Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • secretgarden

    aktív tag

    Kicsit aggasztonak talalom a OnePlus szoftver minoseget mostanaban. OnePlus 5 telefonommal anno 5 szoftveres problema volt, ebbol 3-at idovel megoldottak. A lassan egy eve hasznalt OnePlus 7 telefonommal 19 (!) szoftveres problemat talaltam, ebbod eddig 2-t sikerult megoldaniuk. Felesegem OnePlus 5T-jen pedig meg mindig februar 1.-i security patch van, igy augusztus kozepen, egyszeruen nem jon a frissites...

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz grabber #108 üzenetére

    Egyetertek. Engem egy 16:9 képernyő arányú, kamera lyuktól-szigettől mentes és nem lekerekített sarkú OLED képernyőjű, 3.5mm fülhallgató kimenetes, dedikált fizikai ujjelnyomat olvasós (nem képernyőbe integrált), legalább hatezer mAh akku kapacitású, cserélhető akkus, legalább 4 évig Android főverziókkal és security patch-ekkel frissített, Snapdragon 765G vagy jobb procis telefon érdekelne kétszázezernél nem drágábban... Na ebből van nulla darab...
    Kolleginát egy erős, ugyanakkor 5"-esnél kisebb Android telefon érdekelte volna. Ilyenből is volt nulla, így aztán az új iPhone SE-t vette.
    Nagy a választék, feltéve hogy hatalmas, spagetti hosszúkás képernyős, kameraszigetets-lyukas képernyős, gyorsan kifogyó nem cserélhető akkus, pár év után nem frissített telefont keres az ember... Oké hogy van ilyen is, de hogy CSAK ilyent gyárt mindenki... Legalább is az Európában hivatalosan kapható telefonok ilyenek... A mai divatos dolgok, az akár 144Hz-es képernyő, a vezetékmentes töltés, az 55-125wattos gyorstöltések, a képernyőbe ágyazott ujjlenyomat olvasó, az 5G, az 1440p-s felbontás, a 12-16GB RAM stb. tök hidegen hagynak. Biztos velem van a baj, hogy nem arra vágyok amit a gyártók lenyomni akarnak a torkomon...

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz grabber #112 üzenetére

    Belassulás: Négy Samsung telefonunk és három Samsung tabletünk volt. Kb. 9 hónap alatt mindegyik jelentősen lelassul, egy évnél pedig már annyira döcögtek hogy a használhatatlanság határát súrolták. Factory reset után mindegyik ment gyorsan mint új korában. Ez az idővel belassulás problémát most már a kezdetek óta nem tudják megoldani Samsungék valalmiért...

    Akku: Samsungnak van hatezer mAh telója (Samsung M31s), Motorolának ötezer mAh telója (Motorola Moto G8 Power), mindkettő 9.5mm vastag, míg a csúcskategóriás telefonok a 3-4 ezer mAh akkukkal 8.5mm vastag körüliek. Én sokkal szívesebben veszek egy 1mm-rel vastagabb telefont ha abban 1.5-1.7x akkora akku van... Kevésbé ismert márkák gyártanak nagyobbat ennél is, pl Oukitel K10-ben 11000 (!) mAh akku van. Csak éppen a felső- és csúcskategóriás, illetve Európában is kapható telefonokba tesznek mindig kis akkut. Nem tudom miből gondolják, hogy az európaiak, és különösen a drága telefont vásárló európaiak nem használják nagyon a telefonjaikat, így kis akku is elég beléjük... Érthetetlen.

    Telefon és kérpenyő méret: Ne tudd meg a OnePlus7 hányszor esett ki a pulcsim-kabátom zsebéből, vagy elülső nadrág/farmer zsebben leülve hányszor feszült meg úgy hogy aggódtam hogy meghajlik. A röhej az, hogy már egy 6.4 inches hosszúkás telefon is ki akar esni a zsebemből, ugyanakkor még egy 6.9 inchesen is mellégépelek a nagy ujjaimmal.
    Sajnos hossztól függetlenül minden telefon megáll 72-76mm szélesség környékén. Nekem a nagykezeimbe egy 95mm körüli széles telefon dukálna, azon a virtuális billentyűzet gombjai is elég nagyok lennének a nagy ujjaimhoz. Plusz tojok a telefon hosszára, bármi tartalom van görgetni lefelé mindig egyszerű, meg függőlegesen van is mindig több mint elég hely, vízszintesen viszont nincs elég hely sokszor különféle tartalmakhoz, és szövegnél minden egyes sornál vízszintesen görgetni jobbra-balra az gáz. De minden gyártól a keskeny-hosszú telefonokat erőlteti, amiken nagy ujjú embereknek szenvedés a gépelés viszont kiesik a zsebből. (És öltönyhöz egyáltalán nem megy jól az övtáska :) Komolyan, amikor öltönyben kell lennem, egyszerűen nincs hová tenni a telefont, zsebből kiesik, nadrágzsebbe téve leülni nem lehet, így hát többnyire fogom a kezembe vagy lerakom valammi asztalra vagy más alkalmas helyre és reménykedek hogy ott ne felejtsem... És zsebekbe is elérne akár tíz centi széles telefon is, de hosszra bármi 13-14 centi felett az sok, és hát ma már mind felette van..)

    [ Szerkesztve ]

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz grabber #112 üzenetére

    Egyébként amit írsz, hogy direkt nem csinálnak jó telefont, szerintem is lehet hogy direkt van. Jó példa mondjuk a Motorola G széria, amiből rendszeresen kihagyják az NFC-t meg az irántytűt, holott ezek filléres alkatrészek. Persze, mert ha lenne bennük, akkor kevesebben vennék a dupla annyiba kerülő felsőkategóriás modelleket...

    A másik, ami aggasztó, az a telefonok minősége. Google Pixel széria, OnePlus-ok, Samsungok, de még az Apple-k is. Annyi sebből véreznek, hogy az hihetelten. És ezek kilencven százalékban szoftveres problémák. Olyan, mintha nem is tesztelné az elkészült szoftvert senki csak kiadnák. (Érdemes körbenézni szakfórumokban (tíz)ezresével vannak a hibákról panaszkodó hozzászólások.) Sajnos saját bőrömön is tapasztalatam, nem volt még olyan telefonom (legalább is okostelefonom, mert "butából" annó volt hét éven át egyetlen hiba nélkül működő) amivel ne lett volna legalább 3-4 négy de inkább féltucat-egytucat hiba, mostani OnePlus-ommal (OP 7) majdnem húsz különféle szoftver hiba volt, jelentgettem őket OnePlus-nak, kettőt meg is javítottak, de még így is rengeteg maradt (van minden, lefagyó Chrome és Play Store, néha képernyő feloldás után eltűnő háttérkép és nem működő kamera, pár hét után nem működő és ujjlenyomatok újra regisztrálását igénylő ujjelnyomat olvasó, időnként akár száznyolcvan fokkal rossz irányt mutató iránytű, hanghívásokban nincs elég hangerő (de Skype-WhatsApp-Messenger-stb. hívásokban meg van elég hangerő), időnként pár percenként pár másodpercre kihagyó wifi, időnként nem működő GPS ami a telefon újraindítását igényli, időnként rejtélyes kb. egytized sebességre való telefon lassulás amit újraidnítás megold, stb stb. - a legdurvább, hogy 1-2 havonta bedöglik rajta a telefon funkció, híváskor egyszerűen nem működik se a hangszóró se a mikrofon, egyik fél se hall semmit, viszont Blutooth fülessel meg működik, és persze újraindítás után is működik megint rendesen, csak ugye gáz hogy telefonhívás fogadásához gyorsan keríts egy BT fülest vagy indítsd újra a telefont és hívd vissza a hívót...)

    [ Szerkesztve ]

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz #32839680 #117 üzenetére

    Ez sajnos így van. (Egyébként Office-ban is szépen elvoltam a menüvel, ribbonon sok dolgot még x év után is minden alkalommal keresgélek... :) )

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz Graphics #118 üzenetére

    Persze, úgy van, ahogy mondod. Oukitel már a ló tulsó oldala (volt durvább is, a 18 ezer mAhs Enerigzer telefon ha jól emkékszem, ami már féltégla-szerű volt). Csak példának hoztam, hogy van olyan is. Mindenesetre a 9-9,5mm vastagság és 5-6000mAh akku szerintem az ideális kompromisszum. Alatta túl rövid az üzemidő és olyan pengeszerű a teló hogy ki akar esni az ember kezéből, 1 centi felett meg már túl bumszli a telefon.

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz grabber #119 üzenetére

    Mindenben egyetértek...

    A virtuális billentyűzetet én is tapasztaltam. Kolléga bő 1"-el kisebb képernyőjű iPhone-ját próbálva egyből feltűnt, hogy kevesebbet gépelek félre mint az Android telefonomon... Egyébként nemrégiben erős felinduálsból majdnem vettem egy iPhone SE 2020-at, de aztán elgondolkotam, hogy mire lehet elég az 1821mAh-s akku meg azért a 4.7" kijelző is picike, meg mindenem Google van (fényképek, drive, naptár, email, keep, tasks, ebook-ok stb.)

    Egyébként tényleges akku üzemidők összehasonlítására van egy jó módszer. A gsmarena.com-on majdnem minden telefon adatlapján van egy Battery Life - Endurance rating sor, ugyanazt a tesztet futtatják le rajtuk. Pár érdekes érték:
    Motorola Moto G7 Power: 147 óra
    Motorola Moto G8 Power: 136 óra
    Xiaomi Redmi 9: 131 óra
    OnePlus 7: 102 óra
    Samsung Galaxy A71: 102 óra
    Sony Xperia 10 II: 92 óra
    OnePlus 7T: 90 óra
    Samsung S20 Ultra 5G: 87 óra
    Apple iPhone 11 Pro: 87 óra
    OnePlus 5: 83 óra
    Google Pixel 4a: 76 óra
    Sony Xperia 10: 65 óra
    Apple iPhone SE 2020: 59 óra
    Azért elég nagy különbségek vannak. És tényleg érezhető a különbség, volt fél évig egy Motorola Moto G7 Power-em második telefonként (sajnos voltak vele problémák ami miatt megváltam tőle), az akkori OnePlus 5-ömhöz képest igencsak éreztem hogy sokkal de sokkal tovább tart egy töltéssel. Egy pár hétig amíg fő telefonként próbáltam használni, tényleg olyan volt a G7 Power, hogy egy nap olvastam rajta 2-3 órát, videót néztem rajta 2-3 órát, Spotify-t hallgattam rajta 3-4 órát, Waze navigáltam vele, interneteztem rajta, Facebookoztam rajta, 2-3 órát játszottam rajta (beleeértve 3D játékot is), 1-2 órát fitness appot használtam rajta, és a nap végére még volt 25% az akkujában... OnePlus-t ugyanehhez 2x kellett feltöltenem kb. 25%-ról százra...

Új hozzászólás Aktív témák