Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Ami persze az AMD-nek jó az a piacnak rossz, hiszen az utóbbi időben csak saját magára kell rálicitálnia a cégnek, és nincs ez másképp a most bemutatott Genoa platform esetében sem.

    hogy lehet ilyen butaságot leírni? :(

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz vrob #12 üzenetére

    Nem lesz kevés, hogy a 40 magos, másfél éves Xeonnál a 96! magos zen4 2,5x tudott gyorsabb lenni?

    Nem lesz, jelenleg az agyonverés esete áll fenn, a SR valamennyit faragni fog a jelenleg felépült komikus méretű előnyből, de ledolgozni nem fogja tudni.

    A Sapphire Rapids hónapokkal ezelőtti teszteken már 4-6x-ös gyorsulást hozott egy fullos zen3 hoz képest is adatmásolásban, titkosításban.

    Az AMD a bemutatójában érthetően, transzparens módon kommunikálta a teljesítmény, fogyasztás, fogyasztás teljesítmény számokat minden fontos nézőpontból megközelítve. Aztán fél órával később ott voltak a független tesztek amelyek ezt igazolták is.

    Ha a SR ezzel versenyképes lenne egy-két niche területet leszámítva, akkor ez már kiderült volna az intel jóvoltából. De nem derült ki. Szalmaszálakba (feladat specifikus gyorsítók) kapaszkodnak ahelyett hogy az általános célú számítási kapacitást demóznák.

    A diák alapján a 16 és 32 magos zen4-ek valóban ütősek. Azon nagyon hasítanak. Tényleg brutálisak!.. ettől függetlenül a 96-ost semmi értelme nem volt létrehozni.

    ???
    Meg kell nézni a teszteket. A Genoa nagyon jól skálázódik a magszámmal (hála a hatalmas mem-sávszélnek). Azt hogy volt értelme a 96 magos modellnek semmi sem bizonyítja jobban, minthogy fél éven belül jön a Bergamo 128 (herélt) maggal. Tehát van igény a nagy magszámra (cloud).

    Az is sokat mondó, hogy már a 16 magos EPYC 9174F képes elvinni a 400Wattot.
    Egyértelmű, hogy a szintén 400Wattal gazdálkodó 96 magra nem maradt szufla...

    Ezek annyi áramot meg tudnak enni amennyit beléjük pumpálnak. Azért van a családon belül annyi modell, hogy az egyszálas teljesítmény, sávszél, cache, többszálas teljesítmény, energiahatékonyság viszonylatából a különböző igényeknek megfelelően különböző tulajdonságokat tudjanak kidomborítani (a többi kárára).

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz martonx #23 üzenetére

    Itt a részesedés (market share) az mindig az értékesítésre vonatkozik és nem az installált bázisra. Tehát az a nem olyan régen mért 15% az azt jelenti, hogy az adott időszakban eladott eszközök darabszámának vagy pénzben kifejezett forgalmának 15%-a volt az AMD-é.

    És ez a kínkeservesen lassú részesedés növekedés is úgy jön össze, hogy évek óta sokkal alacsonyabb áron kínálnak jóval nagyobb teljesítményt és energiahatékonyságot illetve a konkurenciával szemben kb időben kijönnek az adatközpontot célzó termékeik.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Fücsök007 #40 üzenetére

    Több pénzből többet lehet fejleszteni, több irányba lehet elindulni, nagyobb kockázatot lehet vállalni illetve a gyártópartnereknél is nagyobb a súly, jobban az AMD igényei szerint fejlesztenek, nagyobb kapacitáshoz van hozzáférés stb...

    Az AMD kimagaslóan jobb termékkel tud csigalassú részesedésnövekedést elérni. Ha megbicsaklanak és a konkurenciánál csak kicsit jobb vagy egyenlő terméket hoznak ki, akkor azonnal lejtmenetbe kapcsol a profit és zuhan a részesedésük.

    Ez egy teljesen asszimetrikus szélmalomharc.

Új hozzászólás Aktív témák