Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr. V.

    tag

    válasz speter33 #18230 üzenetére

    Szerintem az energiaellátás körül nézd át a beállításokat!
    Az egyenes vonalak arra mutatnak, hogy ahol változik a vonal, ott lett bekapcsolva a kijelző, ott keresett hálózatot és ezért felébredt mélyalvásból.

    Egy ismerősömnek van ilyen készüléke, nála a viber olyan, ha ki van kapcsolva a kijelző, nem érkezik meg neki az üzenet, pedig már minden át lett állítva, hogy ne aludjon a készülék, a viber se takarékoskodjon és a net is ébren legyen folyton.
    Tehát ez lehet egy programhiba, hogy hiába a beállítás, mégis másképp viselkedik, de lehet elég nálad csak valamit beállítani.

  • Mr. V.

    tag

    válasz mexel #18502 üzenetére

    Hello!

    Rootolni kizárólag a 8.1-es verzióig lehetett, de visszamenni 10-esről csak spéci programmal lehetett: DCunlocker 2 programja szükséges hozzá és a készülék szétszedése, tesztpontok összeérintése. A szervizprogramok 3 napig használhatóak (legalább ennyit kell fizetni). A program megmondja a bootloader kódot és akár téglásított készüléket is életre kelt.
    Fontos:
    1. TWRP-ből 2 verzió fut el rajta, az egyik tud mentést csinálni, másik nem; hozzáférési probléma miatt, viszont a másik képes USB (OTG) eszközt is kezelni. Viszont át kell alakítani a fájlrendszert védettről simára (teljes törléssel jár), a TWRP csak ekkor látja a fájlokat, tehát telepítés (belakás) előtt célszerű elvégezni az átalakítást.
    2. Root többszöri próbálkozásra is csak systemless root-ként működik a Magisk segítségével, amiben nem megy az XPosed, Busybox, ViperFX és még jónéhány SuperSU alatt még működő dolog. SuperSU-val nem indul el, bootloop.

    Korábban írták, hogy ha aksit cserélnek, vízálló marad-e. SOHA NEM VOLT VÍZÁLLÓ! A vízálló IP68-as kategória, ez a készülék nem az, csak IP67. Részletesen leírják, hogy a panel kapott egy lakkréteget, így maga a panel "vízálló", nem korrodál, de a panelre forrasztott alkatrészeket rövidre tudja zárni a bejutott víz. A készülék tetején van pl. egy szellőző luk (a mély hangok "reflex csöve"), amiben nincs se szelep, se gumi, tehát akár ott be tud folyni a víz, de a SIM tartója sem vízálló, hiszen csukott állapotban is ott 1 luk, a hangszóró sem ragasztva van a házhoz, így ott is bejut, ahogy az USB-nél is.
    Én egy ilyen WC-be ejtett készüléket kaptam: akkucsere, kijelzőcsere és fennmaradó hibák: wifi 5G 5m-ig működik, 2,4G 7m-ig működik (atenna is cserélve, ha nincs rádugva, akkor sem változik a térerő), GPS egyáltalán nem megy, GSM 2G 20-30%-os térerő, 3G 30-40%-os térerő (más készülékeken 80-90%). Szóval pincében, utazgatás közben sokszor nincs térereje, tehát nem érdemes a vízálóságát kipróbálni, inkább utána kéne olvasni a Huawei közleményére ezzel kapcsolatban!

  • Mr. V.

    tag

    válasz renegat1 #18546 üzenetére

    Nem az adott készülékkel, de volt már ilyennel szerencsém.
    A rádióadó rész halt meg.
    A hálózatregisztrációt kicsit nagyobb teljesítménnyel végzi, mint az adatátvitelt, így olykor be tud regisztrálni, viszont ha hívják, nem tud elég erővel visszajelezni a toronynak, hogy üzemkész, ezért a torony offline állapotúnak nézi, ezért nem elérhető. A mobil pedig írja, hogy hálózaton van, mert az újraregisztrálás 5-20 percenként történik.

    Régi mobilon nem volt ilyen lehetőség, itt érdemes kipróbálni, hogy az eddig használt frekit lecseréld: tehát ha 3-4G volt, akkor a 2G-re kéne fixen állítani. Más protokoll, más teljesítmény, más adótorony, talán segít. Ha nem, akkor ez fődarab vagy alaplap cserével jár (adatmentés javasolt előtte)!

    Még 1 hibalehetőség: az antennához vezető kábel nem csatlakozik, hibásan csatlakozik, leejtésnél kipattant a helyéről... bár akkor térerő is változna.

  • Mr. V.

    tag

    válasz Ernesst #18548 üzenetére

    Még azt érdemes kipróbálni, hogy fogsz egy FM rádiót, kazettás magnót, erősítőt, hasonló analóg dolgot, mellé teszel egy jó készüléket és hálózatot kerestetsz vele. A pittyegést figyelve távolítsd a "vevőtől" addig, hogy épp csak pittyeg. Jegyezd meg ezt a pontot és ide tedd a rossz készüléket! Indíts szintén egy hálózatkeresést és ha nincs pittyegés, a végerősítője halt meg, ha csak nagyon közel van pittyegés, akkor TALÁN az antenna rész, ami egy plusz fóliadarab alkatrészekkel a készülék alján, az ázott be/romlott el, esetleg még az antennavezeték csatlakozói korrodáltak.

  • Mr. V.

    tag

    válasz renegat1 #18551 üzenetére

    Igen, én egy wc-be ejtettet kaptam meg egy másik kijelzőcseréjéének ellenértékeként, a wifi 10m-nél nem visz messzebb, a BT fél méterig sem, a mobil hálózat most 2 vonal az 5-ből, másik készüléken 5. Cseréltem vezetéket, antennát, semmi eredmény.
    Nekem ez csak wifiről netezésre kell és ezt többnyire 5m-re teszem a routertől.
    Szóval ennek a készüléknek a rádiófrekvencia a gyenge pontja, pont az, amiért telefon a telefon.
    Egy névtelen kínait lassan 6 éve használok minden gond nélkül (és még 4-5 évig tervezem, hogy bírnia kell), ez a "nagy név" meg (ezek szerint másnál is) csak ennyit bír.

  • Mr. V.

    tag

    válasz freeapro #18553 üzenetére

    A gyári fólia, az fólia egy erősített felső réteggel. Egy másik készülékemen közel 2 évig bírta. Fóliát már gyáriban nem lehet kapni, csak üveget, ami ugye a kerekített teló miatt nem ér ki a sarkokig, fent a kamera felett is már hajlik a teló, így ott levegő és idővel kosz lesz alatta.
    Az üveg esetében több a melléütés gépelésnél, igaz én magyar ékezetes billentyűzetet használok kis gombokkal.
    Itthoni piacot nem ismerem, én kínai forrásból szerzek be mindent.

  • Mr. V.

    tag

    válasz gulyasa #18559 üzenetére

    Az üzemidő sokban függ a futó dolgok miatt.
    Egy másik telefonnál volt ez a tapasztalat:
    6A aksi, gyári érték 5 nap standby, 4,5-et ki lehetett hozni.
    Amint frissült a play services, az eredetileg 2,5 nap átlagos használati idő lement 1,5 napra és napi 250MB adatforgalom volt a háttérben, holott nem neteztem rajta... és langyos volt folyamatosan a készülék.
    Aztán felkerült egy FB is, a 1,5 nap lement 1 nap alá és a készülék hátulja mindig meleg volt.

    Root került rá, ki lett gyomlálva, a teljes google cucc törölve lett, FB-t töröltem, felkerül Viber, levelezőprogram 5 percenkénti ellenőrzéssel és 1-2 apróság... 2,5-3 napig ment vele.

    Akkor Viber 6-ossal. Mivel már azt nem lehet használni, a legújabbal már alig 2 napot bír. Tehát nagyban softverfüggő a fogyasztás, nem csak a kijelző eszik.
    Ugyanígy az adótorony mellett lakónak kevésbé merül, mint annak, aki messze van tőle, a wifi hasonló.
    Van, aki fél fényerőn használja, van aki automatán és van aki maxon, így ezt is figyelembe kéne venni összehasonlításnál, de ezeket a körülményeket senki nem írja az idő mellé, így meg nem releváns az érték.

  • Mr. V.

    tag

    válasz sonkamiki #18630 üzenetére

    Ezért vallom azt, hogy ami jól működik, nem kéne belepiszkálni.
    8.1-es droiddal használom a mai napig, frissítés tiltva rajta és stabilan fut, önmagától semmi nem romlik el.

    Amúgy frissítés esetén célszerű PC-ről megtenni, méghozzá előtte egy teljes mentéssel, így nem csak az adatok, de a komplett rendszer visszaállítható a működő verzióra.

    PC-s program eleve támogatta a downgrade-t még annó, amikor tesztelgettem ilyesmit. Hogy készülékről önmagában működik-e, nem tudom.

    De 8.1-es verzióból is talán 4-5 volt egymás után, tehát egy főverzió változást nem azonnal kéne felpakolni, mert az kb. egy béta verzió csupán, ahogy itt is megindult a hibák sorolása, mióta kiadták. Majd ha ezeket javítják (kb. fél év), akkor érdemes csak felrakni azt az utolsó változatot... feltéve, ha számodra többet tud, mint a meglévő. Ha semmi fejlődés nincs, csak a verziószám, akkor miért is kéne frissíteni?

    5.1-es droidot használok egy másik mobilon a mai napig és még mindig semmi gondom vele. Telefon, skype, viber, banki program mind fut rajta, miért is nyúlnék hozzá...

  • Mr. V.

    tag

    Én az aliról rendeltem hozzá kijelzőt kompletten (ujjlenyomat olvasóval). kb. 15-20e Ft volt 1 éve. Hátlapot 4e Ft-ért lehetett kapni, de vadászni kellett a műanyagot, így viszont legalább már nem fog törni.
    Aksit magyar boltból vettem hozzá asszem 6e Ft-ért. Tehát az aksicsere, ha eltörik a hátlap is, egy 10-esből simán megvan.
    Hogy honnan vették a kiajánlott árat, nem tudom. Mondjuk macerásabb üveghátlappal dolgozni, így a cserét is beleszámolják az árba, de 3e-ért az is kapható volt az aliról.

  • Mr. V.

    tag

    válasz FirstAndroid #18696 üzenetére

    Nem lehet egyszerűen, ingyenesen. Root miatt egy kapott telefonon próbálkoztam ezzel, amiről nem készült korábban biztonsági mentés. A 10-es első verziójáig lehetett visszahozni a gyári programmal, plusz egy kis proxy-hack segítégével.
    9-est még hasonló visszalépegetős módszerrel fel lehetett rá erőszaklni. De 8.1 után nem lehetett root-olni, sőt már a bootloader kódokat sem adják ki ingyen, így a 9 nekem nem volt jó.

    Ekkor jött a DC-Unlocker oldaláról letöltött 2db program, befizetve 3 napos előfizetés és a készülék bootloader kódja kiolvasható lett, ezáltal nem csak a gyári program fért a készülékhez és egy előzőleg letöltött megfelelő firmware feltöltése után a készülék most 8.1-en működik.
    Csak Magisk root-al megy, SuperSu esetén többszöri próbálkozásra sem indul el.

    Szóval 6-8e Ft körüli összegből, 5GB firmware és 2 program (+driverek) letöltése után visszarakható a 8.1, de hivatalos módon 9 alá már nem enged hack segítségével sem.

    USB3-as porton érdemes flash-elni, mert azon is kb. 5 perc, 2.0-n akár negyed óra is lehet.

  • Mr. V.

    tag

    válasz balazs0102 #18709 üzenetére

    Nekem a Chrome soha nem volt szimpi az adatszivárogtatás (google felé) miatt, így ungoogled chromiumot használtam, vagy Bromite nevű sűrűbben frissülő webview funkciós böngészőt. Sajnos reklámot egyik sem blokkolt rendesen, így tovább kutattam és most a Brave-t használom, ami minden szempontból tökéletes, ha pedig médiát szeretnék letölteni (hang, videó), amit az oldal nem enged, akkor az IDM+ Browser az ideális választás.

    Próbálkoztam én is Firefoxxal, Operával, de egyik sem vált be, vagy azért, mert a háttérben maradt kilépés után, majd kilőve ismét rejtve elindult (Pl. UCBrowser), vagy a pluginek nem hasonlítottak a PC-s működésre.

  • Mr. V.

    tag

    válasz Bferibörs #18737 üzenetére

    Inkább érdemes rendszeres biztonsági mentést készíteni (én havonta szoktam, 1 évre visszamenőleg megtartva), így ha bármi probléma adódik a készülékkel, nem kell újra "belakni", hanem egyből használható 5-10p visszaállítás után. (Azért érdemes 1 év, mert ha kiderül, hogy egy hiba miatt lassul, a sejthető hiba keletkezése előttre állítható vissza.)
    Én szeretek mindent beállítani, személyre szabni, hozzáféréseket tiltani a különböző programokhoz (pl. fényképező ne tudjon hívást indítani, zeneszerkesztő ne férjen se a nethez se a kamerához, stb.), így ez legalább egy 2-5 órát venne igénybe, ha mindig mindent nulláról kéne telepítenem és beállítanom.
    Nem telepítgetek hetente, nem frissítgetek semmit, így eleve stabil és lassulásmentes a rendszer. Évek alatt mindenhez megtaláltam a leginkább kézreálló programot (az összes gyárit mellőzve), tehát már csak használni kell. De ha ezt fél évente újra pakolnám, az csak időpocsékolás lenne.
    Rendszeresen kell tisztítani a készüléket (SDMaid Pro), a cache fájloktól, a log fájloktól, stb., nem kell frissíteni azt, ami stabilan működik és a rendszer nem fog lelassulni.
    (Win7 PC-n 6 éves pillanatnyilag és minden működik, amire szükségem van... mert nem frissítgetek semmit, nem pakolászom újra, hanem ha hiba van, a megoldást keresem meg a megszüntetésére... mert ezt is már belaktam és 2 nap kéne, mire mindent visszatelepítenék és beállítanék.)

    Azaz lehet gyors megoldás az újrarakás, de sok kellemetlenséget okoz annak, aki testreszabta a készülékét.

  • Mr. V.

    tag

    válasz WhiteWalker #18739 üzenetére

    Ezért jó a rootolt telefon, de főként a TWRP recovery.
    Ennek sebessége a tárolóeszköztől függ. Sajnos 2 verzió van csak, ami működik, az egyik látja a pendrive-t, de hozzáférési gondjai vannak a fájlrendszerhez, a másik nem lát semmi USB-s cuccot, de lát minden fájlt. Én ezzel szoktam menteni.
    A mentés sebessége ha nem tömörítem, akkor durván 5-10 perc (25-30GB), ha tömörítem is közben, akkor 15-25 perc lesz, de a méret 18-26GB közé esik vissza.
    Mivel nem külső meghajtóra ment, mert nem ismeri, ezért idő ezt átmásolni penre vagy egyből gépre wifin. Gépre kb. 1 óra wifin, penre a pen sebességétől függ. De aki ADB módban egyből gépre akar menteni USB-n keresztül, az is lehetséges, így az USB sebessége a mérvadó, de nem kell pen és utólagos másolgatás.

    A TWRP MINDENT ment. A képeket, letöltött anyagokat, beállításokat, mindent. A teljes fájl rendszert (külön partíciónként a rendszert, tárhelyet, recovery-t, boot-ot, biztonsági partíciót (IMEI, MAC, stb, adatokkal), így a visszamásolás egy már belakott rendszer esetében (25-30GB) USB3-as átvitellel belefér az 5-10 perces időintervallumba.
    A lényeg, hogy egy "téglásított" készülékre ha csak a recovery-t legalább felteszik, a komplett rendszer 10 perc múlva működőképes és be van lakva.
    Gyári programmal ez ha téglásított, még pénzbe is kerül, ha csak sérült, akkor 5-8GB-nyit letölt a PC, azt átmásolja, 2x újraindul és egy üres rendszered van csak. Az én módszeremmel azért sokkal egyszerűbb.

    Én magam a legutolsó mentést hagyom a készüléken is és le is mentem PC-re. (Amíg megnézek egy filmet, wifin átmegy az egész.) Így bár el van foglalva xGB-nyi hely a készülékről, de eleve ami fontos, nem azon tárolom, képek időnként külön átmásolva PC-re, zenét eleve PC-ről rakok rá, nem a készüléken töltöm le, tehát kb. a képeken kívül nincs is más, amit máshol nem érnék el (de másik kisebb tárhelyű készüléken szinkronizálom dropbox vagy mega fiókba, így az sem vész el). A levelezőm is offline, de minden készülékre megjön minden mailcímem levele. Azaz a tárhelyen mindig van annyi, hogy bőven elférjen egy mentés.

    Összegezve tehát az 5-10p visszaállítás reális, ha recovery módban teszed ezt és nem mindenféle google fiókkal vagy huawei programmal.

    Ami viszont fontos TWRP előtt, hogy csak üres rendszernél szabad telepíteni! A fájlrendszer gyárilag kódolt, azaz nem képes felismerni és menteni, le kell szedni a kódolást (ext4-re kell formázni ha jól emlékszem) és utána már recovery módban is olvasható minden és pl. egy készüléksérülés esetén menthető lesz az összes adat.

    Nem egyszerű, de 1x kellett megcsinálni mindent (root, formázás, recovery) és azóta bármikor vissza tudom állítani.

  • Mr. V.

    tag

    válasz WhiteWalker #18743 üzenetére

    Igen, de pont azt vetették fel problémának ezzel kapcsolatban, hogy nem mindent ment, így pl. beállítások, stb. elvesznek.

    A rootolt telefont nem venni kell, hanem a meglévőt rootolni. Igaz, csak a 8.1-et lehet (későbbieket nem) és otthoni költsége 6-8e Ft-ból megvan (program kell hozzá 3 napos licensszel).

    A 8.1 is tudtommal EMUI.
    A belső mentés nem menti a rendszerfájlok beállításait, de lehet tévedek.

    Senkit nem beszélek rá, csak jeleztem, hogy van lehetőség teljes (bit to bit) mentésre is... mivel a fél évenkénti "újrarakás" volt a kiinduló... ahol ugye minden adatot és beállítást veszít. Pusztán erre reagáltam egy alternatívával.
    Nem mindenki halad a korral és nem mindenkinek fontos, hogy a legújabb rendszer legyen a készülékén. Nekem van 5.1-es droidom és 8.1-es P20Pro-m is. Az 5.1 is tudja azt, amire szükségem van, így nekem 10-12-esre semmi szükségem. A root segítségével meg a szivárogtató programokat felismerem és ki tudom iktatni, tehát "biztonsági rés" sincs a korábbi rendszerek esetében, amiért az új kéne.

  • Mr. V.

    tag

    A [Re:] Huawei P20 Pro - profit csinál minden fotósból témában a regisztrációd figyelmeztetésben részesül a következő ok miatt:
    Az ÁSZF III 10/16. pontjának megsértése miatt. Szakmai topikban nem szabad hirdetni!

    Tehát akkor nem hirdetem, csak jelzem, hogy nálam bedöglött egy ilyen készülék, jelenleg bontásra van ítélve, tehát ha valakinek alkatrészre van szüksége (alaplapon kívül), az megkereshet és a törölt alkatrész listát megkaphatja.

  • Mr. V.

    tag

    válasz Tusky77 #18761 üzenetére

    Nem tudom konkrétan milyen hívásrögzítőt említettél, nekem a Cube ACR (készülékfüggetlen) program vált be. Tud több formátumban is rögzíteni (elvileg akár viber hívást is), képes több fiókba is feltölteni (dropbox, onedrive, googledrive, ftp, email), de nem kötelező feltölteni.
    Jó minőségű a felvétel (mp4-HQ-t használok) saját lejátszója van. Olykor 2-3mp lemarad a hívás elejéből, olykor nem, de ott általában köszönés szokott csak lenni, tehát nem vészes. Fájlnévként a telefonszámot és az időpontot használja.
    67MB RAM-ot eszik és 30MB tárhelyet.

    Én a 2.3.201 verziót használom 8.1-es droidon és 5.1-es másik készüléken is. (Biztos van újabb is, de ami jó, nem cserélgetem folyton.) Többet is kipróbáltam az évek során, ez volt a legjobb számomra.

    com.catalinagroup.callrecorder a pontos neve.

    [ Szerkesztve ]

  • Mr. V.

    tag

    válasz dchard #18771 üzenetére

    Én hibásan kaptam a készülékem, így soha nem volt gyári töltőm hozzá, de több dolgot megállapítottam:

    Van egy multitöltőm 8 kimenettel (+QI), abból 1db gyorstöltő kimenet.
    A sima kimeneteken 2-2,5A fogyasztást mér a töltő a készülékkel.
    A gyorstöltő résznél pedig megkergül. 5V-al kezd, majd 1 percen belül 9V-ra vált át és írja is a töltő, hogy quick charge, de 2 - 30 percen belül (tehát nagyon változóan) nulla lesz a terhelés, azaz nem tölt tovább a készülék és visszaáll 5V-ra a töltő.

    Van egy kínai gyorstöltőm, ami fél perc után 9V-ra vált és ezt tartja is. Soha nem vált 12V-ra.

    Tehát a fél/1 percen belüli fogyasztás esés az átváltási próbálkozás gyorstöltésre.

    A kábel sem mindegy!
    Pl. ugyanaz a gyorstöltő 5A kábel 5V-on ugye 2-2,5A között tölt. De amikor ezt meghosszabbítom egy 2m-es ismeretlen eredetű USB hosszabbítóval, a max töltés 1A lesz, vagy kevesebb. Ekkora hosszon ekkora esés nem következhetne be, de mégis megtörténik.

    Tehát nem csak a töltőn, hanem a kábelen is múlik a dolog.
    Pl. egy C-C kábelem van LED kijelzéssel. Ha a multitöltőbe dugom, folyamatosan világít. Ha a különálló gyorstöltőre, akkor csak töltés közben világít. Ha nincs rajta készülék, akkor nem.

    Szóval a töltés sok dologtól függ, nem csak a töltőtől.

    Ha egy töltő üzem közben sípol, vagy töltés közben az érintőképernyő több fals ponton is érzékel, akkor kondit kell benne cserélni (vagy nem szakembereknek inkább az egész töltőt).

    A te gyári töltőd valamiért nem volt képes átváltani gyorstöltésre, de próbálkozott. (alkatrész-fáradás lehet)
    A mostani töltőd valószínűleg nem is támogatja a gyorstöltést, ezért fix a feszültsége.

    Az aksi púposodása gyártási hiba is lehetett, illetve nagy volt a gőzképződés az aksiban. Ez lehet attól, hogy csak 5-10 percig volt töltőn és mindig a max töltőárammal volt meglökve.
    Bár a Li-Ion és Li-Po aksik "elvileg" nem rendelkeznek "memória effektussal", azaz nem kell tökig lemeríteni töltés előtt, mint a Ni-Cd aksikat, én minden aksitípusnál azt vettem észre, hogy a rendesen lemerített és rendesen feltöltött aksik hosszabb üzemidőt tudnak. Laptop esetében fél évente sokat segít az 5 töltés-merítés ciklus (0-100%-ra) egymás után: újrakalibrálás. Egy 1 órás aksiból akár 1:20-asat is ki lehet ezzel hozni.

    A lítium aksik saját töltőelektronikával rendelkeznek, amit kifejezetten az adott aksihoz terveztek. Így a töltés végén 1A alatti töltőáramot enged csak az aksira, ami folyamatosan csökken egészen a csepptöltésig.
    A 100% elérése még nem 100% valójában, ha még fél órát legalább rajta van a töltőn, akkor az első %-esés jóval később következik be, mintha azonnal le lenne húzva a töltőről, amint eléri a 100-at.
    És épp ezért hülyeség a sok "aksikímélő" program, ami csak 80%-ig engedi tölteni az aksit, ezzel levágva a konzerváló (80-85%-tól csökkenő) és a csepptöltést (100%-tól).
    Ha valóban csak a 80%-ig töltés lenne jó az aksinak, akkor azt a töltőelektronikájába úgy állították volna be.
    Tehát rengeteg parasztvakítás létezik, amihez elég csak felmenni a netre, szakoldalra és megnézni egy lítium akku töltési grafikonját (töltési fázisait), amiből egyből látszik, hogy a 80%-ig töltött akku a teljes merüléséig kb. annyi, mint a 100%-osra töltött aksi 80%-ról mért ideje nagyjából 20%-os töltöttségig. Ergó 20%-al később merül le a teljesen feltöltött készülék.

    Ami a készülékhibádat illeti...
    Már 2 készülékemet kellett nulláról újraflash-elni, mert egy webrádió program (Audials) folyamatosan írta a cache-t. Ezt egy régi MTK chip-es készüléknél pár éve észrevettem, mióta nem használom a programot (1,5 éve), a rendszert 1x sem kellett újrarakni.
    Gondoltam a P20-ban nem lehet ilyen hiba... de lett. 1 hónapig használtam a programot, 2GB-nyi adatot rögzített összesen (későbbi hallgatásra), majd kezdtek leállni a programok, így gondoltam újraindítom. Már nem töltött be. Rootolt készülék volt, így volt biztonsági mentés, de azt sem tudta visszarakni, maradt a teljes újraflash és a biztonsági mentés tételes visszapakolása.

    De pendrive esetében is többször tapasztaltam már, ha közvetlenül arra töltök le, 2-3 óra után csak flash-programozással kelthető életre. Tehát ez az ír, vár, ír, vár, ... nem jó ezeknek a digitális tárolóknak. Pendrive esetében ez a RAW fájlrendszer és 0 kapacitás okozója. Ott a vezérlőchip-et kell újraprogramozni (building/low level format).

    A régi készüléknél sem volt megoldás a biztonsági mentés visszaállítása, hanem előbb egy flash-elés és utána azonnal a visszaállítás. MTK chip esetében a teljes flash előtte formázásra került, mielőtt feltöltődtek az adatok.

    Azaz ha nálad is lehetett olyan program, ami folyamatosan szemetelt a készüléken, az okozhatta a hibát, és ha ismét rajta van, a hiba ismét elő fog jönni.

  • Mr. V.

    tag

    válasz immi77 #18776 üzenetére

    TFT kijelzőből sok van az alin, de problémás a csere, ugyanis nem pont akkora egyik mérete sem, ezért tokkal együtt szokták rendelni... én is így tettem, majd a BT 30 centire ment, a wifi max 5m-re, a telefon is sokszor szakadozott és nem volt elérhető a készülék. Mivel ez egy vízbe esett készülék volt, annak tudtam be a hibákat, de mint egy újabb kijelzőtörés után kiderült, amit már csak önmagában rendeltem, az eredeti gyári tokba visszarakva ismét volt mindenen rendes jel, ám ebbe se illett rendesen a kijelző, nem lehetett rendesen beragasztani, így vettem egy armor tokot, amit összecsavaroztam és így már nem fog többször törni és egyúttal a kijelzőt is a helyén tartja... csak így a plusz tok is 10e fölött volt és dupla vastag a készülék és a súlya is majdnem a 3x-osa, egy övtokba sem fér már így bele.

    Kijelzőcseréhez a hátlapot is le kell venni, de mivel egy vékony üveg, 100% hogy eltörik, annó 2-3e Ft volt az üveg és 4e a műanyag, én a műanyagot választottam, mert az már nem fog törni, viszont annak a visszaragasztása sima 2 oldalú ragasztóval van megoldva, ami a hátlapon volt. Azt vagy cserélni kell, mert nem tart semmit, vagy rá kell bízni a tokra, mert tokban ez sem probléma.

    Tehát nem csak a kijelzővel kell számolnod, hanem a teljes kerettel, amibe a nyomógombokat (érintkezőket csak) át kell tenni a régiből, ám belefuthatsz a már említett antennaproblémákba. Ha keret nélkül veszed, akkor a rögzítésével lesz problémád.
    Az ujjlenyomat-olvasó is plusz 2-3e Ft, ha nem a régiből akarod kibányászni. Annak a rögzítése is problémás. 2 oldalú ragasztó nem tartja meg, nálam palmatex volt a legjobb megoldás (nem folyik szét, nem mar szét semmit és kis erővel ismét bontható lesz).

  • Mr. V.

    tag

    válasz zmtTom #18794 üzenetére

    Van rengeteg nem gyári alternatíva, ami akár viber, skype hívásokat is rögzít. Ilyen pl. a Cube CallRecorder.
    Több készülékemen is ezt használom évek óta.

  • Mr. V.

    tag

    válasz Jodanovich #18805 üzenetére

    Javaslom, ha a leírtakkal megvagy, kapcsold be az adb módot, így pl. PC-s programmal (Wondershare MobileGo, stb.) kezelhető a készülék. Az említett programmal akár kábel nélkül wifi-n látható a képernyő képe, onnan működtethető, illetve lementhetőek az adatok egyszerűen, gyorsan.

  • Mr. V.

    tag

    válasz ratobi #18807 üzenetére

    Nálam nem a készülék hátuljának közepén kell érinteni, ahol elvileg a nagy tekercs van, hanem a kamerák melletti részen működik csak. Mivel fém (ütésálló) tobkan tartom, a hátulján teljesen használhatatlan, de belépőkártyákat a kijelző felső negyedéhez érintve is olvas, bankkártyát viszont ott már nem.

  • Mr. V.

    tag

    A kihangosításkor az egész készülék beleremeg a hangba, ezt úgy csillapítják, hogy a hangszóróból érkező hangot kivonják a mikrofon által érzékeltből, így nem kezd el sípolni.
    Mivel nálad csak a kihangosítással van a gond, az echo cancelisation lehet rosszul beállítva, vagy a hangszóró/mikrofon luka el van tömődve és a hang nagy része készüléken belül marad, ezért erősebb ez a szűrés.
    Egy alap hangrögzítő rögzítés közben nem adja a hangot hangszóróra, így sem a rezonálás, sem a visszhang csillapítás nem szól bele a felvételbe és ezért marad az tiszta.
    Egy rossz tok is el tudja zárni a mikrofon útját, így az érthető beszéd miatt erősít a vételen, ám ezzel a saját zaját is erősíti, amit észrevesz és csillapítja is.

    A visszhangot úgy is tudod tesztelni, hogy a készüléket teljesen lehalkítod és úgy hallgatod a másik készüléken a beszédet.
    A beszéd utáni némaság is zajszűrő probléma. Ezt zajzárnak nevezik.

    Hs nem rootolt/elpiszkált a készülék, akkor a lukak tömöttségére vagy tokra tippelnék, netán valami "frissítés" okozta problémára.
    Ha rootolt, ezen erősítési/érzékenységi értékeket be lehet állítani, legalább is más típusú készüléken már állítottam érzékenyebbre a mikrofont és dupla hangerőre a hangszórót és abban nem volt visszhang-tiltás, így emelt értékekkel is jól működik.

  • Mr. V.

    tag

    Nincs revolutom.
    Szerintem nem panelhiba lesz, azon ha jól emlékszem csak passzív alkatrészek vannak (ellenállás, kondi).
    A probléma az, hogy a hangszórótól 2-3 centire van a miki, tehát tuti valami szoftveres csillapítás lehet benne. Szóval a csere lehet pénzkidobás csupán.
    A nálam levő wc-be esett, az aksit is tönkre vágta, mert állt benne a víz, fogkefével kellett leszedni a vízkövet is, de kijelző és aksicsere után lassan 1 éve tökéletes, tehát a mikrofoncsere parasztvakítás volt.
    Az pont olyan alkatrész, ami nem kap áramot, tehát nem tud leégni/tönkremenni víz alatt sem.
    Remélem nem fizettél sokat érte.
    Nálam a sima hajszárítózás és finom fogkefézés elég volt a beázás után.

  • Mr. V.

    tag

    válasz Caldera #18816 üzenetére

    Ez nem egyértelmű, mert kikapcsolható az automata frissítés (nem mindenki van oda a frissítgetésekért, mert a fórumon is olvasható, hogy sokszor rosszabb lesz utána: gyorsabb merülés, kamera hiba, stb. olvass vissza, sok panasz volt már), így pedig 8.1 is lehet rajta, ahogy nálam is az van.

  • Mr. V.

    tag

    válasz _Fonzy_ #18818 üzenetére

    Nekem nem gyári van és más programmal néztem (DevCheck Pro), a felbontást, méreteket azonosnak írja, pedig az enyém sima LCD. Annyi, hogy nekem nem ír gyártót hozzá, mert a program le se kérdezi.
    Ha oldalról is jól látod, a fekete alatt nem látsz háttérfényt, akkor az led-es lesz, tehát gyári. Kb 60eFt az eredeti kijelző és 15e az LCD. Ha cserélték is benne, 60-at kevesen költenek rá, azért kapnak egy használt készüléket kompletten.

  • Mr. V.

    tag

    válasz kissbill #18823 üzenetére

    A BT a wifi 2,4GHz-es csatornáin működik, ugrál a csatornák között.
    Nálam D-Link router akadt össze a BT fejhallgatómmal. Routert cseréltem, megszűnt.
    Esetleg használj 5GHz-es wifi-t, gyorsabb is és annak frekijeibe nem szól bele a BT, igaz, lefedettsége fele akkora, mint a 2,4GHz-esnek.
    Vagy állítsd a routert másik csatornára. Általában 6-os az alap, 1-3, amit szoktak használni egyéb routerek, így 12-13 csatornára lehetne talán, de próbálgasd végig, hol jobb. Értelemszerűen minden router egy adott antennával rendelkezik, ami egyetlen csatornát tud a legjobban. Alatta-felette gyengébb lesz a térerő 5-10dBm-el.
    A D-Link ilyen csatorna-játékkal már nem szakadt meg teljesen (korábban igan), de sokat lassult így is ha BT volt mellette.
    Szóval ez nem telefon hiba, hanem router hiba/beállítás kérdése.

  • Mr. V.

    tag

    válasz Lumicro #18892 üzenetére

    Én a 8.1-es rendszert használom rajta, akkutesztet soha nem futtattam még. Rootolt rendszer a google cuccok teljes törlésével, így 1,5x annyit bír, mint előtte.
    Nem frissítek semmit, ami még megy. (A banki program is közel 2,5 éves, már 2 verzióval újabb is létezik, de amire használom, azt a régi is tudja, amíg majd be nem tiltják, ill. rendszerátalakítást nem végeznek.) A viber is 16-os verzióval fut, ha jól tudom, már 20 körül járnak. Az új funkciókat nem használnám ki, tehát a napi/heti frissítgetés szerintem másnak is értelmetlen.

    Nálam a play sevices volt még régen, ami állandóan ette a CPU-t és a netet (napi 200MB, csak a services adatforgalma, nem az áruházé), ezáltal folyamatosan meleg volt a készülék. Google nélkül csak az megy, aminek mennie kell. Ami gogglefüggő volt, lecseréltem függetlenre (gmail-->aquamail, stb.).

    Viszont utángyártott aksival megy 1,5 éve, nálam most jött elő, hogy 20% alatt rohamosan merül, az utolsó 10% majdnem hogy 5mp-enként 1%-ot.
    Próbáltam már kalibrációt is, törölni a battstat-ot, programmal is kalibráltam, illetve direkt nem merítettem 0-ra, hanem csak 20%-ig kalibrálás alkalmával, és akkor töltöttem újra, semmi eredmény.

    1 nap használat után most még 55%, de holnap délre már merülne rohamosan, így naponta töltöm minden éjszaka.
    Sajnos sok aksi rossz széria. Egy másik készülékben 4 évet simán bírt és még az is 1 napos volt a kezdeti 3-4 helyett, de az új csereakku bár azonos teljesítményűnek kellett volna legyen, 2-3 nap volt a max.
    Szóval ki kell fogni a jó szériákat.

Új hozzászólás Aktív témák