincs hallgathatatlanra keverve, mint a Californication (ami szó szerint recseg végig). Mivel nem ismerem az albumot a Slow Cheetah c. számmal próbálkoztam és nagyon kellemeset csalódtam. Az énekes le van keverve picit (vagy tényleg ilyen flat stúdió hangja van? - aligha), minden más viszont nagyon rendben van. A basszgitár szépen dorombol, kifejezetten mélyre megy időnként és végig lehet is követni, nincs kiemelve az akusztikus gitár és végre nem próbál meg egyen hangerőt tartani a többi hangszerrel. A dob szerintem lehetne dinamikusabb is, viszont így a refrén alatt is minden apróságot hallani még (amiknek a nevét sem tudom...). Azt hiszem ebben az albumban megéri majd elmerülni. (Az utána lévő szám már pl. nem ennyire fényes, de messze hallgatható keverés ez is.)

    És hogy én is ajánljak valamit: Limp Bizkit - Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water. Szerintem ezt mindenki ismeri, nu metal, szintén nem mai darab, de valami kegyetlenre keverték. Nem hibátlan, de dinamikus, hangos, nem cseszték el a hangszereket és komolyan meg tud lepni, hogy ezt így is lehet, mert akkorát szól, mint egy ágyú és még mindig nem recseg. Valami hihetetlen jó arányokkal van eltalálva benne a legtöbb hangszer, szinte semmi elfedés, komoly basszgitár végig, a vokál meg... vagy elröhögöd rajta magad, vagy csodálni fogod. Fred üvölt, mint az a bizonyos féreg... Az már vita tárgya lehet, hogy (nem létező) imázsunkat egy ilyen lemez rombolja-e le jobban, vagy ha tényleg viszünk valami jó hörgős, zúzós zenét a kereskedőt lelombozandó...

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    Meglepődve látom, hogy még él a topik. Csak az albumajánlós részekre reagálnék röviden:

    Természetesen csak metal vonalon gondolkodunk, minden más műfajnál nagyon sok jó lemez van, én mégis azt mondom, hogy vigyünk legalább egy jó metal lemezt, főleg ha leginkább azt hallgatunk, nem demo-jazz lemezeket. Itt jönnek elő legkönnyebben a hibák ugyanis. (Az én tapasztalatom, nem kell velem egyetérteni.) A többi műfajnál nagyon könnyen megvezetnek, különösen nagy hangerőn, demó lemezekkel, amik nem tudnak igazán rosszul szólni, csak jól, meg piszok jól. Metal zenéknél meg összeomlik az egész és csóválja az ember a fejét milliós cuccokon is, hogy csak ennyi?

    Amit én vinni szoktam: 1 Ákos lemez (Karcolatok/Test), ezeken mindent észreveszek, minden részletre emlékszem, ez a belépő. Esetleg még a 7 parancsszó, ha nem ül előttünk karnyújtásnyira Ákos/Kaszás Attila, akkor lehet is felállni. Aztán mindenképp kell egy olyan lemez, amin akusztikus gitár van belenyúlás nélkül rögzítve (pl. Tátrai - Latin), ezzel mérem a sebességet, ha nem pattanak a húrok, ha durván pislogósak a tranziensek, akkor felejtős az egész cucc (csöves és társai ugye...). Aztán nekem kell valami, amiben van zongora (itt jön az Anathema pl.) és persze lehet vinni a hifis lemezeket (patricia barber, kari bremnes stb.) de azokat majdnem minek, mivel mindenen jól szólnak és egyébként is idegen cuccok, idegen akusztikában nehéz kapaszkodót találni. És persze nekem kell egy-két összetett metal lemez, mivel otthon is 80% metal megy. Akkor jön pl. egy régebbi Silentium (tip-top dinamika, tér, hangszerek, minden), az első Within Temptation (még piroska és a farkas zene volt anno...), második/harmadik Tristania (gothic, olyan széles térrel, hogy szinte oldalról szól), Penumbra, Sirenia (gothic lemezek), Gathering pár évvel ezelőttről, Tool és még sokan mások, persze nem 25 lemez, max 5. Black/death metal-ra vigyázni, nem fogják elviselni. Jó black metal lemez mondjuk most nem is jut hirtelen eszembe...

    És persze nem minden lemez jó mindenre, van amelyik mélyhiányos, van amelyiken csak 1-2 szám teszre érdemes, szóval ez változó, de ez így van a demo lemezekkel is.

    In Flames - Colony: nagyon ki van hegyezve a folyamatos cin püfölésre, mp3-nak ez halál, össze fogja torzítani (alacsony bitrátán vágja is a tetejét). A-B teszten az ilyen zene azonnal megbukik a FLAC javára. Persze tudom én, hogy miért mindig pavarotti énekhangja, meg 20 másodperc vonósnégyes megy a nagy leleplező cikkekben, hogy úgysehallodmp3jóazmindenre... de kár bedőlni.

    Nightwish albumok (kivéve az utolsót): ehhez hangmérnök véleménye kellene, hogy miért így vették fel ahogy, nekem van egy olyan tippem, hogy tarja hangja így jobban érvényesül. Az összes hangszer egyenhangerőre van keverve, nem üt a dob, nem különül el semmi, mintha le lenne keverve mono-ba az egész, rátapadva a hangfalakra és még sávhatárolt is mindkét végén. Ezt úgy szoktam demózni, hogy nightwish után közvetlenül Tristania és bammmmm, betölti a zene a szobát, nem ez a mono tekerés. Tudom nightwish, oprea, haverok, fanta.

    Anathema - Hindsight: tulajdonképpen ez egy semi-acoustic remix album, kicsit lassítottak a számokon, de szinte tökéletes a felvétel. Olyan mélyre megy és olyan mennyiségben, hogy az már szomszédcsalogató, no clipping, tökéletes vokál, tökéletesen térben minden hangszer, zörejek, suttogás, minden apró rezzenés hallatszik, egyszóval minden a helyén. Erre mondanák a kukacosok, hogy végletekig közelmikrofonozott a produktum, de legyen ez csak széljegyzet... A Judgement a másik kedvenc tőlük, bár arról nem minden szám használható, de azon van az egyik kedvenc zongorás részem, ahol egyszer csak a jobb sarokban tényleg hihetően megjelenik egy zongorista és önkéntelenül odanéz az ember, hogy ki ül ott...

    Szerk:

    Azzal egyetértek, hogy a szempontokat és a közös terminológiát ki kellene alakítani egy rendes cikkhez. Erről mondjuk olyan szép emlékeim vannak... mindenki egy bizonyos szókincsen szocializálódik, ezért lehet tudni, hogy hol kezdte. Pl. mit jelent az, hogy feszes hangzás? Vagy hogy gyors? Van tere? Hifis emberkék ezen is jól össze szoktak veszni...

    Amúgy meg minden bornak fűszeres íze és gyümölcsös aromája van (hehehe.... ), ahogy a hifista is mindig ugyanazokat a jelzőket puffogtatja. Ki mit keres...

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz bambano #363 üzenetére

    Rákérdezek: hallottál már egyet is ezek közül? Akkor melyik is van agyonelektronikázva?

    Diana Krall-tól meg rosszul vagyok, na azt felesleges vinni. Kislány a zongoránál egyedül zene, azon is van egy csúnya elkenés effektus, amitől olyan élettelen, fátyolos az egész. (Nem ismerem minden lemezét, csak amit hallottam tőle, arról beszélek.) Továbbra is tartom, hogy több műfajt is viszek, patricia barbert is (bomlott kislány a zongoránál....) de metált is, és a legtöbb cucc a metálnál vérzik el, nem a barber kisasszonynál.

    És természetesen kompromisszummentes cuccokról van szó, nem ostoba sörszagú rocker vagyok, és utálom, amikor nem tud megszólalni valamin a metallica, mert "ezen szép zenét kell ám hallgatni". És annyi cucc megbukott már.

    A nightwish-el egyetértek, szinti-metál béna keveréssel de sok rajongóval. Tesztelni ne vigyük...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz bambano #375 üzenetére

    Okés, látom vetted a lapot és nincs harag (kár volt ingerülten nekiállnom ennek a napnak, sorry).

    A fátyol megint egy olyan kifejezés, amit nem tudok megmagyarázni, csak megmutatni, hogy mire gondolok. Diana Krall CD-m mondjuk konkrétan nincsen szóval szerzek majd egy FLAC-et, és leírom, hogy mire gondoltam pontosan. Ha még ott van és nem csak egy rossz emlék. Ha még élni fog a topik...

    Barber elborult és mozgalmas számai nagyon tetszenek, az új album viszont számomra használhatatlan, mert elalszom rajta.

    Teljesen egyetértek veled a metallica - jazz kérdésben, visszaolvasva lehet, hogy nem volt elég egyértelmű: szóval persze, hogy minden jobban szól jobb rendszeren. Viszont (számokkal fogok dobálózni) egy 100e forintos erősítő és egy 200e forintos erősítő között a metallica-n volt áttörés annak idején (konkrétan az, hogy végre meg tudtam hallgatni, mert nem karcolja a fülemet), a jó kis demó lemezeim meg eddig is jók voltak, aztán pedig még jobbak lettek.

    Persze ha kivár az ember és nagyokat lépked (= sok mani), akkor óriási különbség lesz otthon, ami minden lemezen visszahozza a befektetést.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz krystman #382 üzenetére

    Egyetértés az nincs.

    Karcol = hallgathatatlan, csörömpölős hang, amit nem érdemes felhangosítani, mert csak zavaró lesz. Mármint csak zavaró. Élvezhetetlen. És nehogy levezesse nekem valaki, hogy a drágább erősítő azért nem csörömpöl mert vág és nem azért nem (huh...), mert nem torzít annyit.

    Annak idején másfél évig éltem abban a hitben, hogy a fekete album egy katasztrófa... szar volt a lánc, de a kereskedőnek elhittem, hogy nem a lánc szar, hanem a lemez.

    Tudom, az élet kemény pofonokat osztogat...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz bambano #389 üzenetére

    Csatlakoznék, vannak jófej kereskedők, akik szinte a barátoddá válnak. Azért csak szinte, mert azért az mindig benne van, hogy ő eladni akar én meg venni... és van olyan, aki tényleg befogja a száját és nem befolyásol (csak ha kérdezel) de persze tanácsot is ad, hogy ez meg az a leggyengébb láncszem, vagy érzéketlen hangfalhoz csöves erősítőt talán mégsem és hasonlók.

    És persze van a másik véglet, amikor szó szerint lebasz*ak, hogy miért vettem ezt meg azt, amikor bezzeg neki mi van itt a boltban... és csak nem akciós éppen? Gondolom nem lövöm le a poént, hogy éppen az volt. Persze az ember a lábával szavaz, eme üzletbe soha többé nem tettem be a lábamat, ennyi.

    Ettől függetlenül érdemes nyitott füllel járni a hifisek között, mindenkinek megvan a saját igazsága a témáról, és a gyengeségekre könnyebb felfigyelni egy kis kritika által, mintha mindig csak hátba veregetnek, hogy jól válaszottál, neked ennyi jár.

    Tudatos fogyasztóként előbb-utóbb úgyis el tudja dönteni az ember, hogy mire van szüksége. Van akinek egy szép csöves erősítő meleg fényére, ami elé le lehet telepedni este egy pohár borral az asszonypajtással. Tökéletesen meg tudom érteni. Meg van a másik véglet, amikor azt hajszolja az ember, hogy gyorsabb legyen a hangfalon a tranziens, mint a pattogó radiátor (ez lennék én - a raditátor egyébként nem csak idegesítő ha pattog, zavarja a zenehallgatást, de iszonyat gyors is).

    AMDFan: a láncom nem írnám le, én már annyi rosszallást kaptam ezért a hobbiért, hogy 30 évre titkosítottam az adatot. És hogy kimossam magam a korábbi hozzászólásokból, nincs nálam Mark Levinson. Mert felismerem a hangját. Egy havernál jöttem rá, hogy mi nem tetszik a láncában. Az, hogy felismerem.

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz psyho85 #418 üzenetére

    Ha az omnidirekcionális hangfalakra gondolsz, akkor az egy érdekes világ. Nagyon más, de nagyon lehet szeretni. Venni mondjuk nem nagyon lehet ilyesmit, mert elenyésző számú gyártó csinálja (régen volt egy magyar is, nem tudom még megvannak-e).

    Mivel nagyon régen hallottam, inkább nem értékelném így sok év távlatából, meg kellene hallgatni újra, a mai elvárások mellett is...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Új hozzászólás Aktív témák