Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Csepe #27 üzenetére

    Ezt ugye nem gondolod komolyan? Az amerikaiak az első reaktorukat már 1942-ben megépítették, a The gadget-et 1945 július 16-án robbantoták fel. Nyilván egy hónap alatt fel tudták használni az összes német eredményt. Valamit nagyon félreolvashattál...

    A cikkhez: hasadóanyagokból kísérleteztek mással is. Pl U-233, Pu-241. Csak az előállításuk volt némileg problémás.

    A felépítéseknél nem igazán egyértelmű a fogalmazás. Talán bele kellett volna venni, a fázisokat. Egyfázisúnak a fissziós eszközöket szokás nevezni, kétfázisúnak a fissziós-fúziós működésűeket, míg háromfázisúnak a fissziós-fúziós-fissziós működésűeket. Nem utaltál rá egyértelműen, de a Cár bomba esetén az eltávolított U-238 köpeny pont a harmadik (fissziós) fázis lett volna. Így csak egy sima kétfázisú szerkezet lett.

    Elméletileg létezik az egyfázisú fúziós eszköz is, aminek ráadásul nem lenne lényegében semmiféle rádióaktív hatása (tiszta bomba). Csak a mai napig nem találtak olyan módot, amivel ez megoldható lenne gazdaságosan.

    Egyébként úgy általánosságban: illene magyar átírásban leírni mindent (Cár bomba, Szlojka...), vagy mindent az eredeti nyelven írni (Царь-бомба, Слойка...). Ez a kevert nyelvezet eléggé randa.

    A rádióaktív és a radioaktív is egy nagyon jó példa erre a baromságra. Bár nyilván itt a többség nem rádiót, hanem radio-t hallgat. Alapvetően rosszul vagyok attól, hogy sokan belemagyaráznak az ilyesmibe mellékes jelentést. Van még egyéb példa is rá, pl a statika és sztatika. Mert ugye a kettő 100%-ban ugyan az, csak nehogy már mégse használjuk "másra" őket (idézőjelben másra, mert ugyan arra használjuk valójában). Az egész csak a nyelv csavargatása, semmi valós tartalom nincs mögötte.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák