Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz D@niel #719 üzenetére

    Az ilyen hangminőség " gondok " mögött simán lehet hogy a nem megfelelő audio kimenet van.

    Én Redmi note 7-en poweramp-ot használok, direct hd kimenet opcióval, egy 4000 ezer forintos fülhallgató-n is hallható a különbség valamelyest.

    Ha jól sejtem itt is a Qualcomm saját DAC-ja van alkalmazva.

  • osonte

    senior tag

    válasz D@niel #719 üzenetére

    Jó a kimenete, de sajnos a szoftver nincs a helyzet magaslatán minőségben/sem hangerőben. Pl.: custom rommal rendben van. A Miui Dirac-ot használ és az egy plussz effekt, tehát nem a Qualcomm chip natúr hangja. Szerintem ezt az effektet lehet hangolni az adott telefonhoz, gondolom erre most nem szántak sok időt/semmenyit. Pl.: Note 8 Pro-nál kifejetten nem hallgattam YouTube-ról semmit (nem szólt szépen), de miután frissítettek Android 10-re, annak szerettem a hangját. Biztos szántak rá egy kis időt+energiát és máris jobb lett a hangja. Annál a telefonnál a Poweramp volt a nyerő, jött rá egy frissítés, ami kifejezetten azt a telefont támogatta és köröket vert a Neutronra.

    Itt a Redmi Note 9S-nél pont fordított a helyzet. A Neutron sokkal jobban szól! Persze vannak beállítások, amit el kell végezni a lejátszóban hozzá. Szóval ha költesz, inkább Neutront vedd ehhez a telefonhoz. Most direkt összehasonlítottam a két lejatszót ezen a telefonon.

    Amúgy nálam xiaomi.eu, magisk+audio narsil és neutron így a nyerő. Audio narsil (azon is kell állítgatni) eltávolítja a Miui gyári hangzását és kijön, hogy mit tud valójában a hangkimenet.

    Én úgy írtam a véleményem, hogy nem szeretem a túlzott basszust és magast sem, persze azt sem ha kevés, inkább azt akarom hallani ahogy a stúdióban elkészült a zene. Nyilván ehhez sok százezret el lehetne költeni, de amit lehet azt ki akarom hozni a telefonból.

    Amúgy ha Bluetooth fülessel hallgatod, biztos ott is hasonló a különbség, de hogy mi a pontos helyzet azt nem tudom, nekem csak vezetékes eszközeim vannak.

Új hozzászólás Aktív témák