Új hozzászólás Aktív témák

  • DJS

    tag

    válasz tibz03 #31 üzenetére

    Konkrétan a statisztikákat adják el. Miért érné meg reklámokra költeni a bankoknak (vásárolj bankkártyával, mert ingyenes!), ha nem származna belőle bevételük?

    A statisztikákat eladhatják, az nem zavar senkit.

    Egyébként én még nem láttam ilyen reklámot, szóval a reklámköltség elhanyagolható. Viszont a kártyaleolvasók felszerelése már jelentős költség lehet. Igaz, azt lehet, hogy a bolt fizeti.

    A banknak alapvetően azért éri meg ilyeneket csinálni, mert az emberek ezt szeretik, ez a praktikus, és oda megyünk, ahol ilyen van. Ha mindenkinél van ilyen, akkor ez nem jelentős előny, de ha nincs ilyen, az ma már hátrány. Ez a logika áll az egész reklámipar és még egy csoó üzlet-körüli iparág mögött.

    az miért jó pl. az Oracle-nek, ha a Microsoft "rá van kényszerítve" minimális árcsökkentésre?

    Az OpenOffice konkrétan így indult. A Sun nem akart MS-licenszekre költeni. Stratégiailag pedig továbbra is értékes, hiszen ANNYIRA nem rossz.

    A negyedik (üzleti felhasználók) megint csak nem magyarázza a bevételt ingyenes szoftverek esetében.

    A Red Hat ebből él, azaz valamilyen bevételük mégiscsak van. Az üzleti felhasználók előfizetnek supportra, esetleg zárt forráskódú kiegészítőkre is az alapprogram mellé. Hogy ezt miért nem lehet megtenni teljesen zárt módon? Nem tudom. Például a teszteket egyszerűbb megcsinálni akkor, ha ismered a forráskódot, és ingyenes az alaprendszer. Vagy minden cég abban bízik, hogy úgyse kell neki majd olyan sok fizetős kiegészítő, azaz másokhoz képest olcsó és jó.

    Az ötödik (specifikus programok) pontnál felmerül a kérdés: a mobilos böngészőkből honnan jön be a pénz, hisz oda is ingyen fejlesztenek?

    Javíts ki, ha tévedek, de szerintem a Nokia fizet az Opera Mini jogaiért.

    A hatodik (diverzitás)

    Stratégiailag megéri egy ilyen érdekeltség is, egy nagyobb vállalatnál elfér, és relatíve olcsó. Mondom, ezt csak a kísérleti projektekre írtam. Állítólag a Fedora Linux a Red Hat kísérleti terepe, ott teszteltetik az új megoldásaikat, azután ha valami már működik, átemelik a fizetősbe is. Lehet, jobban megéri, mint százmillió tesztet mind saját pénzből elvégezni.

    hetedik (bizalom) számomra megint nem magyaráz semmilyen (jelentős) bevételt

    Nem is mondtam, hogy jelentős bevétel, mondjuk a Microsoft ezermilliárdos éves nyereségeihez képest, de egy-egy cég, egy-egy programozó talán meg tud élni belőle, és akkor már elindul.

    Mondom, amit én nem értek, az a Firefox 66 millió dolláros támogatása (Google). Azt talán az okozta, hogy nagyon ki akarták kezdeni a Microsoft böngészőjét.

Új hozzászólás Aktív témák