Új hozzászólás Aktív témák

  • Sianis

    addikt

    válasz Lortech #2 üzenetére

    Szia!

    Két féle roham van:

    - Nagy roham: Ez a klasszikus amit általában mindenki ismer.

    - Kis roham: Ez egy kevésbé ismert dolog, legtöbb esetben észrevehetetlen a külső személyeknek. A jelenséget úgy is jellemezhetném, hogy a beteg ''nincs ott''. Magánál van az illető, tehát nem veszti el az egyensúlyát stb, de néhány másodpercre ( ritkán ~45 mp is lehet ) elbambul, lehajtja a fejét, stb. Olyanról is olvastam, hogy csámcsogni kezd az illető, valamint céltudatlanul mászkál.

    Eddig egyetlen nagy rohamom volt, kicsiről nem tudok beszámolni, a fenti nehéz észlelhetőség miatt.

    Amit tenni lehet roham esetén:

    MOD: FPéter is kb ezt írta le

    Minden rohamnál a lényeg a biztonság. Kis rohamnál, mivel magánál van az illető, akár beszélni is lehet hozzá, hallani fogja, némiképp érteni. Azért érdemes odafigyelni, hogy pl: nehogy leessen a lépcsőn az illető.

    Nagy rohamnál, valamit a fej alá tenni ( nehogy kárt tegyen magában ) és oldalra fordítani az illetőt ( így már nem nyeli le a nyelvét és nem is harap rá ). Mindent amibe bele ütheti a végtagjait, azt el kell takarítani. A rohamok maguktól enyhülnek, szükségtelen lefogni az illetőt. Idegenhez kell hívni mentőt, de aki regisztráltan beteg nála csak akkor kell hívni, ha nem múlnak el a görcsölések vagy ha egy nap több roham van, mert az már károsíthatja az agyat.


    Sianis

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák