Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz flexxx2 #33 üzenetére

    A TSMC stratégiai fontosságú Tajvannak.

    Az EU-ban van a know-how nagy része. A TSMC az EU fejlesztései nélkül szart sem érne. Innen vesznek egy csomó, gyártáshoz elengedhetetlenül szükséges berendezést és technológiát, amelyeknek nincs semmilyen alternatívája.

    #35 Z_A_P : Kínának nem érdeke se az ARM, se a TSMC nyugatra vitele sem. Mindkettőt megvétózzák, ha úgy alakul.

    #36 arn : Ha megvétózzák, akkor kicsinálják, hiszen a felvásárlás még létrejöhet, de az architektúrát kitiltják Kínából. Onnantól kezdve mindenki keres valami más architektúrát, hiszen nem tudnak majd bevinni terméket Kínába. Ez azért fontosabb, mint az ARM-hoz való ragaszkodás, főleg úgy, hogy van alternatíva.

    Az embedded területen éppen a RISC-V kerül előnybe. Gyakorlatilag már nem arról beszélünk, hogy ki vált az ARM-ról, hanem, hogy ki nem. Ebben egyébként bizonyosan vezető szerepe van az ARM körüli bizonytalanságnak. Elvégre ha Kína tényleg megvétózza, akkor ugrik a piac, és nagyon sokan ezt el akarják kerülni. Vagyis lesz ahogy lesz, mindenki felkészül a legrosszabbra, és ha megtörténik, akkorra lesznek RISC-V cuccok, amik mehetnek Kínába. Ha meg Kína mégis engedi a felvásárlást, akkor sem történt semmi, továbbfejlesztettek jobb architektúrára.

    Nézd meg csak a Seagate és a WD helyzetté. A WD már nyomja a RISC-V-t. A Seagate eredetileg ezzel nem tervezett, de gondolniuk kell arra, hogy Kína kitiltja az ARM-ot, és akkor csak WD merevlemezt lehet oda bevinni. Ez nagy baj, és a Seagate el is kezdte a RISC-V fejlesztéseit. Ugyanez megy mindenhol, muszáj lekövetni a versenytársakat, mert kedvezőtlen kínai döntés esetén oda a teljes piac, miközben sok cég már eleve készült egy váltással.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák