Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Apika #4 üzenetére

    Hát ja, bennem is a "gagyi" érzést hozza csak elő, amúgy jó tévéknél.

    (#7) Napfénysüti: "Mondjuk nekem SMART meg 3D nélkül még jobban kellene (persze némileg olcsóbban is)."

    Ezek ma már szinte semmi pluszköltséget nem jelentenek (a tévé elektronikája ezek nélkül sem lesz egyszerűbb, a panelek meg amúgy is képesek a 100/120 Hz-re, csak a passzívnál jelent némi pluszköltséget a spéci polarizációs réteg precíz felvitele). A szemüveg is minimális költség a szánukra. (Más kérdés persze, ha a külön kell megvenni, nem túl olcsón.) A tévék árát alapvetően nem ezek befolyásolják, hanem a kategorizálás.

    (#20) elefant: "az lcd és plazma képalkotási technológián szerintem sokat már nem lehet finomítani."

    Ami azt illeti, van vagy 5 féle, eléggé eltérő karakterisztikával rendelkező LCD technológia (és ebbe most nem vettem bele a TN-t, mert normál és nagyobb méretekben nem alkalmazzák tévékben). Nekem speciel az IPS-Alpha jön be. Árfüggően is elég jelentős minőségkülönbség van közöttük. Az sem lenne rossz, ha az IPS-eken ATW réteg is lenne (meggátolja az IPS glowingot), amit eddig csak néhány monitornál láttam.

    (#26) Möhe: "Nekem elég lenne 3D és SMART nélkül is. A TV maradjon TV,elég ha van benne egy jó tuner és kész."

    Ez most komoly, hogy egy ekkora megjelenítőn te kizárólag tévézel? Vagy azért mégis csak befigyel néha egy-egy Blu-ray? Csak mert azok között is van 3D-s...

    (#42): Nos, én pl. azért vagyok kénytelen az LCD-t preferálni, mert nem bírom azt a bizsergést, amit a plazmáknál a PWM-es árnyalatgenerálás okoz...

    (#75) StLui: Nem egészen úgy van az... Azok a távolságok az ideálisak, ahonnan kvázi minden pixel látszik. De már némileg távolabbról is észrevehető a különbség pl. 720p-1080p között. Plusz ezek átlagosan jó szemre vonatkoznak.

    (#104) elefant: Hát, tudod, amíg egy darab 3D-s tévécsatorna sincs, addig ez nem hiszem, hogy különbösebb gondot okozna. :D A mozizásnak meg meg kell adni a módját... Sokat veszít, aki csak úgy fél szemmel filmezik, netalántán munka közben.

  • dezz

    nagyúr

    válasz hoffman_ #106 üzenetére

    Hát, nem tudom, egyszer kellett mondanom páromnak, miközben éppen néztünk egyet, hogy bizsereg, rögtön mondta, hogy igen, azóta ő sem nagyon vágyódik utána. Bár, hozzátenném, ő annak idején az ismert TN-es pepita vibrálást is kapásból látta, amikor annak idején LCD monitort néztünk. :)

    Egyébként valószínűleg ez OLED-nél és Sony CLED-nél is így lesz... Mert hogy a legtöbb esetben a LED-eket is PWM-ben vezérlik, ha fokozatokat akarnak, főleg ami az alacsonyabbakat illeti, mert analóg vezérlésben exponenciálisan növekvő ellenállásra van szükség. Egy megjelenítőnél az is gond lehet analóg esetben, hogy a LED-ekkel sorbakapcsolt ellenállások is fűtenek, és a kellő apró méretben valószínűleg nem is bírnák a teljesítményt. Bár szerencsére a LED-eknél valószínűleg jóval magasabb frekin mehet a PWM (impulzus-szélesség moduláció), nem kell megvárni a plazma-kisülést.

    (#107) StLui: Éppenséggel ~60" méretben évről évre jelentősen esnek az árak...

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz StLui #111 üzenetére

    "Az a kérdés a drágább új tud-e képminőségben többet, mint a sok számomra! haszontalan bizsu nélküli régebbi modell ugyanannál a cégnél"

    Ez a kérdés jelen esetben értelmetlen.

    (#115): Nem setup box, hanem set-top-box.

    (#114) hoffman_: "Conax modul TV-be bepattint, a boxban lévő kártya ebbe betol, ennek eredménye pedig az, hogy a settopboxok zömét kenterbeverő, saját tunerét használhatod a TV-nek."

    Ez vajon UPC-re is igaz? Mármint, elvileg nem, de lehet, hogy a gyakorlatban mégis működik?

  • dezz

    nagyúr

    válasz Möhe #118 üzenetére

    Hát, lehet, hogy házimozi témában szakavatott az illető, de a 3D-ben nem nagyon van otthon akkor... Ugyanis, a térélmény "erőssége", azaz hogy mekkora mélységek és méretek jelennek meg, az szabályozható dolog! Lásd parallaxis. A 3D mozifilmeket alapvetően mozis vetítésre szánják és ennek megfelelően állítják be ezt. Általában módosítás nélkül kerül Blu-rayre, így alapból minden annyival kisebb lesz (mert így "fogyaszthatóbb" a 3D-hez még nem túlzottan szokott közönségnek is, mert így különösebb gyakorlat nélkül is rendesen látják a 3D-t).

    Csakhogy! Pl. a PC-s Stereoscopic Playerben állítható a parallaxis! Ez egyszerűen annyi, hogy beállítható az alap "eltolás" a két nézet között. Nem tudom, hány 3D tévén és/vagy Blu-ray playeren állítható, de alapvető funkciónak kellene lennie! Kis módosítással máris minden 5x nagyobbnak és mélyebbnek tűnik! Akár a 23"-es monitoromon is hatalmas tereket tudok így megjeleníteni (itt anaglifben, de az most mindegy)!

    (#120) StLui: Már írtam: ekkora méretekben egyelőre évről-évre csak esnek az árak. Más szóval, nem olcsóbb volt az előző, hanem éppen, hogy sokkal drágább.

    Megjegyzem, szerintem az összes méretben csökkennek az árak, azonos tudást nézve.

  • dezz

    nagyúr

    válasz StLui #125 üzenetére

    Biztos, hogy az 550-es régebbi? Az alsó árgrafikon szerint mindkettő tavaly év elején indult (és azóta mindkettő jócskán esett). Cdsk az 550-es alacsonyabb kategóriás, így újonnan is olcsóbb volt. Hogy ez kihatással van-e a képminőségre, azt talán a Samsung plazmás topikban tudják megmondani.

    Én értelemszerűen különböző generációs, de azonos kategóriások új áraira gondoltam. Nyilván egy év alatt sokat esik egy modell ára, így ha újonnan többe is került, egy évvel később már csak olcsóbban lehet eladni, mint az újat, azonos kategóriában.

  • dezz

    nagyúr

    válasz elefant #128 üzenetére

    Térjünk vissza erre 10 év múlva... :) (Lehet, hogy addigra használható szemüvegmentes megoldás is lesz.) Azt a havi 1-2 3D-s filmet ki lehet bírni, hogy végigüli az ember.

    ps. a szöveghez elfelejtettem hozzátenni, hogy 'ezt tapasztalatból mondom'.

Új hozzászólás Aktív témák