Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tilla311

    tag

    Én nem értem, hogy most itt igazából miről is van szó. Lusta vagyok rákattintani a linkre, hogy ők pontosan milyen típusokat használtak, de az itthon előszeretettel forgalmazott, és egyébként fajlagosan a kiskereskedelmi forgalomban legolcsóbb DT01ACA100, ACA200 és ACA300-asok totál Hitachi klónok, és szerintem épp ugyanolyan jól szerepelnek. Nem lepődnék meg, ha HGST licenc volna. Mondjuk ez hülye eszmefuttatás volt a részemről, mert a Hitachi felvásárlása körüli időkből pont van is egy 2 TB-os Toshibám, amin alul zárójelben írva van, hogy by HGST Corporation, vagy valami ilyesmi. Szóval ezek az eszmefuttatások, hogy a Hitachi vagy a Toshiba-e a jobb, hát izé...

    Na kikerestem, ennek a klónja az említett DT01ACA100: HDS721010DLE360

    Ezek még a legelső egy lemezes terabájtos AF egységek voltak a Hitachitól (Hitachi DeskStar 7K1000.D) 2011-ből, és azóta ezt árulja a Toshiba a saját neve alatt. Ezek váltották a korábbi generációt, a 7K1000.C-t (HDS721010CLA332), ami még két 500 GB-os tányérból állt, nem AF, de azok is ugyanolyan megbízhatóak voltak, 24/7-re hitelesítve. Nekem a mai napig mennek hiba nélkül többször tíz darab szerverekben, munkaállomásokban.

    Nekem egyébként van mind a kettő, Hitachi-Toshiba, és még a címkén a betütípus, meg a szövegek is mind ugyanazok, csak a HGST logó lett lecserélve Toshibára. Valószínűleg elektronikát is cserélhetnék a kettőn, mert annyira tök ugyanaz.

    Egyértelmű, hogy mit kell venni.
    Amúgy a Seagate-nek is voltak jó winchesterei. A Barracura 7200.9, 10, 11.
    Aztán kb. ott a vége a sornak. 2007-ben.
    Na de ezek még mindig mennek.
    Szerencsére a WD vette meg a Hitachit, a Samsung meg a Seagate-et,
    így a pocsék ment a pocsékhoz, a jó meg a jóhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • tilla311

    tag

    válasz polika #47 üzenetére

    Hát igen, a működési körülmények azért nagyon nem mellékesek, korrekt a cikktől, hogy ezt külön megjegyzi, hogy itt adatközpontokról van szó. Ettől függetlenül szerintem magáncélú mindennapi PC-használat terén is helytálló a statisztika. Nekem az a tapasztalatom, hogy asztali PC-kben, normál irodai körülmények közt a Toshiba-Hitachi épp ugyanennyivel megbízhatóbb a másik említett márkákhoz képest. Nekem egyébként az a tapasztalatom, hogy low-end szerverekben 24 órás üzemben ugyanolyan az élettartamuk ezeknek a desktop egységeknek nem kontrollált környezetben, mint desktop PC-ben napi 1-2 leállást-újraindítást figyelembe véve. Kb. 1-1 darab ment összesen tönkre nekem kb. 100-ból 10 év alatt ebből az egy-két sorozatból.

    Bocsi az elírásért, természetesen a Seagate vette meg a Samsung merevlemez divíziót.

  • tilla311

    tag

    válasz Csóró™ #49 üzenetére

    Igen, sajnos rengeteg márkás PC-be kerültek hasonlóan megbízható Seagate egységek. Én több tucat - egyébként különböző helyen működő - Dell PC-ben cseréltem kattogós Seagate-eket. Samsungból meg még nem is láttam soha működő darabot. :-) Amik a kezemben voltak anno, mind azért jöttek, hogy adatot mentsek a még éppen valahogy elinduló egységekről.

  • tilla311

    tag

    Hát megint nem értem, hogy miről van szó. Ma a magyar piacon legolcsóbban megvehető winchester (terabájtos tányérral) a Toshiba DT01ACA100 (és a nagyobbak). Gondolom, máshol is ezek elég olcsók. Amíg volt a Hitachi a saját neve alatt, addig meg az volt a legolcsóbb. Ez egy totál desktop winchester, és a HGST licence. Ennek én anno letöltöttem az összes gyári doksiját pdf-ban, és a totál alap legolcsóbb desktop HDD-k (Deskstar) is 24/7-re vannak jegyezve. Akkor meg mért kéne mindenféle pro, meg enterprise példányokat venni, ha alapból olyan alacsony a meghibásodási rátájuk a 24/7-es használat mellett, hogy sokkal olcsóbb azt az egy-két rosszat egy másik ugyanolyan olcsóra cserélni.

    Valószínűleg ezért használják a nagy tételt alkalmazó felhasználók is így, mert így éri meg a legjobban.

  • tilla311

    tag

    válasz t72killer #58 üzenetére

    Igen, egyetértek.
    És ezért írtam, hogy szerintem is helytállóak ezek az adatok még más felhasználói körülmények között is.

    Kiemelnék viszont újra két dolgot abból, amit írtam, én mindezt a darabszámot 2, azaz kettő generáció meghajtóiból használom, a Hitachi 7K1000.C és a 7K1000.D.
    A ma vásárolható Toshiba DT01ACA100 pedig ugyanez az utóbbi, tehát az 5 éves technológia. Ezért is írtam oda, hogy ezek 2011-esek. Szóval azért ezek nem cserélődtek a boltok polcain 2-3 évente. És úgy tűnik, hogy ami most is jól működik, azt nem dobják ki.

    Igen, tény, hogy a garancia ugyanezekre közben 3 évről 2-re csökkent. De azért nem mentek tönkre. :-)

    Ami 2 db tönkrement nekem eddig, azok kb. 2009-es, 2010-es 7K1000.C-k (HDS721010CLA332), az egyik szerverben, a másik munkaállomásban, mindkettő RAID1-ben egy másik ugyanolyannal, és mindketten több mint 5 évesek, és ezek még 500 GB-os tányérokkal voltak, nem AF, az elavult technológia. A 2011 után megjelent új Hitachi-Toshiba példányokból még nem volt rossz. De hát nekem csak ez a 100-120 db van.

    [ Szerkesztve ]

  • tilla311

    tag

    válasz lionhearted #62 üzenetére

    Ezt én válaszul írtam a Kolléga bejegyzésére mi szerint ezek 2-3 évente kicserélődnek a boltok polcain, hogy ezek bizony nem cserélődtek 5 éve, és most is ezt kapni. Én nem akarom, hogy cserélődjenek, nekem jó.

Új hozzászólás Aktív témák