Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HuMarc

    addikt

    válasz Vakegérke #17 üzenetére

    Szerintem több ilyen tábla van az országban, mint amennyi ember érti őket.

    A szlovák/román/szerb/német táblák hasznosak, ugyanis van, aki érti őket, viszont a magyart nem. Ezzel szemben a rovásírást csak magyar emberek értik, közülük is kevesen. Ebből a szempontból a szlovák/román/szerb/német tábla nem értelmetlen, a rovásírásos viszont az.

    Táblák ára forintban: Pont elég ahhoz, hogy ha beszorzod a táblák számával, egy hatjegyű összeget kapj (minimum).

    VIGYÁZAT, POLITIKAI TARTALOM

    [ Szerkesztve ]

  • HuMarc

    addikt

    válasz Vakegérke #20 üzenetére

    Pontosabb összeg: [link], a bruttó árakat vettem alapul (mivel pl. ha támogatást költöttek erre, akkor semmiképpen nincs ÁFA-visszaigénylés, bár nem vagyok járatos önkormányzati körökben, nem tudom, hogy más esetben van-e.)

    Egy tábla ára (8-9 betű, pl. Budapest): 13 750 Ft + 13 250 Ft + 9000 Ft (+ 6250Ft egyszeri díj/település + szállítási díj) = 42 250 Ft/tábla., minden további tábla 36000 Ft

    Tegyük fel, hogy mivel Pesten rengeteg ilyen táblát akarnak kirakni, ezért kapnak 6000 Ft (16,67%) kedvezményt, így minden tábla 30 000 Ft. Ha minden egy vagy kétjegyű főútra akarnak rakni ilyen táblát, az (1, 10, 11, 2, 3, 31, 4, 5, 51, 510, 6, 7) 11+1 tábla (nem emlékszem, hogy az autópályákon van-e ilyen rovásírásos tábla, és arra sem, hogy a kisebb rendű főutakon van-e), azaz minimum 330 000 Ft (jókora kedvezménnyel, egyébként 402 250 Ft + szállítási díj.) Szóval simán bejött a hatjegyű összeg.

  • HuMarc

    addikt

    válasz buherton #23 üzenetére

    buherton: Rengeteg ember van, aki magyar volt, és van miért tisztelni: több tucat költő, író akiknek a neveit azért nem sorolom fel, mert félek, valakit kihagynék. Több tíz neves tudós, úgymint, Szent-Györgyi Albert, Bay Zoltán, Oláh György, Neumann János, Kalmár László (és még rengetegen), szóval van rengeteg ember, rengeteg dolog, ami tényleg magyar, és amire tényleg büszkék lehetünk. De a rovásírás meg kantár alatt puhított hús stb. ezek csak giccses magyarkodások, amiknek semmi értelmük. Ez az én véleményem, kérlek tartsátok tiszteletben, mert én is tiszteletben tartom a tiéteket. Ja és ctrl + j ;]

    [ Szerkesztve ]

  • HuMarc

    addikt

    válasz #20749568 #28 üzenetére

    Váá (luser error), nem ctlr, hanem alt gr + j, mert buhertonnak nincs a billzetén í (vagy elromlott), amivel pótolni próbálja, azt az első hsz-ben látod (i')

    [ Szerkesztve ]

  • HuMarc

    addikt

    válasz Vakegérke #30 üzenetére

    Már hogy lennének adottak? :F Ezek egyedi táblák, kérlek nézd meg, amit linkeltem. De ha nem hiszed, nézd meg itt: [link] Nem én csináltam ezt a weboldalt, de a dokumentum, amit linkeltem, eredetileg innen van. Egyébként a táblák átfestéséhez is kell egy tábla, amit átfestesz (nem a Közút Zrt. által kihelyezett helységnévtábla), + valaki, aki átfesti + a 6250 Ft egyszeri költség (tehát 1 tábla a munkadíj miatt simán 10 000 Ft feletti összeg, több tábla esetén már kevesebb az egy táblára jutó költség).

    Ha már egyszer állítok valamit tényekkel és forrásokkal alátámasztva, akkor legalább ilyen szintű cáfolatot is várnék el, nem annyit, hogy kizárt dolog, mert biztos nem annyi. Köszönöm.

  • HuMarc

    addikt

    válasz buherton #33 üzenetére

    Pontosan milyen jelentősége is van a rovásírásnak a magyar történelem szempontjából? Ja, hogy nem sok. Én az első magyar írásos emléknek a tihanyi apátság alapítólevelet, illetve a Halotti beszéd és könyörgést tekintem. Ahhoz még mindig több köt, mint a honfoglalás-kori magyarokhoz.

    Teljesen egyetértek Cucuska2 hozzászólásával. Azok, akik szerint a magyar öntudat az, hogy rovásírással írok alá, hogy íjászkodom, hogy a nyereg alatt puhított húst eszem, azok nyomják ezt a giccses és mű áltörténelmet, ami semmivel sem jobb vagy szebb, mint az igazi, csak nekik ez tetszik.

    Azok, akik szerint a magyar öntudathoz hozzátartozik a rovásírás, nagy általánosságban azok szokták nyomatni, hogy a sumer-magyar rokonság meg szkíta-magyar stb. így és úgy. :U

    Egyébként a magyarok 95%-a Ratio Educationis (1777, Mária Terézia) előtt (illetve 1868-ig, amikor is kötelezővé vált az elemi iskola) nemigen tudott olvasni, sem rovást, sem latin betűket, szóval ebből a szempontból főleg semmi értelme bármilyen írást a magyar öntudathoz kötni.

    [ Szerkesztve ]

  • HuMarc

    addikt

    válasz buherton #42 üzenetére

    Az általad idézett szövegekből néhány szót azért elég egyszerű megfejteni, a szöveg egészére is lennének tippjeim. A szövegeket egyértelműen magyar ember írta, más nem írhatta, ugyanis a közigazgatás nyelve a latin volt, külföldről idejövő követek, küldöttek csak latinul tudtak kommunikálni az itteni tisztségviselőkkel, és nem is tanultak meg magyarul. Latin betűvel lejegyzett magyar szöveg csak magyar ember jegyzete lehetett.

    Kérlek nézz utána, pontosan mit is nevezünk latin ábécének. A XII. században írt latin betű szövegek (a latin nyelvűek) tökéletesen olvashatóak latinul. A magyar szövegek bizonyos okokból nem (magyar nyelv változásai, egyes betűkhöz tartozó hangalakok esetleges eltolódásai stb.) tökéletesen, de azért egy nyelvész számára viszonylag könnyen dekódolhatók.

    „Latiatuc feleym ʒumtuchel mic vogmuc. ýſa pur eſ chomuv uogmuc.” Ezt azért te is érted, nem? Főleg, mert nem nehéz rájönni, mit is másoltam ide. De a Halotti beszéd más, kevésbé ismert részei is könnyedén megfejthetőek.

    Semmiféle bizonyíték nem támasztja alá, hogy a jobbágyság köreiben az 1000 és 1750 között bárki bármilyen írást használt volna. Egyszerűen nem volt rá szükség. A közigazgatásban viszont Mo.-n soha senki nem használt rovásírást.

    Ez a fajta hagyománytisztelés valóban nem jelent sokat, de meghajlok a magyar történelem nagyjai előtt. Erről már írtam fentebb. Királyok, kormányzók, politikusok, költők, írók, tudósok százait tudnám felsorolni, akiket tisztelek, és akikről úgy gondolom, hogy naggyá tették a magyarságot.

    Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a nyereg alatt puhított hús csak legenda, pont ezért példálózom vele: Mert sokan tényleg hiszik, hogy az bizony úgy volt. Nem vagyok nacionalista, még patrióta sem igazán.

    Vakegérke: Mert, mint az a fenti számításokból kiderült, minden egyes ilyen tábla ~ 36 000 Ft- ba kerül valakinek. Ha az iparűzési adóból vette az önkormányzat, akkor a magyar lakosoknak kerül ennyibe. Ha valamilyen városfejlesztési EU-s pályázatból, akkor az angol/német/francia/ír adófizetők pénzébe. Feltenném a költői kérdést: ebből a pénzből vajon hány lélegeztető gépet és/vagy defibrillátort lehetne venni?

Új hozzászólás Aktív témák