Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    Ja és még egy tévképzet - szerintem.

    Azt írtam, hogy hw oldalról nem is megoldható minden.
    Sw oldaról viszont muszáj ezzel foglalkozni ha igazán optimális megoldást akarsz. Az téves, hogy ehhez sw oldalon nem kell hozzátenni, akár most is, heterogén rendszer nélkül.

    Ultramobilon, főleg droidon is sláger volt gyerekbetegségként évekig a battery drain. Azt csak os oldalról nem lehetett volna értelmezhető, kényelmes szinte hozni. Persze van hibernálás meg minden szar de attól os szintről kezelve ugyanúgy szarul működhet egy progi.

    Az ok meg egyszerű: az os nem tudja mit és miért csinál a futtatott user app. Lehet,hogy kilövi amikor nem kéne, leveszi a prioritást amikor pörögnie kéne. Önmagában a cpu terhelés sem ad semmi infót mert lehet, hogy azért eszi a cpu-t mert szar a program. Akkor vissza kéne fogni. De lehet, hogy azért pörög, hogy téged kiszolgáljon. Ezt honnan tudod os szinten?

    Épp ezért vannak x86 és a hw-s (pl. Ryzen) oldalon is anomáliák. Nem hatékony a kezelésük.
    Erről regényt írtam már más topicokban, hogy turbo, órajelkezelés, os szintű power eff. beállíás agresszívitásban milyen különbségek vannak.

    A kétmagos Athlon így tud pattogósabb lenni mint a 6-8 magos Ryzen. Így lehet egy TCMD megnyitásra is 2mp-t várni PCIe 4.0 SSD-vel is. Vagy így lehet utóbbi 4k random IOPS-át negyedelni.
    Vagy fordítva: 2-3 agresszívebb beállítással így lehet elérni, hogy a fent írt 45W helyett is 80-90W-ot elpöfög egy 3600 "idle"-ben. Értsd: 0.5-1% cpu terhelésen amikor csak a megnyitott cuccok állnak a desktopon de semmi nem történik. Ha meg egy szarul megírt progi feltolja 2%-ra akkor már ez sem tartható.
    Esetleg tolsz egy Cinebench egyszálas mérést és nem tud maxra Turbozni mert a cpu félreérti a terhelést. Allcore Turbo-n tartja magát a CB 99.9% single core és a maradék 0.1% többi magot érintő terhelése miatt. :D

    Ezt nem tudod hw/os oldalról optimálisan kezelni.

Új hozzászólás Aktív témák