Új hozzászólás Aktív témák
-
titán
Mi az istennyiláért nem sikerült 20 év alatt (1997-ben raktam először Red Hat 4-et) készíteni egy nyomorult grafikus lemezkezelő alkalmazást? Emlékszem, már a Corel Linuxnak is voltak ilyen irányú próbálkozásai 80% sikerrel. Szerveren teljesen oké, hogy mai napig néha kalapálni kell ezt-azt, de a mountra még a Webmin is full grafikus megoldást kínál szerverkörnyezetben. Egyszerű dolgokat még a szerveren sem szeret senki konzolban mókolni. Azért akárhogyis, ez egy nagy, csúnya, szőrös feketepont Lubuntunak (Manjaro hogy áll ezzel?)
Linuxnál beszédes fájlnevekkel az a baj, hogy /etc/.../xxx.conf fájlból találsz 23 egyforma nevűt különböző könyvtárak alatt, amik összevissza öröklik egymást, és hajrá kihámozni, hogy épp ki nyer. Kedvenc szórakozásom linux alatt.
[ Szerkesztve ]
evDirect villanyautós töltőhálózat
-
titán
-
zoltanz
nagyúr
Én is másfél éve használok Linux-ot első számú rendszerként, mindenben jobbnak találtam. Az előtt is ment több évig második számúként vagy egyenrangú OS-ként. (főleg már csak retró játékok, iTunes miatt van fent Win.) Sokkal több X-aktával találkozom Win-en, pl program telepítésekkor stb, ismeretlen hibával elszáll ilyesmik. Linux-on minden jól naplózva van, parancssor is hasznos, ha meg kell nézni valami miért akad el esetleg.
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
(nem tudom miért neked írtam válaszként)
A rettenetesen bonyolult megoldás. A Menüben beírom, hogy lem... (nem is kell végigírni)
Előugrik kattintásra egy ilyen terminalos program:
amiben az adott meghajtót kiválasztva rámegyünk a fogaskerék ikonra és láthatjuk a beállítási opciókat. Sokkal több beállítást lehet itt elvégezni könnyedén, mint a meghajtó csatolását, lehet particionálni....de látható is ez a fogaskerék alatti felugró részben.
Az auto csatoláshoz csak be kell kapcsolni a kék gombbal, mint látható, automatikusan beolvassa az összes meghajtó adatot, még az UUID-hoz sem kell terminal és az FSTAB-ot sem kell terminalból szerkeszteni.Csak ezt feldobtam gyorsan, akinek szeme van, látja, hogy százszor egyszerűbb ez a beállító program, mint a Winnel megcsinálni ugyanezen feladatokat. Amellett egyetlen GUI-s programban valósítható meg minden, ami a meghajtókkal kapcsolatos.
Persze ahhoz meg kell ismerkedni kicsit a rendszerrel, hogy megtaláljuk a Menütés az abból elérhető titokzatos nevű programokat, már ha a Lemezek név annyira titokzatos....
*****************************
Mivel a kérdező Ubuntu vonalon kételkedett ennek az auto csatolásnak a megoldhatóságában, így onnan hoztam pár képet, de ez a többi dektop distrón is hasonlóan bonyolult lenne.[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
>Nekem nem rémlik ilyen az Ubuntuban...
Akkor rosszul rémlik Mind Unity-s, mind Gnome-os Ubuntuban, de még a Mint Cinnamonban is gyárilag a rendszer része a Lemezek program.
(#222) ubyegon2
Az utolsó képed epic!
[ Szerkesztve ]
Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.
-
nagyúr
Ahogy olvasom ezt a történetet, felrémlik jó pár Wines horror nekem is a múltból......
Komolyan mondom, pár napos nulla Linux tudással a karakteres Debian telepítő simán kiírta nekem, hogy nem ismeri fel a hálókártyámat, így ugyan nem volt egyszerű dolgom, de pontosan tudtam, miért nem tudom telepíteni, sikerült is kis utánolvasással megoldani. Pedig a Debian 5 éve nem volt még túl felhasználó-barát.
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
King Unique
titán
Ha esetleg nem rendel hozzá automatikusan meghajtóbetűjelet, az a lemezkezelőben könnyen és egyszerűen megoldható utólag pár kattintással és nem kell hozzá FSTAB szerkesztése egy egyéb. De normál esetben szokott, szóval nem nagyon kell vele foglalkozni. Annyi meghajtót és kötetet normál felhasználás mellett pedig eleve nem használ egy user, hogy elfogyjanak az ABC betűi. De ennyi erővel lehet szükség esetén mappába is csatlakoztatni.
A telepítés során előforduló anomáliák pedig megint más eset. Normál esetben eleve nem állítja be a rendszer a másodlagos háttértárat speciális tárolókötetnek. Oda rendszerint felhasználói beavatkozás is kell, amit egyesek elfelejtenek és jellemzően mindig utólag derülnek ki a részletek, hogy ténylegesen mit is csinált az illető. Amúgy meg a telepítőben a DiskPart törlése rendszerint meg szokta oldani a célmeghajtónál a nem lehet rá telepíteni általános problémákat. De, ha spéci eset kell, akkor a kezdő topikban korábban volt egy érdekes eset, amikor a Linux telepítője egyáltalán nem látta a háttértárat, mert nem kezelte a BIOS-ban beállított hardveres RAID módot, ellenben a Windows igen... Szóval csak ezért át kellett állítani AHCI-re, máskülönben egyáltalán nem lehetett a Linuxot azon a gépen arra a meghajtóra telepíteni. De nemrég ebben a topikban szintjén gondja akadt valakinek a telepítésnél, illetve már a telepítő bebootolásával is, aminél nem derült ki, hogy egyáltalán megoldódott-e. Továbbá, ha már USB3 EHCI, akkor pont nemrég volt aszem a kezdő topikban egy olyan eset is, ahol talán az Ubuntut, vagy valamelyik hasonló rendszert nem lehetett az adott gépen USB 3.0 porthoz csatlakoztatott pendrive-ról telepíteni, holott elvileg natívan támogatja. Szóval, ha az kell, akkor lehet pro / kontra dolgokat találni minden OS telepítésénél.
(#227) ubyegon2:
Ha az 1 TB-os HDD-nél pl. Ext4 fájlrendszerre célzol, akkor azt nemhogy a Windows, de pl. a macOS sem kezeli natívan... Viszont mindkettőre vannak külső programok, amelyekkel simán megoldható az olvasásra és az írása, valamint az Ext4 kötet automatikus csatolását is nyilván be lehet állítani.[ Szerkesztve ]
-
Dave™
nagyúr
Tehát szerinted azért, mert Excellel (is) dolgozom, használjak Windowst. Le kellene szokni erről a puzséri "megmondom mi a tuti" mentalitásról, mert a gyakorlatban kiválóan működik a virtualizáció. Teljes átjárás van a két rendszer között, oda-vissza megy a copy-paste, simán egy ablakban fut ami mellé azt snapelek amit akarok, közös a tárhely, nyomtatni is simán nyomtatok onnan, szóval minden ami kell. Az hogy van némi overheadje a virtualizációnak nem oszt nem szoroz, így is unatkozik a processzor, és a 8GB memória is messze van attól, hogy elfogyjon. Szóval ha van rendes ellenérv akkor ki vele, csak ne legyünk megmondóemberek, mert az nem segít a helyzeten.
CPT.Pirk: de otthon biztosan csak a vírusok miatt használod, nyugtasd meg a kollégát
[ Szerkesztve ]
-
Dave™
nagyúr
Az oem licenc feltételeket nem sértem meg, a laptopon fut a Windows, csak van köztük egy hypervisor - a hardver ugyanaz. Ebbe még a MS sem tudna belekötni. A wine pedig jó, 2010-ig, a 13-as nekem nem jött össze stabilan és akkor még van vele jó pár limitáció. De a virtuális gépben más is futhat, a wine pedig azért korlátozott. Nyilván nem jókedvemből használom a VM-et, hanem egy szükségszerű kényszermegoldás - de működik.
-
titán
ha OEM, adott hardverre szól, virtuális gépre nem érvényes
Ez hatalmas tévedés. Egy OEM licenc egy adott gépen egy idejűleg egy példány futtatására jogosít, függetlenül attól, hogy hány réteg van a rendszer és a hardver között. Tehát feltehetsz belőle egyet fő rendszernek, és mellette egyet linux alá virtuálisba, mivel sosem futtatod őket párhuzamosan, mindkettő jogszerűen van használatban. De Win gazda alatt egy Win vendég egyidejű futtatása egyazon licenccel nem megfelelő licenszelés (hacsak nem windows server licencről beszélünk). De több (a példában kettő) oem licenc együtt megfelelő erre a struktúrára is.[ Szerkesztve ]
evDirect villanyautós töltőhálózat
-
jeni
félisten
Ne haragudj!
Neked gondod van (volt) azzal ha én most a Kapkodok Karcsi lévén és kipróbáltam valamit amiben nem vagyok otthon? Addig amíg a boltokban a Manjaro KDE nem lesz kapható vagy bármely Ubuntu változata CD-n,Pendrive-n és könyv formájában,addig ne is várj ilyen fajta tudást a többi felhasználótól akik még sosem próbálkoztak az Ububtu-Linux valamely formájával,mint ami tudásra tettél szert az idők folyamán,s amivel már rendelkezel ilyen téren! Úgy gondolom ez természetes dolog. Amúgy ha a hozzászólás(ok) és kérdés(ek) számodra irritáló akkor Légyszi ha annyira vágod,kened a dolgokat akkor csinálj egy összefoglalót,hogy az abszolút kezdők is elboldoguljanak vele.Nem a kezdő,nem a rendszerrel ismerkedő felhasználó hibája ha a Windows-al ellentétben nincsenek előre telepített megoldások a Manjaro KDE telepítésnél.
Elhiheted nem lustaságból hagytam ki pár fontos beállításokat a telepítés vagyis a próba/demo verzió felrakása során.
Ha segíteni nem tudsz a topikban bármilyen fel tett kérdésre akkor ne kritizálj másokat. Ezzel csak elveszed a kedvüket-vissza irányítod az általad nem pártolt Windows-ra. Nem lennél jó marketingest ilyen téren.
Tőlem szabad kezet kaptál,a többiek előtt elsőként ezzel,hogy megbirkózz a hálátlan feladattal azzal a címmel?
Én sose vállalkoznék rá mert tudom nem is tudnék egy ilyen telepítési összefoglalót megírni. Ha értenék hozzá akkor se vállalnám,mert tudom vannak nálam jobbak,gyakorlatosabbak.Vagyis:
"Hogyan telepítsünk Manjaro KDE-t"A többit már tudod pontokba tenni.
Elnézésedet kérem azért,hogy lemertem írni a gondolataimat az írásoddal kapcsolatban.
-
nagyúr
lev258 mindig megírja, hogy nem értek hozzá, olvassak utána még egy kört.
Ez jó.
Ezek a kapkodó problémák nagyon jellemzőek, kicsit szégyenlem is magam, mert én is percek alatt akarok végezni a telepítéssel.
Hogy legyen mit tárgyalni a visszatérő problémákon kívül is.
Az miért van, hogy ha Debian/Ubuntu alapú disztróra áthelyezem a GRUB-ot, azzal kernel panic-ot kapnak a gépen lévő Arch származékok? A következő Arch klón telepítése után viszont életre kelnek a maradék Arch-ok.
Kicsit hasonló a nem olyan régen volt problémához, ott meg az volt a jelenség, hogy a Manjaro utáni telepítéssel halt be a Manjaro és át kellett valamit írni az initrd-ben. Meg is van a thread.Amúgy nekem is bejön a hosszú szöveged, még mindig jobb, mint ha ki kéne találni a rövid szövegből még azt is, amit a hozzászóló nem ír le, mert evidensnek gondol. De amúgy miről is írtál?
(#288) jeni
Egyébként a Linux kezdőknek c. topik Összefoglalójában elég sok jó és hasznos, közérthető írás linkje megtalálható, ha valóban érdekel a téma.
egy példa erre:
https://linuxmint.hu/hir/2015/08/a-baratsagos-linux[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
De azt is írtam már 1000-szer, hogy azt a tetű GRUB-ot el kéne felejteni, 2018 van, már hosszú évek óta minden gép UEFI-s, támogatva az EFI bootot, és a modern OS-ek mindegyike is szintén támogatja, a GPT partíciós táblával együtt.
Szinte biztos, hogy arcidegzsábát kapok ettől, amit állandóan írsz, tuti pereces voltál előző életedben!
Semmi köze az évszámnak ahhoz, hogy nekem az összes meghajtóm MBR-es és nincs is szükségem az UEFI-re. Próbáld már megérteni, hogy mennyire kevés az, ha minden támogatja az UEFI-t, de a lemezeken MBR-es a particiós séma, akkor nem GPT-s!!!!!!
Még jó, hogy pár napja, mikor ugyanezt írtad, utánad volt is egy hatalmas szívása valakinek, persze kiderült, hogy az UEFI miatt.
Szerintem a debianos GRUB telepítése után Archban a kernelpánik azért van, mert elcseszi az initramfs-linux.img paraméterezését. Frissítsd a grubot Arch alatt újra, nézd meg milyen .....
Újra írom, hogy kernel panic és se kép se hang nem volt, konzolra sem tudtam belépni, csak fizikai reboot volt elérhető. (egy későbbi Arch klón felrakása rendbe hozta a maradék Arch-okat)
Írtad, hogy nem akarod minden háttértárad MBR-ről GPT-re átállítani, nem is kell, csak a rendszermeghajtón, amiről a rendszereket indítod, az adattárolókon maradhat az MBR.
Írtam hát és továbbra sem akarom, mert nekem tökéletesen megfelel az MBR, talán 128 particiót lehet vele is csinálni, nem kell több.
A GRUB-ot is szeretem! Abban tudom a kernel paramétereket kutyulni, de szerintem van Arch alatt is, mert az egyik származéknál boot-kor ott van a processor.nocst opció. Azt meg csak én írhattam bele, senki más.
Az Arch amúgy hisztis p*csa, ez van, mindentől kampeca van. (legalábbis ahogyan én nyúvasztom a rendszert)
nemkelluefi nemkelluefi nemkelluefi nemkelluefi nemkelluefi nemkelluefi nemkelluefi nemkelluefi nemkelluefi
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
Azt meg értem, hogy hajtogatod, hogy EFI boot neked akkor sem kell.
Bocsi, de én csak akkor hajtogatom ezt, ha te hajtogatod, hogy márpedig UEFI kell, az UEFI jó, mert az UEFI. Nekem egyszerűen 1000000%-ig jó a mostani MBR-es rendszerem. Mint ahogy igen sok embernek jó még az, hiába UEFI képes alaplapjuk van.
ezen EFI ellenességed
Nem vagyok UEFI ellenes, egyszerűen nem érdekel az UEFI!
Szegény vak néni sem akart átmenni a túloldalra, mégis átsegítették. Nincs valami más gumicsontod kéznél?
Úgy bootolni fog a Win, meg az összes Linux is
Na, ez a Win bootolás nagyon nagyon hiányzik ám. Elhiszed egyébként, hogy UEFI nélkül is van élet sokak számára? Lehet, hogy képes lennék megtanulni, de nem akarom!
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
a modern alternatíváknak még csak a kipróbálásától is ódzkodsz.
Nekem nincs bajom azzal, ha valami változik vagy lecserélik újra, de ha az én felhasználói szokásaimnak valami tökéletesen megfelel, akkor minek kezdjek el variálni, elhiszem, hogy jó az UEFI, Te meg hidd el, hogy nekem ugyanolyan jó a legacy boot is.
meg a friss disztró nyújtotta kényelmet kihasználni nem akarod
Nem tudom milyen kényelemről lehet szó, ezek szerint, amit majd 5 éve használok szinte készségszinten ismerem, az nekem nem lenne épp a legkényelmesebb? Emellett pár év alatt jó párszáz telepítésen már túl vagyok, az állandó használatú disztró mellett érdekelnek mások is. Ettől még én még mindig csak egy laikus felhasználó vagyok és valóban sokat számít, hogy közel 5 éve Debian vonalat használtam és meg kell mondjam, az én felhasználói szokásaimnak ez is megfelel.
Különben tényleg kíváncsi lennék arra, hogy ha van egy igen stabil desktop konfigom, amin tökéletesen működik a rajta használt összes rendszer, akkor én miért ne lennék vele elégedett? Miért kéne lecserélnem? Próbálgatok mindig valamit, de a most működőnél nem találok jobbat, a másodgépem az más tészta. Ezen a desktopon 1millió %, hogy semmilyen rolling rendszer nem fog nagyobb kényelmet nyújtani, nem is célom itt cserélni.
Ugyanis az ilyen disztrók pont azt az előnyt nyújtják a részletesebb testreszabhatóság mellett
Nem tudok olyan tesztreszabhatóságról, amit a Cinnamon ne elégítene ki. Az öreg laptopon próbálgatom az Arch vonalat, hátha nyerek valamit, de desktopon miért keresnék más rendszert és cserélném le az 1000%-os rendszere(i)met?
és átformálja a szemléleted, de ugyanerről szólnak a minimalista WM-e/szoftverek is
Senkit meg nem bántva, de mekkora marha lennék, ha minimalista szoftvereket használnék eg y16GB-os desktopon......
Egyszóval én nem ódzkodom új dolgok kipróbálásától sem, de azt is pontosan tudom, mi az ami egy adott hw-környezetben kell nekem.
Egyébként Arch származékokból is kipróbáltam már jó néhányat az utóbbi években, nem most beszéltetek rá az elsőre, igazából a Chakra volt a kedvencem, mert azt szinte lehetetlen volt pár éve telepíteni, de az utolsó már egész barátságos volt, azóta nincs meg, mióta az Ubuntu Unity miatt teljesen radíroznom kellett az összes particiómat. Szóval szerintem miattam kár aggódnod, valahogy csak megoldom a dolgokat Linuxon is, még ha nem is értek hozzá.
Azért annyit megkockáztatnék, hogy bárhogyan is van, jelenleg a Manjaro telepítéssel több gondja van az embereknek, mint ha Linux Mint-et telepítenének, ezt egyszerű tényközlésnek szánom. Ha sikerül neki települni, valóban jó kis rendszer, de nem egyszer próbáltam már Manjarot felrakni és Mint-et is telepítettem már párszor, így van összehasonlítási alapom.
Amúgy már tervezem a Pingvin imádja a tejbegrízt fahéjjal mentaágyon c. bemutató írást!
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Frawly
veterán
Esetleg teletype terminálon az lenne még jó móka, hogy valami nagyobb projekt gcc fordításának a kimenetét kitolni rá, ahogy egy i7-es proci önti kifelé a function defined meg warning sorokat tömkelegével, többezer soron át, a gép meg próbálná nyomtatni, ahogy csak tudja, míg el nem füstöl. Bár a kernel biztos bufferelné, és szép lassan adagolná a teletype-nak, de lehet úgy is telemelegedne a gép, vagy valami szinkronizációs probléma miatt elvesztené a fonalat. Annyi gazdag amcsi hülyegyerek van a jútúbon, egyik kipróbálhatná az ilyen alapvető nagy kérdéseit az életnek
-
Frawly
veterán
Hogy a trollkodást folytassam (tudom, inkább ne ), király lenne, ha lenne egy olyan alkalmazás Linuxra, ami kamu Windows 10 telemetriaadatokat küld az MS szerverekre, olyan formában, ami hitelesnek tűnik. Ha kedved kap az ember, futtatná a háttérben egy kicsit, hadd örüljön Redmond
-
vadkörte
addikt
2GB RAM-mal vígan elvan a 64bit-es xfce Manjaro-val az MSI PR210-es laptopom. Igaz annak a CPU-ja még akkor is fényévekkel erősebb, mint az az N270-es Atom, ha 9 éves a gép. (már tervben van a csere...)
(#712) ubyegon2:
Hát, akkor már inkább XP... VB-ban kipróbáltam. Ez nekem túl karcsú. Bár használható, de akkoris... Mellette elég agyf***z telepíteni. Kicsit munkásabb, mint a fejlettebb disztibúciók next-next-finish-e.[ Szerkesztve ]
Üdv. V. Körte
-
nagyúr
Eléggé végigböngésztem a kínálatot a múltkor, sokaknak szerintem a Mabox és a Kibojoe féle verzió is ismeretlen, pedig olyan is van, ki is próbáltam mindkettőt. A Maboxos már inkább csak nyomokban Openbox alapú, de ez a KWM-es Kibojoe tetszett.
akármennyire is tisztíccsalya fogakat a Cinmanó.
Inkább a telepítési útvonalat tisztítja az maga előtt, hogy ne álljon le annyi embernél a telepítés, bár most legalább lesz élet a Kezdő topikban is. Nem is ártana, ha mindig lenne ott ügyeletben egy Manjaros!
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
Én sem ismerem ezeket a WM-eket, ez a Kibojoe is egy erre épült spéci disztró, nem biztos, hogy stabil, kb. 200MB-on áll meg ez is induláskor. Persze ez eleve RC verzió volt, amit kipróbáltam, de valahogy olyan tetszetősen egyszerű az egész, a csomagkezelője például egész jól kezelhető. Persze, ha rájössz, hogy valahol be kéne kapcsolni a net appletjét meg hasonlók.
Szerintem ezeket a WM-eket sokan azért veszik elő, hogy összedobjanak valami saját megoldást, nem a RAM csökkentés miatt. Nálad is kevéssé az a bottleneck.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
A céges Mint KDE előbb jut el a login képernyőig, mintsem képet adna a Samsung monitor hdmi-n. Mire van kép, már a login képernyő fogad.
SSD-s gép régi i3 procival.[ Szerkesztve ]
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
Dave™
nagyúr
Én a céges laptopon mindig altatom, szóval irreleváns a boot idő, de egyébként elég gyors (a firmware része a leglassabb, annak meg nem sok köze van a rendszer boothoz). A minimál környezetet megértem ha nincs rá erőforrás, de még egy 8 éves gépen is bőven használható a Plasma 5, és olyan szolgáltatásokat ad mellé, ami bőven igazolja az erőforrásigényét. Ezzel szemben ott van a Gnome, ami többet fogyaszt, és teljes fapad...
-
nagyúr
Tedd is fel, csak nem mindegy 16 giga memória mellett, hogy 450 vagy 650 ! 😉 Desktopon nekem is pillanatok alatt bootol bármi SSD-vel meg APU-val, biztos sok értelme lenne a systemd-analyze nézegetésnek. Login nincs, így már az sem veszi el az időt, de ez itthoni gép.
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Dave™
nagyúr
A session egy dolog, de én megnyitott projekteket is úgy hagyok, sőt, virtuális gép(ek)et is. Kiválóan működik. Csak a nagyobb frissítések után szoktam újraindítani, főleg ha a KDE kap verziófrissítést, az meg azért annyira nem sűrű. Nekem ez így bevált, fogyasztani is alig fogyaszt, pénteken összecsukom, hétfőn kinyitom, használom.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ott a disztró volt vacak. Itt egy posztom 2012-ből, mikor még bőven KDE4-es volt a Chakra: https://prohardver.hu/tema/linux_abszolut_kezdoknek/hsz_13361-13361.html
Akartam képes posztot keresni a KDE4 időkből, de már nem találtam.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
vadkörte
addikt
Egy MSI Pr-210X 12"-os noteszen nyúzom most is a Manjaro-t. Nem az a tipikus buisness line gép, de azért akkoriban nem volt mindenhol általános a magnézium használata egy notebook-ban. Így szerintem elég prémium minőségű kis masina, 9 évesen is csak a billentyűzeten látszik egy kicsit a kor. Kifényesedett pár gomb, meg a ventilátorra jött rá a pusztulat. (kerreg, mint egy kávédaráló) Ha minden jól alakul hamarosan lecserélem, mert eléggé eljárt már felette az idő.
Hogy mire? Terveim szerint egy 12,5"-os Core i5 4xxx-os HP-ra.
A hsz-ommal csak annyit szerettem volna az olvtársnak mondani, hogy még(!) megvan a helye ezeknek a vén jószágoknak, de nem kell csodát várni.
Az én gépem sem szereti a KDE-t, sem az új Gnome-ot (a GTK2 nem nyüglődik annyira rajt, a GTK3 felejtős, leolvad a CPU) Xfce-vel elvan, már megszoktam a felületet, (eléggé hajaz a Mint Mate-re) de hosszabb távon már nem szeretném használni.
A Sparky egy teljesen jól használható Debian alapú disztribúció. Elég éhenkórász, azzal talán még kap a kis gépecske pár hónapot, max 1-2 évet.Üdv. V. Körte
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ha jól nézem, az a kártya maximum OpenGL 2.1-et tud, ami nagyon szerény. A Turion X2 proci meg sosem volt egy erős cucc, meg merem kockáztatni, hogy egy jobb Atom proci is erősebb nála.
[ Szerkesztve ]
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
C2D-s ThinkPaden Intel grafikus lassító mellett (sőt, még CoreDuo-s 32bites gépen is) használtam KDE-s disztrót, nem volt vele gond. Inkább a weboldalak betöltődése meg a Yt videók igényei nőttek, amivel már nehezebben tartott lépést.
Egyik ismerősömnél még mindig vígan megy a C2D-s ThinkPadem, KDE-s disztróval és egész jól lehet vele még mindent csinálni.
Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)
-
vadkörte
addikt
"...talán nem is a procija a szűk keresztmetszet, hanem a max. 2 GB RAM, meg az Radeon X12xx-es kártya, ami elvileg Linux alatt megy a nyílt Ati+Mesa driverrel, de nem egy bajnok."
Gyakorlatilag is megy. De valóban nem egy sebességbajnok. HP EliteBook 820 van tervben helyette.
Üdv. V. Körte
-
nagyúr
Itt is láthattad a 471MB memó használatot más egyéb KDE turpisság mellett! Ami viszont meglepett, az a Cinnamon 486MB-os memó használata, többre emlékeztem jóval. Egyébként nálam nem szokott 3GBfölé menni a memória használat 10-12 körüli megnyitott oldal és futó Messenger meg fájlkezelő, képszerkesztő, szövegszerkesztő mellett.
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
vadkörte
addikt
"...az Xfce és a Mate is átállt már Gtk3-ra."
Ez új volt."...a 2GB RAM sehogy nem valami acélos ma már böngészésre."
Az már semmire sem túl acélos, enyémben is annyi a RAM. A FF mégis ~+25%-os RAM fogyasztást produkált, beépülők nélkül, a plug-in-ekkel bővített (uBlock origin, Ghostery) Vivaldi-hoz képest."Az Xfce felülete egyáltalán nem olyan puritán, egész szép témák tölthetők le rá, be lehet kapcsolni a kompozitoron az átlátszóságot, elmosást, árnyékokat, egy szép témával és háttérképpel sokkal jobban néz ki, mint utóbbi időben bármelyik Windows."
Egy csicsamicsa KDE-hez képest puritán. A W10-hez képes nem igazán. Ez tény. Bár nekem tökéletesen megfelel a Vertex-Maia-Dark téma. Nincsenek nagy igényeim.
Üdv. V. Körte
Új hozzászólás Aktív témák
- PlayStation 5
- Okos Otthon / Smart Home
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Renault, Dacia topik
- Óra topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás
- Hálózati / IP kamera
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával,
- Samsung Galaxy S24 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- XFX AMD RADEON RX 6700XT 12GB
- Logitech ConferenceCam Connect / 1080p HD / 4x zoom / Zeiss optika / távirányító / beépített akku
- DJI Mini 2 - 4k drón szett hibátlan állapotban - távirányító, akku, táska
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs