Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Vannak területek, ahol nem csak, hogy kiváltható, hanem jobb megoldás az iPados egy notinál. Első plusz, hogy instant-on a gép.
    Az egyik ilyen terület a stúdiózás. Air2 iPadom van, mióta megjelent. Még bírja.. Mivel van rajta teljes értékű DAW, több féle is, Akár a soksávos (24) felvétel se gond. Én Auria pro-t használok, többféle interfésszel, de a Cubase is egyre jobb.. FabFilter, Virsyn és egyéb profi effektekkel. Az iPad előnye, hogy csendes, üzembiztos, kitartó. A másik, hogy a minőségi audioszoftverek a pc-s, Maces változatokhoz képest töredékáron kaphatók, digitális hangszerek hasonlóan. Pld. a Ravenscroft275 zongoramodul hibátlan stúdióminőséget, játszhatóságot nyújt, akár profiknak is 12ezresért. Pc-re 250 dodo és nüansznyival jobb.
    Az IOS rendszerébe beépülő AUM és Audiobus rendszere az audio-midi routolás kérdését abszolút rugalmasan képes megoldani. egy felületen nagyon kis késeltetéssekkel.
    Az Air2 teljesítménye elég, hogy egy 24 sávon felvett nagyzenekari felvételt sávonként eq-zak, dinamikázzak, csoportokat képezzek, automatizáljak, zengessek 60-70%-os cpu és 10%-os háttértár terheléssel. Ja és mindezt szabványosan ki tudom exportálni Pro-Toolsba, Samplitude-ba... Ez pc-n kábé i5-nél hasonló. A pro és többiek még bikábbak.
    Vagy futhat rajta hang-fény keverő vezérlés, hangszerpark, midi kontroller.
    Nagyon élvezem, hogy jól artikulálva majdnem hibátlanul diktálhatok szöveget, bármelyik csevegő appba, szövegszerkesztőbe. A beépített szövegfelolvasó is nagyon hasznos a tanulásban. Távvezérlésre a nagyon gyors, fluid Jump desktopot vettem meg IOS-re. Pc-re meg ingyenes a kliens. Zenebejátszásra is ezt használom.
    Előny még, hogy a családi megosztásban (legtöbbször) 5 gépen futhatnak az egyszer megvett appok. Képet is gyakran szerkesztek iPadon, mivel biztonságosan megítélhető a fényelés, színtónus. Nem is kell feltétlenül Lightroom. ACDSee Pro egész korrekt.
    Irodai produkcióban nem mindenható és ezt nem is erőltetem.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz #95462144 #86 üzenetére

    Az Auria prot ismerem. 24 sáv parametrikus eq-val, csatorna dinamikával, csoportonként zengetővel.... Air2-n is megy, nem hogy a prón.. PC-n Sequuoia13/Samplitude prox4-et használok. ZoomH6 és Soundcraft, Presonus interfészekkel az iPaddal is.
    Gondolom a zero latency monitoringra gondolsz. Az meg hardverfüggő és felvétel során működik. Vagy analóg processzorokkal.
    iPadon 64-bit pufferrel/48 kHz - 5.3 ms a késés. oda-vissza 11 ms. Pron lehet 32bit is a puffer... Nem pattog..
    Hét éve használom az Auriát iPad4-gyel, aztán Air2-vel. Talán lépek felfele majd. A szoftverek hangminősége nem különbözik a munkaállomásokon megszokott-tól. Sajnos azt látom, az Auriát kezdik mellőzni a fejlesztői, bár remélem jön frissítés rá..
    Egy Wavelab-Soundforge klónt elbírnék IOS alatt is, de az nincs.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz pengwin #100 üzenetére

    Azt csodálom, hogy a haptikus visszacsatolást nem teszik alapból az iPadokba. Fos olcsó telefonokban is működik régóta. Fejlettebb módokon bőven képes lenne kiváltani a gagyi fóliabillentyűzeteket. A pro négy hangszórója esetleg szoftveresen pótolhatná...
    Az iPhone 7, amit használok meg egyszerűen zseniális a 3D touch használatával. Főleg midi kontrollerként lenne menő nekem..
    A hülyék, hogy kivették a későbbiekből. Az kéne nagyobb felbontással iPad próra és a "giroszkópos" tollal együtt letolná a Wacom termékeit is. Legaláb úgy tudom az ujjlenyomatot tervezik visszahozni (a képernyő alá - tuti "világújdonságként") :)

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    A tablet nekem azt jelenti, hogy egy db deszka, ami magában is elmegyen. Persze akasztható rá mindenféle, de a lényeg, hogy negyven dekás képernyőszámítógép.
    A mostani teljesítményszint bőven a 3-4 éve erősnek mondott desktop munkaállomások szintjén van. Játékban is hozzák a generációval korábbi konzolok szintjét képi világát. Nyilván nem raytracelni kell tablettel, meg olyasmit tenni, amibe a komoly mai vasak is beleizzadnak, de a korábban helyhez kötött, vagy nehézkesen mozgatható komoly felhasználói élmény egyre mobilabb és ez nem lassul.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz #82454784 #230 üzenetére

    Teljesen osztom treffhetes17 indokait, kiegészítve avval, hogy az iPad szerintem legvonzóbb tulajdonsága a sokmilliónyi minőségi app, amivel nagyon sok területen szinte célhardverré alakul a tablet. Az IOS eszközök legnagyobb előnye az a minőségi, kreatív alkalmazástömeg, amitől az egyébként ma már egyáltalán nem extrém tudású hardver meredeken felértékelődik.
    Ami androidos környezetben kuriózumként jelenik meg, pld az általam ismert hangi multimédiás oldal, az a legmegszokottabb dolog IOS alatt...
    A témaindító kérdésben a "napi munka" az elég tág fogalom.
    Nem mindenki irodai dokumentumgyártásra, titkársági ügymenetre ... használja..
    Bár nekem karácsony előtt a véghajrában sokkal gyorsabban sikerült iPaddal minőségi, összefűzött pdf- fájlokat csatolnom (134 lap-fotó-doksi-link-befényképezés, szerkesztés, sorrend, felirat, pdf konverzió, drive feltöltés- link csatolása a webes űrlapba...) egy Erasmusos pályázatba, mintha szkennerrel állnék neki, meg az irodai PC-vel.
    A kamera sem rossz, hogy rendes van benne és az instant kommunikáció (Hangouts, Face messenger, Facetime, Viber..) is nagyon kényelmes. A notikban is van kamera, mikrofon de ritkán olyan jó a minőség, mint az almás vágódszkán. Egy erőteljes haptikus visszajelzés az sokat dobna a használhatóságon..
    Nagy szívfájdalmam, hogy a 3D touch nem került bele a tabletekbe. Plusz dimenzió lehetne bármilyen érintőfelületes vezérlőszoftverben. A mai lehetőségekkel a mikrofonokba érkező érintés hangokból következtetnek a megütés dinamikájára, néhe egész jól. de a nyomásérzékenység az plusz egy dimenzió, akár sima tollal rajzoláshoz is.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Van például itthon kb. 4500 közoktatási intézmény, ahol i3 már jónak számít egy notiban. Az asztali gépekben meg pár éves i5 4GB rammal a jó. Vga nincs. Ezekkel dolgoznak az emberek. Ezt adja a tankerület. Ezeknél jobb az Air2-m is, ha médiakezelésről van szó. A teljes közszféra sokatok definíciói szerint lehetetlenül lassú szarkupacokon kénytelen a napi munkáját végezni. Ez kábé bő milliós felhasználói réteg. A sulis laptopom kevesebbet csinál a geekbenchben, mint az ipadom. Négymagos AMD, (puma). Nem i7. Az egyyetemeken se ritka a 2GB rammal "ellátott" win7 géppark, ahol a coedus vizsgákat csinálják a jövő reménységei.

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák