Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Gusztáv #27 üzenetére

    Androidnál adott a szerviz szolgáltatás mely a kamera hardverét kezeli. Nem ezzel van a gond, hanem, hogy sokszor a gyártók lekorlátozzák a gyári kamera alkalmazás képességeit, pedig tudnának sokkal többet is. Kreatívabban kezelni a fotófényt/vakut, Jpeg tömörítési fokot, zajszűrési szintet állítani meg ilyenek. A saját példámon tudom bemutatni:

    Motorola Defy - alapból nem képes a 720p videofelvételre, de egy kis trükközéssel feloldható. De a megfelelő moddolással kikapcsolható a zajszűrés is. Persze amilyen kamera ebben van nem sokat segít a minőségen, de több olyan kamera alkalmazással is találkoztam mely trükközés, rootolás és hasonlók nélkül képes előhozni olyan funkciókat, melyek a gyári kamera alkalmazásban nincsenek (pl: Camera360 - Jpeg minőség/tömörítés mértéke százalékosan megadva).

    Androidos telefonok között is van nem egy ami képes FullHD anyagot felvenni, szóval ezt a részét átugorhatjuk. Mellesleg Androidon nincs kötött hardver, ha a gyártó olyan vasat tesz bele ami gond nélkül megbirkózik ezzel akkor nincs mitől tartani. Nem kell a telefonok hardvereihez ragaszkodni.

    A készenlét valóban kérdéses, de nem megoldhatatlan, hogy a készülék rögtön feléledjen és ez ne szívja túlságosan az energiát (lásd: Apple cuccok). Bár az is igaz, hogy ahol a telefonod tudod tölteni ott ezt is. Az üzemidőről majd az első tesztek után beszélhetünk.

    Abban megegyezhetünk, hogy ez nem az a gép amivel 1 hétre eltűnsz a hegyek között, de földhözragadtabb felhasználás mellett nem lesz gond az energiával való etetéssel.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Gusztáv #29 üzenetére

    Ez nem arról szól, hogy a WC-be is Androidot raknak, sőt, itt most nem az Android a lényeg, hanem a rendszer, mint olyan. Lehetne ez iOS, Bada, Windows, stb.

    A postprocess-re meg valóban ott a számítógép, de akkor meg nem ilyen kompaktot kell venni, hanem hagyományosat. Itt a fotózás pillanatában már megoszthatod a fotóidat, azaz a számítógép itt ki van felejtve a folyamatból.

    A fizetős firmware-t pedig ugye te sem gondolod komolyan? Hol hasonlítható össze a két dolog? Melyik az egyszerűbb? Appokat telepíteni vagy firmware-t cserélgetni? Ráadásul így még mindig csak a gyártó által megálmodott csatornákon folyhat a megosztás. Eddig is voltak "Youtube Direct Upload" gépek... de ha te mondjuk Tumblr-re vagy bármilyen más blogodra szeretnél képeket vagy videókat posztolni akkor azt egy gyári firmware esetében aligha teheted meg. Ezért kerül ebbe a gépbe Android. Az okostelefonon megszokott módon effektezheted, editálhatod, megoszthatod a képeidet, csak éppen nem az okostelefonod kamerájának minőségi szintjén.

    Egy ilyen kompakt nem a haladó felhasználóknak van, akik pikk-pakk firmware-t cserélnek. Ez pont azoknak van akik se egy Lightroomot, sem a Photoshopot sem egy GIMP-et nem indítanának el a számítógépükön. Vagy hozzáértés hiányából vagy csak szimplán amiatt, mert túlzásnak érzik ezt a nyaralós fotóik esetében.

    Én abból az elvből indulok ki, hogy az Android miatt nem lesz kevésbé jó egy ilyen kompakt, nem lesz rosszabb minőségű a fotó melyet elkészít. Használhatod pontosan tök ugyan úgy, mint eddig a klasszikus digit kompaktokat... csak éppen az Android miatt kapsz egy nagy halom extra funkciót.

Új hozzászólás Aktív témák