Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hettaki

    tag

    válasz k. #22 üzenetére

    Nekem meg az a véleményem, hogy a MacOSX akkor nyújt rendkívül sok, és hasznos szolgáltatást, ha főleg apple által gyártott termékeid vannak. Sokminden máshoz a Windows támogatottabb. szvsz.

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    Igazából nekem egyik sem kellene, inkább egy picit vastagabb üzleti gép kellene. Vagy egy kisebb. Matt kijelzővel, meg 3 - 4 USB porttal, ami egy picit praktikusabb.

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz D1Rect #35 üzenetére

    Nem jobb, hanem trendibb, és menőbb. Alaphelyzetben bármelyik rendszeren ugyanúgy végezhetők el az átlaguserek számára az alapfeladatok (Internet, levelezőkliens, office progam csomag, filmnézés, képnézegetés, minimális képszerkesztés stb). Az apple max akkor jobb, ha van egy Iphone-od, Ipod-od, meg esetleg más apple cuccod, amúgy pedig egy linux is tökéletesen megfelel alapfeladatokra.

    szvsz.

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz Karma #38 üzenetére

    Na ez igaz. Csak ezt meg is kell fizetni. Meg azért az is hozzátartozik meg is kell szokni a Windows után. Teljesen más világ, más fogalmakkal, más megszokásokkal, más árazással, más felfogással. Sokszor felesleges problémákkal, egyes hardvereknél nagyon gyenge, vagy nem létező problémákkal, és nem magyar pénztárcához mért szolgáltatásokkal.

    szvsz.

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz Karma #41 üzenetére

    Én a tartalomrészre gongoltam konkrétan, és a sokszor nem free programokra, ami Windowson, azért megvannak, a Windows sem olcsó természetesen, de itt sokkal többen ismerik, és sokkal egyszerűbben hozzájutnak egy sokszor sokkal olcsóbb, és persze ezzel jóval gyengébb minőségű termékhez, mint az Apple termékei. Ami természetesen nem róható fel azok számára, akik ezt tudják/akarjják megfizetni.

    szvsz.

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    Már mire gondolsz? Példa szinten?

    Ott van az ár aminél egy átlagusernek kétlem, hogy kellene jobb gép az éppen tesztelt ProBook 4535s-nél. Amihez van Windows is 3 év garanciával.

    Aztán ez 160 000 Ft. Ehhez egy LibreOffice, vagy egy Student MS Office. A többi majdhogy nem ingyen beszerezhető, program szinten, akár GIMP otthonra biztosan megfelel, ha még nem is annyira jól használható, mint az iPhoto. Egy halom kisebb nagyobb konverter progi van ingyen ami szintén ingyen van. És még nem tartunbk 200 000 Ft-nél és van egy viszonylag jó 3 év garis gépe a usernek, igaz Windows-al, persze ami nem csúcsminőség, nem trendi, nem annyira könnyen kezelhető, bár a MacOSX-el az első hónapokban több baja lenne mint haszna, egy nagyon kezdő usernek.

    Röviden erre gondoltam.

    szvsz.

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz Karma #46 üzenetére

    Mi a téves? Tudom, hogy meg vannak, nem ez volt a lényeg, hanem az ár, amiről az elején beszéltem. Alapvetően a piac kb 5 részre oszthatók, ez nagyrészt változik országonként, vagy területi elhelyezkedésenként, de nagyjából lefedi a piacot:

    1, 2, 3, 4, 5 generációs User:

    1. Aki ismerkedik a számítógéppel, legalapvető dolgokat is képes beállítani rajta, ezek a tipikusan otthoni egyszerű felhasználók, akik megveszik az első számítógépüket és próbálják használni, ezen felhasználók köréből kerülnek ki az Acer, Asus, MSI stb userei nagy százalékban, hiszen nem ért a géphez, nem is tudja mi az, de meg szeretné tanulni használni.
    2. Aki már konyít valamit a számítógépekhez, nem tudja hogyan működik, de már tudja használni, a böngészőt, egy office programcsomagot, vagy esetleg, még be is képes állítani az órát, a gépen, vagy esetleg tudja mi az a merevlemez, memória, processzor elméletben, de lehet, hogy nem is látott max képen ilyen, ezek a tipikusan irodákban dolgozó, emberkék, akik főleg használják a gépeket.
    3. Aki már próbál is érteni hozzá otthon összerakott egy gépet, de a saját bőrén, vagy ha okos a más kárán tanulja meg, hogy mit rontott, el igazából nem ért hozzá, de legalább, már látott számítógépet is, vagy notebookot, ezen kategóriából kerülnek ki az első határozott, notebookvásárlók, akik már pl a prohardveren rákérdeznek, hogy mégis mit kellene vennem, egyáltalán látogat egy két informatikai szaklapot.
    4. Már ismeri, hogyan működik a számítógép, össze is tudja rakni, ha kell, ismeri a notebookokat, esetleg fel is tud telepíteni egy Windows-t, úgy, hogy az be is van konfigurálva, ismeri a bios-t, tudja, hogy hol lehet, megvenni, nagyjából össze is képes válogatni jól egy gépet, segít a haveroknak, esetleg tudja is hogyan működik, ismerkedett, vagy használt mát több rendszert is, esetleg tudja is, hogyan működik, tipikusan ilyenek, akik itt vannak a prohardveren.
    5. Ismer több operációs rendszert, használja is, ha kell, esetleg szerverekkel is foglalkozik, oprendszer szinten is, ha kell, ismeri a hardvereket, tudja hogyan működik, szerel is, szervizes, mérnök, informatikus (na nem az a fajta, aki mostanában annak nevezi magát), programozgat is. Mindenesetre van olyan szakterület amiben profi. pl. Tipikusan, a prohardver szakírói.

    Szóval Magyarországon, az első 3-ból biztosan nem fog kikerülni mac felhasználó, kivévve, ha nagyon a szakmába vág a dolog, grafikus, esetleg a munkahelyen mac van. A 4-dikből már nagyobb eséllyel, kerülnek ki ilyen userek, mivel tudja, mire vállalkozik, tudja mire költ, képes fejlődni, ha kell.
    Az 5.-ik pedig igazából neki sokszor mindegy, mit használ.

    Szóval ez nagyjából így modellezhető, attől eltérő kivételek vannak, de nam sok. Szóval elenyésző kivétellel nem sokan fognak azonnal mac-et venni, főleg, mert az iskolákból, közintézményekből, közép, felső oktatásból teljesen ki van rekesztve az Apple Magyarországon, így nagyon kicsi az a réteg, aki ilyen árak mellet be fog ruházni egy Apple gépre, pláne, ha nem is ismeri, és pláne ha kezdő. Természetesen, ez nyugaton máshogy van, mert ott ennek hagyománya van.

    És itt szinte mindegy, hogy fut rajta a gimp, vagy a libreoffice, vagy van iprogram vagy nincs. Itt még mindig a 150 - 200 000 Ft-os gépből fogy a legtöbb, vagy egy picit felette, és a képlet azt mutatja, hogy ez elég is. Sajnos az ország nem nőtt fel az Apple áraihoz, persze igaz ez úgy uszkve az Ultrabook kategóriára is, természetesen a jövő hozhat mást is.

    szvsz. :)

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz Cyberpunk #48 üzenetére

    Utolsó előtti bekezdés, utolsó mondata:

    Természetesen, ez nyugaton máshogy van, mert ott ennek hagyománya van.

    szerk: tudom.

    (#48) Cyberpunk:

    A tengeren túlon sem mindenkinek ilyen van, hanem 10 - 20 % közötti az elterjedsége, néha 20% felett. Ami nem nagy szám. De tény sokkal jobb aránnyal indul, mint másutt.

    [ Szerkesztve ]

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

  • hettaki

    tag

    válasz M@trixfan #66 üzenetére

    Jellemzően így van. Ezen nem is kell csinálkozni, ezt már kifejtettem. :)

    szvsz. | R.I.P. Dennis M. Ritchie, John McCarthy

Új hozzászólás Aktív témák