Új hozzászólás Aktív témák

  • Maegoss

    tag

    válasz Realradical #2 üzenetére

    "minden második sarkon, minden egyes metró állomáson, vagy éppen véletlenszerűen checkpointok vannak átvilágítással, fegyveres katonákkal. Sűrűn járőröző katonák Kalassal, UZI-val, felszerelt szuronyokkal az utcákon"

    Ez egyáltalán nem igaz. Én hat évet éltem Pekingben (2008 elejétől 2015 jaunár elejéig) és soha nem láttam "véletlenszerű checkpointokat fegyveres katonákkal", "sűrűn járőröző katonák Kalassal, UZI-val, felszerelt szuronyokkal az utcákon".

    Az igaz, hogy a metró állomásokon és a nagyobb vasútállomásokon hasonló security check van mint egy repülőtéren, de ezt azért vezették be, hogy megakadályozzák a radikális ujgurokat, hogy terrorista támadásokat kövessenek el.

    Mint ismeretes, Kína Xinjiang nevű tartományában nagy többségében a muszlim vallású ujgur kisebbség él, akik közül a radikálisabbak el akarnak szakadni Kínától és eme követelésüknek terrorista támadásokkal adnak hangot. Tavaly például egy nagyobb kínai város forgalmas vasútállomáson kezdtek el válogatás nélkül embereket megkéselni:

    http://www.dailymail.co.uk/news/article-2570996/At-27-dead-109-injured-gang-knife-wielding-men-attack-train-station-China.html

    Amit esetleg te láthattál és amit iszonyatosan félreértettél és kiszineztél, az az volt, hogy a nagyobb kínai nevezetességek (pl Tiltott Város, Tiananmen tér, a KKP központja, stb.) környékét tényleg erősen ellenőrzik, szintén terrorista támadástól tartva. Másfél évvel ezelőtt például volt például egy terrorista támadás a Tiltott Városnál:

    http://www.nytimes.com/2013/10/29/world/asia/beijing-restricts-coverage-after-car-explodes-at-forbidden-city.html?_r=0

    Ráadásul közeleg a kínai új év (február közepe), amikor nagyon sok ember hazatér a családjához és szintén nagyon sokan látogatnak el a nagyobb nevezetességekhez, szóval gondolom most még szigorúbb az ellenőrzés ezeken a helyeken. Viszont a város többi részén szinte egyáltalán nincs semmi ellenőrzés.

    Azért legközelebb utána is kellene nézni a dolgoknak és nem agyatlanul osztani az észt.

    Hogy a témához is hozzászóljak: azzal én is szenvedtem Kínában, hogy sok külföldi internetes szolgáltatás (összes Google cucc, Facebook, Twitter stb.) le van tiltva Kínában és csak VPN-nel lehet elérni. Az mondjuk nem újkeletű, hogy a kínai kormány harcol a VPN használat ellen, már jó pár éve próbálkoznak. Szerintem most csak azért keményítettek be, mert a közeledő kínai újév miatt félnek, hogy a terroristák ezeket a szolgáltatásokat használva szervezik meg a támadásokat.

    Egyébként azt is meg kell jegyezni, hogy Kínának szinte minden ilyen blokkolt szolgáltatásra van egy kínai változatuk (Weibo, Renren, Youku, Taobao, stb), amik a kínai kormánynak két szempontból is előnyősek:
    1. Tudják őket cenzúrázni
    2. Az általuk összegyűjtött információk nem jutnak más országok kezébe (gondoljunk csak bele, hogy a Facebook és Google által összegyűjtött adatok mennyi mindent árulhatnak el egy országról)

Új hozzászólás Aktív témák