Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Gömbike #6604 üzenetére

    Nagyon sokat kell működnie a hőszivattyús kondenzációsnak, hogy a felárát ledolgozza a villanyszámlán!!!

    Felhasználás/hozzáállás függő. Rendszeres használattal (családban ahol sokat mosnak) bizony 2-3 év alatt (tehát gariidőn belül!) visszahozza a különbséget a villanyszámlán. Számolj utána!

    Persze ha nagyon garasoskodni akar az ember, akkor nyáron max esős időben használja a gépet, télen meg a kondenzációs masina extra hője végül is nem vész kárba, egy költséges fűtés-rásegítés. Ilyen hozzáállással már valóban tarthat hosszú évekig a megtérülés.

    Az összetettsége a hőszivattyús rendszernek igazad van abban, hogy takarítás/szervizelés szempontjából hátrány lehet, de én az ilyen gépeket jellemző alacsonyabb hőfokot abszolút előnynek venném. Az meg marhaság, hogy rosszabb a szárítási hatékonyság, akkor rossz programot használsz/gagyi a masina. Max hosszabb lehet a szárítás ideje, de azt meg a ruhák hálálják meg, ha inkább többet vannak alacsonyabb hőfokon.

    A fogyasztáshoz azért azt ne felejtsük el hozzátenni, hogy az nem csak a számlán jelentkezik, hanem a kondenzációs gépek igen erős extra terhelést jelentenek a lakás elektromos hálózatára. Ez egy 32 amperes villanyórával felszerelt modern építésű családi háznál, ahol dedikált kört kap a mosókonyha persze nem gond, de egy lepukkantabb régi építésű, felújításra váró (átlag) magyar társasházban, ahol egymásba vannak dugdosva az elosztók a konnektor hiány miatt igencsak komoly problémákhoz vezethet...

  • julius666

    addikt

    válasz Jim74 #6610 üzenetére

    akkor, ha jól értem, párásodás szempontjából a sima kondenzációs még jobb is?

    Nem, ugyanúgy nem párásít egyik ZÁRT típus sem. Ezek a vízgyűjtőbe/lefolyóba gyűjtik a lecsapódó vizet, a szoba levegőjébe nem igazán kerül semmi. Amelyik párásít, azok az olyan típusok, amik egy csövön kifújják a meleg, nedves levegőt, amit ki kéne vezetni kültérbe. De ilyen készüléket nem nagyon kapni a hazai kereskedők kínálatában, szerintem ezen ne rágd magad. A fogyasztásuk is horror lehet, lehet forgalomba se lehet hozni már ilyeneket. :)

    A hőszivattyússal annyi "a bibi", hogy se túl hideg, se túl meleg helyiségbe nem érdemes rakni, mert ott - a hőszivattyú működéséből fakadóan - jelentősen romlani fog a hatásfoka. A mi gépünk pl. 10-25 fokot ad meg ideális tartományként. Ha nem a szabadba tervezed rakni, ez max a legnagyobb nyári kánikulában lehet hátráltató tényező, de akkor a "kályha" kondenzációs gépet se lenne kedved bekapcsolni szerintem. :)

    (#6607) erdey_a: ha gariidőn belül visszajön a különbség, sőt, még enyhén pluszba is fordul a történet, akkor az miért ne térülne meg? Szerintem el vagy tájolva a fogalmakat illetően. Attól még, hogy nem lesz százezres difi, az eredeti árkülönbség az visszajön, nem buksz azon.

    Onnantól meg aztán a ketyere már pluszosan megy, amíg végleg el nem halálozik. Max a szervizköltségek ronthatnak a képleten, de arra meg senki nem fog tudni rendes összehasonlítást mondani innen szerintem, csak találgatások mennek, illetve mendemondák. Annyira azért nem rakétatudomány a hőszivattyú sem, a motorhoz, csapágyhoz hozzáférést nem rontja, elektronika mindkettőben ugyanúgy elromolhat.

  • julius666

    addikt

    válasz erdey_a #6630 üzenetére

    Kit érdekel, hogy az első években mínuszban vagy? Akkor a kötvény sem megtérülő befektetés, ami csak a végén kamatozik?
    Miért ne lehetne egy háztartási géppel a gariidő végéig tervezni? Egyrészt törvény véd, másrészt a gyártó se hülye, a gari procedúra neki alapos ráfizetés, gariidőn belül elég kevés gép döglik meg jellemzően.

    Abban igazad van, hogy nem befektetésről/beruházásról szól a topik. Csak nem értem, miért számít olyan elbaltázott hozzáállásnak az egyesek számára, hogy nem csak az AKCIÓ feliratos árcímkét nézzük háztartási gép vásárlásnál, hanem TCO-t becslünk egy jól tervezhető időintervallumra (gariidő) és az alapján hozunk felelős döntést. Miért fáj ez többeknek, miért képesek több hozzászóláson keresztül ez ellen (többnyire sületlenségekkel) érvelni?

  • julius666

    addikt

    válasz mephi666 #6870 üzenetére

    +1

    Anyáméknál a 20+ éves Ignis csoda mostanság kezd megdögölni, most fogják lecserélni. Pedig alja olasz márkának (Whirlpool) az alja almárkája volt, amire nem merték rásütni a "rendes" logót sem.

    Ki lehet törölni az itteni "márka tapasztalatok" okoskodásokkal. Teljesen mindegy, milyen a márka 5-10-20 éves modelljeinek életútja, mivel nem kapni már őket. Egy széria fut max 2-3 évet a boltokban, mire tapasztalatok gyűlnek vele kapcsolatban, addigra jön a következő. Amire az előző tapasztalatai baromira nem húzhatóak rá már, mivel csomó mindent változtattak benne.

    Az meg egy illúzió, hogy XY márka régebben megbízhatót gyártott pár szériából, akkor majd a mostani is az lesz. Simán bele lehet nyúlni selejtes szériába nagy márkáknál is. Sőt, az is egy fogyasztói illúzió, hogy a drágább modell valószínűleg jobb is. Lehet, hogy jobb a dob/csapágy/motor benne, de egyáltalán nem garantált. Amíg nincsenek erről konkrét információid (és a tudás mellé, amivel következtetéseket tudsz levonni), addig csak felülsz az árcímkét meghatározó marketinges / saleses beetetésnek. Sőt, a drágábba jellemzően több parasztvakítást is beépítenek, extrákat, amik szintén elromolhatnak.

    Laikusként egyetlen biztos fogódzkodód van: a garancia. Arra azért lehet alapozni, hogy a cég nem "hülye", alaposan körbejárták a témát, hogy a gariidőn belül a gépek töredék százaléka fog max gajra menni. A fogyasztók pedig jellemzően nézik gariidő hosszát, ez egy fontos paramétere a versenynek, próbálják a gyártók olyan magasan tartani, amennyire csak lehet.

    Ez sem garancia semmire (illetve de, hogy gariidőn belül nagy költséged vele azért nem lesz), de ez korrelál a legjobban a várható élettartammal. Nem az árcímke és nem a márkajelzés.

  • julius666

    addikt

    válasz Csorbi #7013 üzenetére

    Az i-DOS akkor csak egyfajta mosószer/öblítő használatát teszi lehetővé, vagy belezsúfoltak a gépbe 3-4 db 1,3 literes rekeszt is? (Gyorsan utánanézve előző, de lehet van több fajta is belőle). Asszonynak komplett boszorkánykonyhája van arra, milyen típusú ruhákat melyik mosószerrel mossa (az én férfi elmémnek kicsit magas is). Ő idegbajt kapna, ha egyfajta lötyire lenne lekorlátozva.

    A mosószerek kb. ideális mennyisége ráadásul kiszerelésről kiszerelésre változik, a kupakjuk ugye erre van méretezve. Nekem nem tűnik egyszerűbbnek egy digitális kijelzőn milliliterekkel pöcsmögni, mint kb-ra belelöttyinteni a kupakba amennyi kell (full/kicsit kevesebb/fél, amennyit a tapasztalat elégnek mutatott), aztán durr a gépbe.

    Értem én, hogy opcionális funkció, csak durván megvan azért a felára, próbálom megérteni a hasznosságát. Nekem ez elég parasztvakításnak tűnik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák