Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alogonomus

    őstag

    válasz MaraTóni #11 üzenetére

    Már csak azért is érdekes lenne a Kína<->Tajvan szembenállás valamilyen irányba történő elmozdulása, mert kiderülne, hogy az USA valóban becsatlakozna a harcba, vagy valójában ugyanolyan gyáva nyúl, mint az EU, aki csak az olyan sokkal kisebbel mer harcba bocsátkozni, mint Líbia, vagy Szíria.
    Kína támadásáig csak a bizonytalanság marad, hogy a fejlett világ mit válaszol a kínai invázióra. Tajvan azért nem a Krím, Kína pedig nem Oroszország.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Abu85 #13 üzenetére

    A SZU összeomlása óta is sokszor kerültek már az oroszok az összeomlás szélére, mert az államháztartásuk stabilitása a szénhidrogének utáni exportbevételeken múlik. Viszont akárhányszor az összeomlás szélére kerül az orosz állam, csak megszellőzteti pár helyen, hogy éppen csak sikerült megakadályozniuk nukleáris eszközök "elvesztését", és a fejlett világ azonnal az oroszok segítségére siet, mert senki sem szeretné, hogy egy összeomló Oroszországból valóban kikerüljenek nukleáris fegyverek, amik valószínűleg valamilyen szélsőséges csoporthoz keverednének. Kína a nagyjából 350 robbanófejéből nem tudna sokról lemondani, de Oroszország a nagyjából 6300 robbanófejéből gond nélkül lemondhatna mondjuk 300-ról, amik közül sokat a szélsőségesek valószínűleg sikeresen "pukkanthatnának el" a fejlett világ fontosabb pontjain a fejlett világ összeomlását okozva.
    Oroszország ezért is nem izgul igazán a büntetőintézkedések miatt. Amint valóban gondot okozna, akkor csak ismét bedobják majd az "eltűnt töltetek" rémét, és enyhülnek a korlátozások.
    Szóval igen, én is sokkal valószínűbbnek tartom, az USA beavatkozását a tajvani helyzetbe, míg Ukrajnát simán magára hagyná az USA egy orosz támadás esetén.

    [ Szerkesztve ]

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Abu85 #25 üzenetére

    @dokanin
    - A random szélsőséges ügyet segítő hatalom kezébe aligha harapnának a szélsőségesek.
    - Egy végzetes gazdasági összeomlás határán álló Oroszország vezetése nyilván ugyanúgy felvállalna legalább akkroa kockázatot, amekkorát a koronavírus szélnek eresztésével Kína felvállalt.
    - Nyilván nem a városi piacon tenné ki a plédre az orosz titkosszolgálat a tölteteken, hanem leellenőrzötten nyugatellenes csoportokhoz kerülnének a töltetetek. A WTC öngyilkos pilótáit sem úgy toborozhatták, hogy "na ki akar a hírekbe kerülni".

    A fejlett világ egyértelműen meg sem szeretné megkockáztatni, hogy hátha tényleg meglépné ezt az orosz vezetés. Az oroszoknak sarokba szorítva nem igazán lenne veszíteni valójuk. Ugyanezért nem nagyon abajgatják túlságosan az aktuális Kim vezetőt sem. Mindkét ország sokkal nagyobb kárt tudna okozni egy őrült lépésével, mint amennyit a fejlett világ utána le tudna verni rajtuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák