Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz nyunyu #13 üzenetére

    Az ár a pontos típustól függ, én 1992-re 217 dolláros árat találtam a 101 gombos változatra, ami inflációval felszorozva 452 dollárra jön ki.

    Itt vannak további árak, 30+ évvel ezelőtt még a membrános darabok se voltak filléres tételek.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    Hogy ontopic is legyek: jöhetnének az ezekre a kapcsolókra épülő desktop billentyűzetek is, a kupakfelfogatás az ollósnál megszokottnál jobbnak ígérkezik, és sokan keresik a laptopoknál megszokott laposabb kialakítást.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Synthwave #21 üzenetére

    Lehet, hogy az esetedben itt lenne az ideje egy hotswap/épített billentyűzetnek, aminél olyan rugót teszel a kapcsolóba, ami az ízületeidnek tökéletes. A súly csak egy paraméter, lehet a rugó hosszával játszani (mennyire könnyen indul meg) és karakterisztikájával (progresszíven felkeményedő vagy több fázisban felkeményedő).

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Synthwave #23 üzenetére

    Lehet, csak nem az én szememmel, meg kezeimmel. A piszlicsáré mütyürök buzerálásától le tudom tenni a maradék hajamat is. :DDD
    A rugócsere nem vészes még remegő kézzel sem, mert eléggé nagy, kapcsolót kinyitni céleszközzel nem kihívás, ahogyan összepattintani sem.

    Switch filming az más kérdés, abba nehogy belefogjál még olyan filmmel sem, amivel könnyű dolgozni. Olyannal pedig főleg nem, amivel nehéz, egy típussal hosszas szívás után arra jutottam, hogy érzésre akkor is jó, ha nem tökéletes az igazítás, így nem érdekel, hogy rondán néz ki, úgysem nézegetem.

    –acél vagy sárgaréz plate + némi poron foam
    A tompítatlan és kemény bottom out* biztosan jó az ízületeidnek? Csak mert az acél a legmerevebb, a réz pedig a második legmerevebb** anyag, amiből plate-et készítenek billentyűzetbe.

    90 grammos taktilisen is oké részemről a gépelés (de ritkán teszem ilyen nehézen, 60-70 gramm bottom out az ideális), de egy piros kapcsolós, átlagos építésű gamer billentyűzeten (=atommerev) szinte fáj gépelni, mert a kemény bottom out érezhetően gyilkolja az ujjaimat. Amint van némi rugalmasság a rendszerben bottom outnál, azonnal a lineáris kapcsolók lesznek a kedvenceim.

    ** ha úgy értetted az anyagot, hogy valamilyen isolation mount mellett, ahol a plate nem hajlik, de mozogni tud (van bounce), vagy pár flex cut, és a plate hajlik (van flex), akkor nem szóltam

    ** a CF szövésétől függően ezen két anyag alá, közé vagy fölé is betagozódhat

    A Kinesis helyett érdemes megfontolni egy kezedre igazított Dactyl Manuform variánst is. Konfigurálhatóság terén a kettő ég és föld (itt van egy jelenleg inaktív build service is, ahol látni lehet a lehetőségeket).

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Synthwave #25 üzenetére

    Valami gasket mountra gondoltam.
    Ha jól működik a gasket mount, és van kellő mértékű bounce, akkor tényleg jó lehet a merev plate is. Ebben az esetben a taktilitás kicsit nagyobb lesz, mert a taktilitást és a rugalmasság egy részét egyszerre kell legyőznöd.

    Ja, csecse ez a (monnyuk Silk Blue) Dactyl, de még az olcsóbb kapcsolókkal is 525 dollárra (+ vám + ÁFA) jön ki, ami kétszer annyi (yikes), mint a szintén nem épp kétfilléres refurbished Kinesis, plusz mivel inaktív a build service, össze sem tudnám rakni.
    Az oldalt csak a lehetséges layoutok miatt küldtem, nem azért, hogy innen rendelj. Dactylt magának nyomtat/nyomtattat az ember, és utána építi meg, úgy azért a töredékére jön ki ennek.

    vlevi: Én próbáltam O gyűrűzni a billencsemet, de végül kiszedtém belőle.
    Igen, a legkönnyebben beszerezhető puha O-ring ilyen, azt csak jobb híján érdemes alkalmazni, mert a billentyűzet már adott (keményebb gumi valószínűleg jobb érzésre és rosszabb tompításra). Rugalmasság alatt nem is erre gondoltam, hanem olyan belső felépítésre, ami képes mozogni és egyúttal tompítani a bottom outot, és ezt nem az O-ring gumis érzésével teszi, hanem feszes-rugalmas módon.

    totron: Egy IBM F-et vettem 500 Ft-ért, emlékszem.
    Manapság sajnos már eléggé esélytelen vagy óriási szerencse kell hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák