Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zicky

    tag

    :R Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat :R

    04ahgy előtt külön is megemelem a kalapom :R :C :R

    Kipróbáltam a hozzászólásában említetteket és IGAZA VAN!! :K :C :K

    Ennyit változtattam:

    Az AL-routerbe beírtam a FŐ-router SSID nevét, és a Wireless Security pontban átírtam az AL-router elérési jelszavát a FŐ-routeréval megegyezőre. A DHCP -t ellenben nem tiltottam le. Reboot után a tablet - amelyen keresztül a módosításokat végeztem és amely a nappaliban sohasem csatlakozott a ....-Net-1 hálózathoz - most teljes azaz kiváló jelerősséggel, DHCP-s IP címmel csatlakozott a ....-Net-1 hálózathoz.

    A sikeren felbuzdulva a háztartásban fellelhető összes wireless eszközzel "megküldtem" az AL-routert. A rendszer tökéletesen tette a dolgát, mindenkinek osztott IP-címet és a jelerősségben sem fukarkodott senkivel!

    Igen, ÍGY már teljesen kerek a dolog és a mondás is beigazolódott újra : Több szem Többet lát

    Aki belevág, az ezzel a módosítással tegye!

  • Zicky

    tag

    válasz eFeMeR74 #27 üzenetére

    Örülök, hogy tudtam segíteni a leírásommal! :DD :DD

    Válaszolva kérdésedre:

    Gyakorlatilag tipusfüggetlennek kell lennie, ez nem csak a TP-Link routerek kiváltsága.
    Mivel nálad az AL-router TP-Link (nem is akármilyen) a WDS Bridge funkciót bekapcsolva és a "Survey" vagy "Search" gombot megnyomva, a felugró táblázatban a Super Cisco által szórt hálózatnak MEG KELL jelennie. Ha ez nem történik meg, le van benne tiltva a wifi, ha nem, akkor (nem wifis :B :B ) vagy nem ér el jele a WDR-4300 -ig, bár ezt sem tartom elképzelhetőnek.Ha rendben a wifije és szórja a hálózatot, a listában meg kellene jelennie! Connect gomb és kész a kapcsolat.

  • Zicky

    tag

    válasz eFeMeR74 #29 üzenetére

    Talán a cisco 192.168.0.1 ip címe miatt nincs kapcsolat. Próbáld meg 192.168.1.1-re vagy 1.3-ra állítani, hogy ne akadjon össze a tp-linkel. A tiéd az jó.

  • Zicky

    tag

    válasz peba0706 #36 üzenetére

    Újabb elégedett olvasó-kolléga :DD :DD :DD

    Nem hiába töltöttem az időt a leírással. :K :K

    A lényeg a beállításkor, hogy mindkét routerben azonos legyen az SSID név és a jelszó, az IP pedig eggyel különbözzön

  • Zicky

    tag

    válasz Gaben01 #38 üzenetére

    Igen, lesz kábelen keresztül is internet, annak már nincs köze a wds-hez.

  • Zicky

    tag

    válasz bally4 #46 üzenetére

    Ha jól értem akkor egy cisco a fő és egy tp-link az al.
    Az ip címek fő:192.168.1.1 és al:192.168.1.2 az "Enable WDS" alatt megjelenő beállításoknál az SSID név és a jelszó ugyanaz amivel a főrouterhez csatlakozol általában wifin keresztül.
    Talán az alrouterben a wifi beállításoknál "Wireless Security" pontban nincsenek megadva a csatlakozáshoz szükséges adatok, aminek meg kell egyeznie a fentebb említettekkel. Ha kábelen keresztül van, akkor talán ez a gond.

  • Zicky

    tag

    válasz dealerman #51 üzenetére

    Nálam a routerek 54Mbps -el kapcsolódnak mert a TL-WR340GD csak ennyit tud. A másik 150-es.De mivel csak 5 megabites internet elérésére használom nem tapasztalok sávszélesség feleződést. A tv is akadás nélkül lejátsza a 1080p-s HD filmeket.
    A legegyszerűbben úgy lehetne kipróbálni, ha az alrouterre kötnék egy pc-t és a főrouterhez wifin csatlakozó gépről egy több gigás file-t másolnék, de ezt még nem próbáltam ki. Viszont, ha a főrouterhez csatlakozó gépek közt másolok, akkor -ami kábellel csatlakozik- a 100 megabites kábeles hálózatot 99.8%-ban használja, 11 MBps folyamatos írási sebességet mutatva. A wifin csatlakozó - file másolás esetén- szintén kihasználja a teljes rendelkezésére álló 54Mbps sávszélességet.

    De most már én is kíváncsi vagyok, hogy mekkorát esik a sebesség ha a gép az alrouterhez csatlakozik.
    Hamarosan kipróbálom! :K

  • Zicky

    tag

    válasz dealerman #53 üzenetére

    Ha egy 150 megás net van mögtötte, akkor csak egy speedtest.net az alrouteren keresztül és máris látszik mennyit evett-mög belőle a wds kapcsolat.

  • Zicky

    tag

    válasz bally4 #49 üzenetére

    Tehát: kábelen keresztül van net fix ip-vel az alrouteren keresztül. Gondolom DHCP-vel is próbáltad kábelen keresztül a pc-t ; akkor van net? Esetleg a telefont fix ip-vel kipróbálni.
    Ha fix-el van dhcp-vel nincs talán tényleg nem tud a wds-en keresztül a cisco ip-t osztani.

  • Zicky

    tag

    válasz GoZoL #50 üzenetére

    Volt egy eset ahol szintén nem jött össze a dolog két TP-Link router között. Ott a főrouter szintén TL-WR340GD volt mint nálam csak Ver.:2.0 az enyém 4.0-ás.

    Az alrouterem TL-WR741ND első körben ez volt a főrouter és ekkor nekem is gondom volt az alrouterhez kapcsolódók dhcp kiosztásával. A routerek -hirtelen jött ötlet alapján való- felcserélésével ez megoldódott.
    Valószínüleg valami firmware okok állhatnak a háttérben :F

  • Zicky

    tag

    válasz nickrivers #58 üzenetére

    Tehát, ha az alrouteredre kötött gépet bekapcsolod, a főrouter mindíg oszt neki dhcp-n keresztül ip-t, de a netet és a többi gépet nem tudod elérni, ha jól értem? De ha ki és bekapcsolod az alroutert már net is van?
    Nekem ez - így a kapott infók alapján - valami tűzfal vagy "internet security" program tréfálkozásának tűnik, esetleg valami kontakthibás aljzat vagy kábel,;firmware gondolom a legfrissebb van rajtuk.
    Ha a wds létrejött és stabil, a főroutered "wireless statistics" potjában lennie kell egy macadressnek ami a "refresh" gomb sorozatos megnyomásakor folyamatos adatmozgást mutat, és csak az első számjegyben tér el az alrouter macadressétől( nálam ez 72-EA-3A-BB-7D-36 és 74-EA-3A-BB-7D-36) Ha a főroutered "dhcp client list" pontjában látod az alrouterre kötött gép nevét és macadressét és mégsincs internet, akkor nem a wds kapcsolatban vagy a routerekben van a hiba véleményem szerint.

  • Zicky

    tag

    Megosztanám a legfrissebb tapasztalatom a téma iránt érdeklődőkkel... :R :R

    A napokban több mint 20év után átnyergeltem az Invitel-től a UPC-hez. Ez év eleje óta már itt Jászberényben is elérhető, kiépítették a hálózatot... A szolgáltatással eddig (3nap) :D maximálisan elégedett vagyok, a UPC Wifree is teszi a dolgát, már ahol tudja :K de ez természetes, majd szaporoduk...

    Mivel a UPC kábel modem máshová került a házban mint az Inviteles, nekiláttam a routerek átvariálásának. No most kreálhatok egy három routeres WDS-t ! :Y

    Már az első tesztnél kiderült, hogy ebből bizony nem lesz hálózat nyújtás; ugyanis a TP-Link router által kezdeményezett csatlakozási szándékról a UPC router tudomást sem vesz,vagyis nem egy nyelven beszélnek.

    Nagy valószínűséggel ez a kapcsolódási protokoll csak TP-Link routerek között működik.
    :( :F
    Az egyetlen járható út ha a főroutert kábellel csatlakoztatom a UPC routerhez. Az első próbálkozás meglehetősen amatőrre sikeredett, a pc megy a LAN1-be UPC router megy LAN2-be. Van internet a UPC-s látja is a gépem, csak én nem látom a TP-Link főroutert; IP-nem elérhető; Mi Van??? :F :W
    Ja, bocsánat ahonnan jön az internet az a világ, vagyis nagy, azaz széles WIDE kék csatlakozó WAN. Hoppá, így már mindjárt más!! A UPC router is végre TP-Link TL-WR741N routert lát és mindkét beállítási felületet elérem a gépemről. :C :DD :C

    Innen kezdve vagy inkább folytatva újra száll-repül a WDS kapcsolat a régi beállításokkal. :K

    Ami -ha úgy tetszik- nevezhetjük veszteségnek is, a sebesség csökkenése. Míg a UPC-routeren keresztül gigabites kapcsolat van a gépek közt a főrouterre kapcsolódóknak meg kell elégedniük a 100 megabitessel a fő és alrouter között pedig 5 megabit a jelenlegi sebesség, de legalább van.

    A telefonoknak, vagy inkább nevezzük őket kézi pc-knek, elég....

  • Zicky

    tag

    válasz kmisi99 #138 üzenetére

    Szia!

    Valószínűleg a Linksys router nem ismeri -vagyis nem írták meg a biosába- azt a kommunikációs protokol algoritmust, amit a TP Link használ. Nekem ugyanez a problémám volt a UPC Boxal való legelső próbálkozáskor. Az alrouter látja a upc box által szórt hálózatot, kiválasztom, el is menti, sőt a status ablakban WDS RUN üzenet látható, mégsincs érzékelhető kapcsolat. Nem egy nyelvet beszélnek, nem értik meg egymást... A koleszban a fiamnak egy ezer valahányas TP Link routerrel volt ugyanilyen tapasztalata, de mástól is hallottam már, hogy egy újabb és egy régi TP link között nem akart öszzejönni a kapcsolat.

  • Zicky

    tag

    válasz sony309 #140 üzenetére

    Szia!

    Ha a 841 és a 1043 között összejön a WDS kapcsolat, akkor minden rendben, de -mint fentebb írtam-
    előfordulhat, hogy nem fognak beszélgetni; hogy miért, azt csak az tudja aki a firmware-ket írja :F :F

    Zanzásítva a beállítások:
    1043 beállítás:
    IP: 192.168.0.1
    SSID: "Lakás NET"
    WPA2-PSK Password: "főnökhöz kapcsolódom"

    841 beállítás
    IP.192.168.0.2
    DHCP: disable
    (wireless settings) WDS: enable -> search vagy survey gomb -> kiválasztani "Lakás NET" SSID
    A WDS-hez tartozó jelszó ugyanaz amivel a főrouterhez kapcsolódunk WPA2-PSK Password: " főnökhöz kapcsolódom"

    Itt az SSID lehet ugyan az mint a főrouteren ( wirelwss settings) ,és ekkor a jelszó is célszerűen azonos (security settings)
    vagy
    lehet SSID: "Garázs NET" és WPA2-PSK Password: "garázsban vagyok"

    Az első esetben ha elhagyjuk a főrouter hatósugarát, észrevértlenül csatlakozik az alrouterhez. A második esetben kapunk egy odébb lévő másik hálózati teret. Én így adom a tesómnak a netet :K

    [ Szerkesztve ]

  • Zicky

    tag

    válasz teo77 #143 üzenetére

    Szia teo77!

    Nos, akkor -hogy jól értem a helyzetet- van egy T-home -tól kapott routered és a TP-Link amit alrouternek használsz.
    - A THome szór egy mondjuk, 192.168.0.10 ip-vel egy "teo77lakás" ssid-t egy "otthonvagyok" jelszóval.

    - Ezt a TPLink-ben a wds bepipálása után, a menüben bekerestetted, a decibel is jó erős, csatlakoztál hozzá, és a wds menüben a jelszót is wpa2-psk -ban adtad meg -aminek kötelezően a főroutert elérőnek kell lenni- vagyis "otthonvagyok".

    - Az alrouter ip-je egyel nagyobb 192.168.0.11, a dhcp pedig ki van kapcsolva.

    - Mivel a főrouter által szórt "teo77lakás" ssid-t szertnéd tovább nyújtani, az alrouterben is ezt adtad meg ssid-nek, az alroutert elérő jelszónak pedig az ssid-hez tartozó "otthonvagyok"-ot.

    A wds-nek így már működnie kell, ha a két router routernek nincs protokoll devianciája, magyarul tudnak egymással beszélgetni. Mint feljebb írtam, tapasztaltam, van, hogy két tp-link nem szól egymáshoz...

    A t-homeos wireless status, vagy statistics menüben nézd meg, hogy ott van-e a TP-Link alrouter ip-je vagy mac address-e és van-e adatfolyam, refresh-re változnak-e az adatmennyiség számok. Kábellel csatlakozz rá az alrouterre, és ha van internet minden OK, innen kezdve a wifi-vel is működnie kell.

    Ha ez nincs, nem beszélget a két router egymással, bár a leírásodból nekem úgy tűnik, hogy működik a rendszered, csak ha kisétálsz a főrouter hatósugarából, nem csatlakozik az alrouterhez a mobil automatikusan, mert hibás jelszót érzékel ugyanazon nevű hálózaton. :F :F :F
    Ha még egyszer sem csatlakozott, -és a wds tényleg működik- ,és a router is biztosan nem hibás, lehet még valahol beállítási hiba...
    Nekem ilyen gondom akkor volt mikor a Huawei P8 Lite wifi modulja meghibásodott. Hol csatlakozott, hol nem, és jelszó hibát, meg hálózat nem elérhető hibákat adott, bár a többi kütyüvel jól működött.
    Nos, ha az alrouterre kábellel csatlakozva folyamatosan van internet akkor, még lehet a router wifije is hibás, bár akkor nincs wds kapcsolat se... :)) :F :)) :F
    Látatlanban, ennyit tudok mondani :R :R :R

  • Zicky

    tag

    válasz SzaChe #146 üzenetére

    Szia!

    Ennek -vagyis az alrouterre kábellel csatlakoztatott eszköznek- működnie kellene minden egyéb beállítás nélkül, főleg ha a wifisen is működik, pláne,ha ezt wds-en keresztül teszi.... :F :F :F :F
    A kábeles LAN-ra is vonatkozó beállításoknál (Network->LAN) csak a ip címet kell a főrouterénál egyel nagyobbra állitani, a subnet mask marad 255.255.255.0, mert több mint elegendő 255 ip cím....
    Egyéb ötletem most nincs, így távgyógyítási jelleggel, érdekes jelenség....
    Estleg firmware frissítés, bár általában ez ez első amit megcsinálunk, ha kell, ha nem....

  • Zicky

    tag

    válasz JuniorKill #148 üzenetére

    Köszi ezt a brilliáns ötletet!! :Y :Y
    Ezt még én sem próbáltam, hogy a főrouteren -ami az internethez csatlakozik közvetlen- kapcsoljam be a wds funkciót és kerestessem be az alrouternek szánt készüléket... :C :R :C :R

    Lehet az újabb TP-Link cuccok ezért nem beszélgettek egymással...
    Nehogy már csak úgy bekeressél egy internet kapcsolattal rendelkező routert a távolból, hogy jobb jelerősséged legyen...

    Majd ha a főrouter bekeres téged és megengedi a kapcsolatot akkor örülhetsz...

    Hát sajnos a világunk hatalmi struktúrája tükröződik benne, mindíg felűlről irányítanak... :W :W

  • Zicky

    tag

    válasz DarioRossi #150 üzenetére

    Szia!

    Azt írod, hogy hálózat van.

    Tehát ha a 841-hez csatlakozol mondjuk egy laptoppal, a speedporthoz pedig egy asztali pcvel, akkor a wds -en keresztül a két gép látja egymást, az adatfolyam létrejön, tudsz fájlokat mozgatni közöttük....
    Ebben az esetben lennie kellene internetnek is, én úgy gondolom...

    A 841-ben a default gateway: 192.168.1.254
    Ezt megadhatod primay dns-nek is...
    Az IP címét a 841-nek- esetleg váloztasd meg 192.168.1.255 -re, de arra figyelj, ha a dhcp ki van kapcsolva benne, akkor csak a pc-n ezt az ip címet beállítva -kézi konfigurálással- fogod elérni a menüjét !!!!

    Ha belemész a speedport menüjébe, biztos van benne valami állapot kijelző alkalmazás, ami megmutatja, hogy éppen milyen eszközök csatlakoznak hozzá kábellel és wifin keresztül. Ott benne kell lennie a 841-esnek valamilyen módon; eszköznév vagy mac address. Ha nem találsz semmilyen jelenlét jelét a 841-es részéről a speedportban, akkor nem tudnak csatlakozni egymáshoz TP-Link wds-en keresztül. Így jártam én is a UPC-s connetct box-szal, mint ahogy azt már feljebb írtam.

    Próba képpen kösd össze őket kábellel, a beállítások változtatása nélkül. Ha nincs igy se net az alrouteren, akkor a beállításokkal van gond. Ha eljutottál odáig, hogy van net kábelen keresztül, akkor megpróbálhatod újra wds-sel. Ha nem jársz sikerrel, akkor nem tud a két router beszélgetni egymással... :( :(
    Ilyenkor -ha a kábeles összeköttetés végképpnem megoldható- marad a wifi extender...

  • Zicky

    tag

    válasz Vegha #152 üzenetére

    Szia!

    Lehet, én nem értek valamit, azt írod, hogy a survey után az AP listában "csak az asus wifi hálozata jelenik meg" :F :F Igazából pont ennek kell megjelennie.
    A "tp-link a sajátját nem látja" -> nem is kell neki, mert mert sajátmagához nem tud kapcsolódni....

    Az asus-nak gondolom adtál egy ssid-t, ennek a TP-Link AP listájában, a survey után szerepelnie kell a mac address-el a channel-lel, a signal-lal együtt egy sorban és ehhez kell konnektálni. Ha ezt így nem látod, akkor reseteld az asust, hogy visszatérjen teljes alapállapotba, majd adj meg benne mindet újra; igazából egy ssid- kell és egy jelszó, amit a wireless interface oldalán kell neki megadni. Az advanced menuben el lehet rejteni az ssid-t lehet ez a gond... :F :F

    A tp-linkben a wds -nél az ssid (to be bridged) megegyezik az asus ssid-vel és a és ajelszó is ugyan az amivel az asushoz hozzáférünk. A bssid-nek pedig az asus mac address-ét kell mutatnia, amit a survey után kiválasztunk.

    Mint az előző hsz-ben írtam, az asus status menüjében élő kapcsolat esetén ott kell lennie a tp-link -nevezzük úgy - életjelének!!

    Itt is javasolom a kábeles összekötést próbaképpen, és ha úgy működik akkor a hálózati beállításokkal nincs gond. Akkor a két router nem ért szót egymással wds-en keresztül...lehet hogy a gyártók között nem jött létre protokoll konszenzus, de nem tudom...én is többször találkoztam ilyen jelenséggel :F :F :F

    Esetleg próbáld fordítva, az asusról bekeresni a tp-linket, de a menüjében a wireless-bridge pontban nem látok bekeresési lehetöséget, csak mac address megadást... Egy reset után lehet helyrejön, látatlanban ennyit tudok javasolni.

  • Zicky

    tag

    válasz Vegha #154 üzenetére

    Nos, a képen a tplink ssid a szomszédom routere által szórt jel, az én főrouterem a " "- Net1.

    Én úgy látom, sokan belekeverednek az elnevezésekbe.

    Az AP,ugye egy internet elérési pontot takar. Ha mobilodat ap módba kapcsolod, akkor tudsz a haverodnak internetet adni. Egy router alap esetben AP-is ha rá van csatlakozva a wan porton keresztül a világhálóra. De van olyan, aki nem szeretné, hogy a routerre csatlakozó gépek mindegyike elérje az internetet, de egymással tudjanak társalogni. Ekkor csak útválasztóként használja a készüléket, és megadja melyik mac address kaphat internetet, és/vagy a wifi-s eszközöknek létrehoz egy külön "buborékot", amiben engedi vagy nem engedi az internet hozzáférést azon túl , hogy egymással beszélgethetnek a gépek.
    Otthon- úgy gondolom- mindenkinek az a célja, hogy az internet minden készülékén elérhető legyen kábellel is meg wifi-vel is. Ezért egy wifi-s routernek tök alapesetben, a wan portján érkező internetet mindenféle egyéb beállítás nélkül kutya kötelessége tovább szórnia. Ebben az esetben nyitott hálózatként, és modjuk tp-link741n ssid-vel mert még titkosítást és nevet sem állítottunk be.

  • Zicky

    tag

    válasz DarioRossi #156 üzenetére

    Nos, ez igazából már félsiker, mert a speedport legalább látja wds-en keresztül a tp-linket.
    Azt próbáld még meg, hogy a tp-linkben kikapcsolod a dhcp-t, így a speedportnak kell osztania az ip címeket a tp-linkre csatlakozó eszközöknek is. Talán ez segít, bár ha apc-ről eléred a tplink menüjét wds-en keresztül, akkor már megvalósul az adatfolyam, tehát alapesetben a wan-nak vagyis internetnek is kéne lennie...

    Szóval, ha kábellel összekötöd a két routert akkor internet is van, vagyis ezt jelenti a minden működik....

    Tehát ha kábellel minden működik, akkor a speedport nem ad, nem enged internetet vagy wan hálózatot valami miatt abba a wifis kapcsolati protokoll redszerbe ami a két routert összeköti. Ez lehet valami beállítás is a speedportban de lehet, hogy ilyenre írták ennek a protokoll folyamatnak az algoritmusát a firmware-ben ami sajnos kikerülhetetlen akadályt jelent...

  • Zicky

    tag

    válasz Vegha #157 üzenetére

    A képek alapján minden rendben van.

    Próba képpen kösd össze őket kábellel. Ha így működik, akkor éppen olyan gond van itt is, mint az előző hsz.-ben írtam.

    Két TP-Link között azonnal működik a dolog, de egy más típusú és egy Tp-link között én még nem tudtam wds-t kreálni. Az újabb tplinkeknél meg már a főrouterről kell bekeresni az alroutert és fordítva nem működik...

  • Zicky

    tag

    válasz DarioRossi #161 üzenetére

    Nos, ez a Telekomos router - sajnos úgy néz ki- képtelen beszélgetni wifin keresztül másik routerrel :( :( :(

    Igen, amikor kikapcsolod a tplink-ben a dhcp-t, a speedport nem tud osztani ip-t, mert nincs wifin keresztül kapcsolata a tplink-kel. Kábellel összedugva már van kapcsolat és a tplinken keresztül kap ip-t a telefon a speedporttól és internetet is, mert ez egy szabványos hálózati protokoll algoritmus. Ugyanezt wifin keresztül megcsinálni már bonyolultabb program szükséges. Olyan ez mint a kábeles és vezeték nélküli headset, vagy töltő vagy egér...

    A WLAN -os részből például hiányolom a wifin csatlakozó eszközök státusz információit, bár ez lehet a LAN részben van benne, de az valójában a kábeles rendszer szokott lenni, pl. a tplinken is külön van wifi status menürész, az én upc connect box-om is jelzi több féle grafikus módón, hogy milyen eszköz, hogyan és milyen paraméterekkel cstlakozik...

    Esetleg még azt kellene megnézni, hogy az 54-es végű wlan mac address van-e a tplink wds bssid(to be bridged) ablakban a survey gomb körül, (bár kétlem hogy az 50-es végű lan mac address-t találná meg, vagy sugározná wifin keresztül).Egyébként a képek alapján nincs hiba...

    Ha semmiképpen nem megy wifin keresztül, akkor a speedport mellé tegyél mégegy tplinket kábellel, és azokat kösd wds-be. Mikor még invitel-es voltam az inviteles zte router sem akart wds-en keresztül kommunikálni. Még jó hogy van két tp-link routerem...

  • Zicky

    tag

    válasz DarioRossi #163 üzenetére

    Aha, tehát wds-en kersztül is van kapcsolat a két router között...

    Ez valóban érdekes, hogy nem oszt ip-t a tplinkre csatlakozó eszköznek wifin keresztül, kábelen meg igen.Erre mondom, hogy ez a lehetőség nincs megírva a firmware-ben...
    Ezen felül nem tudok más okot felhozni...
    A speedport gondolom egyben a modem is a telekomos adslhez, így nem tudod a két egységet megfordítani ahogy a 148 hsz-ben van???

  • Zicky

    tag

    válasz DarioRossi #166 üzenetére

    Fentebb írod, hogy "magának a tp-linknek oszt ip-t a speedport..." Nem, azt az ip-t nem a speedport adja a routernek, az a tplink lan menüben beállított sajátja, azért írja a speedport static-nak, mert nem dhcp-s hanem "kézzel konfigurált" egy router másmilyen nem is lehet.

    A 141-es hsz-ben összegezve van a beállítandó dolgok.

    Ha két routert kábellel kötöd össze és a wds-t kikapcsolod akkor működik? Fentebb azt írtad "kábelel minden működik"

    A tplinkben kikapcsolt dhcp esetén, és ha a két router kábellel és nem wds-sel van összekötve, a tplinkre tudnod kellene csatlakozni kábellel és wifivel is.

    Adj meg a tplinkben más ssid-t, például Rossi-Net, ne wlan-150771 legyen ami a speedporté, így jobban látszik a dolog. Ha telefonnal tudsz csatlakozni a Rossi-Net -hez akkor próbáld meg kábel nélkül, wds-en keresztül is. Ha ebben az esetben nem tudsz kapcsolódni a Rossi-Net -hez, akkor a wds kapcsolat nem működik a két router között és nem is fog, bármit csinálsz.

    Esetleg még azt lehet megpróbálni hogy a tplinkben bekapcsolod a dhcp-t.
    Ekkor minden esetben tudsz csatlakozni a Rossi-Net-hez, mert a tplink osztja a ip-t.
    Ha van élő, használható kapcsolat a két router között vezeték nélkül, akkor lennie kell internetnek.
    Ha ez nem jön létre, nem lehet vezeték nélküli kapcsolatot létesíteni a két router között, mert nem kompatibilisek.

    [ Szerkesztve ]

  • Zicky

    tag

    válasz DarioRossi #168 üzenetére

    Akkor ezek szerint a dhcp rutin nem működik wds-en keresztül a speedport felől.
    A tplinket meg azért látod és tudod konfigurálni wds-en keresztül, mert a speedport csak egy sima wifis eszköznek látja, csak ilyennek tudja kezelni.
    Újabb tanulságos és érdekes esetfeltárás, köszönöm , hogy résztvehettem benne :R :R :R

  • Zicky

    tag

    válasz Vegha #172 üzenetére

    A WAN portra csak valamilyen ADSL VDSL modem használata esetén van elengedhetetlenül szükség...

    Mostanság a telefonos szolgáltatók már olyan routert adnak amiben benne van a modem is és a WAN portjára nem csatlakozik semmi , de a status menüpontban van WAN adat , tehát belül elintéződik a dolog...

    Ha csak routernek használod, nem szükséges a WAN port.

    Én egyszer csináltam úgy hálózati rendszert, hogy az egyik router LAN-jából az internet a másik WAN-jába ment, de a baj így az volt hogy a második routerre csatlakozó pc-k sehogy sem látták az első routerre csatlakozókat.

    A hardveraprón TL-WR-841 van 3500-ért , 340GD 54MBps 1500-ért...

    [ Szerkesztve ]

  • Zicky

    tag

    válasz Vegha #175 üzenetére

    "Restart után nem tudom elérni a TP Link routerét a 192.168.1.2-n."
    Ha az asus-ra csatlakozó pc-ről próbálod,akkor a kapcsolat hiánya miatt...
    Ha a tplinkre csatlakozva, esetleg kikapcsolt dhcp-vel akkor meg ezért...

    Akkor indul el a wds-en a kapcsolat, ha előtte kábelen keresztül megtalálják egymást.

    Nekem a TL-WR340GD-vel sikrült wds kapcsolatot létrehoznom a upc boxal a legnagyobb meglepetésemre.
    A következő módszerrel:
    1- Beléptem a tplink menüjébe
    2- Kihúztam a upc box felől jövő kábelt
    3- Bekapcsoltam a wds-t , bekerestettem a upc-boxot, megadtam a wds-nek a upc boxot elérő wifi jeészót és resartoltam a routert, mivel minden egyéb beállítás jó volt (dhcp: ki, ip:" jó")
    4- Kb. fél percig kerikázott a hálózati tálcaikon, majd végre nem sárga háromszöget adott.
    Lemértem a sebességet a 120 Mbps es net a wds-en keresztül 20Mbps -essel hasított.
    5 - újraindítottam a pc-t a router lekapcsolása nélkül és ezután már nem tudott többé csatlakozni, és a pc-nek dhcp hiányában automatikusan konfigurált ip-címe lett...
    Tehát a dhcp nem működik wds-en keresztül, de statikus, kézi ip-vel sem megy; csak akkor ha a wds bekapcsolása előtt össze volt dugva kábellel és a pc-t nem indítom újra csak a tplinket...
    Elég érdekes...

    Van hogy a 741nd-m több egyidejű beállítás reboot után meghülyül, ezért minden egyes beállítás után rebootolom...

  • Zicky

    tag

    válasz Vegha #177 üzenetére

    Nem muszály a wan portba dugni a másik routert, a lanba dugva is ugyanúgy működik...

  • Zicky

    tag

    válasz sony309 #178 üzenetére

    Az én tapasztalatom, hogy kb. negyedére esik le a sávszélesség wds-sel általánosan...

  • Zicky

    tag

    válasz sony309 #181 üzenetére

    Az N és az ND között csak annyi különbség van, hogy az ND-nek lecserélhető az antennája...

    A sebesség csökkenés nem a router elméleti maximális sebességének csökkenését jelenti, hanem a bejövö internet sebességének csökkenéseként kell érteni. Ha van egy 30Mbps internet sebességed, a wds-sel csatlakozó routeren már csak 8-10Mbps lesz. Ez nekem tapasztalati adat.

  • Zicky

    tag

    válasz Defearon #184 üzenetére

    Milyen szép ez az ASUS router és az árkategóriájából következően egyből szót is ért a TP-Linkkel :R :R

    Az alrouteren kikapcsolt DHCP esetében mindíg a főrouter osztja a IP-t és itt a router komolyságából fakadóan ez meg is tudja csinálni. :C

    Az IP foglalásnak másik routeren való keresztülvitelének megoldására, vaszleg nem gondolt a derék, szorgos kinai programozó.

    Próbáld meg a dolgot úgy, hogy a pc-nek a windows hálozati beállítások-ban fix, kézzel konfigurált IP-t adsz és nem a routerrel próbálod "megnevezni".

    WOL esetén az alaplapi hálózati cstolórendszer feszültség alatt van -bár még soha sem néztem - ezért a routernek kikapcsolt pc esetén is látnia kellene, hogy fel tudja ébreszteni :F :F

    Ez a DD-WRT egész jó dolog - eddig még nem is találkoztam vele - ki is próbálom a WR741ND-n, hátha úgy szót ért a upc connect box-szal

    [ Szerkesztve ]

  • Zicky

    tag

    válasz jézusom #187 üzenetére

    Szia!

    Én még nem tudtam úgy két routert wifin keresztül internet továbbításra és kommunikációra birni egymással, hogy valamilyen -erre a funkcióra kitalált és a router firmwarébe programozott- speciális különfunkciót ne kellett volna aktiválni.
    No persze amennyiben tényleg létrejön a kapcsolat a két router között (lásd a fentieket) :))
    Ez a funkció a TP-Link routereknél a WDS, de az ASUS is így nevezi...

    Ezért szerintem -bár lehet tévedek- nem elegendő, "ha simán beállítod, ami kell" , de nem egészen értem , hogy itt mire gondolsz :F

    A fix IP-s beállításnak is működnie kell, de a "Default Gateway" az a R1 főrouter IP-je.

    A pool tartománynál a subnet maskra gondolsz ?? ; mert ezzel a kifejezéssel így még nem találkoztam... :(
    De alap 24-es netmask esetén is 254 db ip osztható,de mondjuk a tartomány konkrét meghatározásához pedig jól jön egy subnet mask kalkulátor :K

  • Zicky

    tag

    válasz Darthforce92 #193 üzenetére

    Szia!

    Gondolom, a 1043 a főroutered, próbáld erről bekeresni a 741-et, tehát a főrouterben bekapcsolni a wds- funkciót.

    Nekem a 741ND főrouterként -kikapcsolt wds-sel- nem akart működni, azaz a 340GD bekereste, de a wds kapcsolat nem jött létre. Viszont, ha a 741ND-n kapcsoltam be a wds-t akkor már főrouterként és alrouterként is működött.

    Úgy tudom, a verziószám is beleszól a dologba nekem pl. a 741ND Ver.2

    Még meg lehet próbálni egy DD-WRT firmware-t telepíteni [link]

  • Zicky

    tag

    válasz Grg #195 üzenetére

    Elképzelhető, de a MAC szűrőnél -úgy tudom- , csak a megadottakat engedi át mást nem. Ha a mac szűrőbe megadod a router címét akkor kellene működnie, de próbáld meg szűrő nélkül, és olyan verziókat is, hogy mindkét router legyen kipróbálva fő és alrouterként is. Próbálj meg olyan esetet is amikor a főrouterről keresteted be az alroutert a wds beállításakor; és fordítva is amikor az alrouterről keresteted be a főroutert. Ez így négy lehetőséga próbára...

  • Zicky

    tag

    válasz Grg #198 üzenetére

    Szerintem teljesen mindegy, hogy al, vagy főrouterként használod a 841-est ha jól működik. :K

    Én is csak azóta ajánlgatom, hogy a főrouterben kapcsoljuk be a wds-t és az alroutert keressük be, amióta itt valaki ezt megosztotta velünk, hogy neki így működött.
    Ott egy 1043-as volt a főrouter és csak úgy indult be a wds kommunikáció, hogy a 1043-ról kerestette be az alroutert.
    Lehet a 8-as sorozattól már így van kitalálva... :F

  • Zicky

    tag

    válasz jézusom #197 üzenetére

    Egy fontos kérdés, hogy jobban képbe legyek: Milyen tipusú routereket szeretnél összekötni?

    Ez azért fontos, mert nem valószínű hogy tudnak egymással kommunikálni, aminek az oka a tapasztalataimból leszűrve valamilyen kezdeti DHCP protokoll hiányából fakad, ami wifin keresztül WDS kapcsolattal nem működik a két router között, de kábeles kapcsolatnál igen... :F :F :F

    A Wireless Network Name és az SSID az én megértésemben ugyanazt jelenti.
    Vagyis van a főroutered legyen R1, ami szór egy Pl.: "Főnök NET" nevű wifi hálózatot.
    Erre az R1-re tudsz kikapcsot DHCP esetén fix IP-kkel csatlakozni, ha ez a szándékod;
    (én jobban szeretem az automatikus IP- lekérést, mint minden készülékben külön állítgatni, de végülis azt is csak egyszer kell megcsinálni, bár ha a barátodnak éppen adni akarsz netet, akkor a telefonjában mindent külön be kell állítani, macerás...)
    Az R2 alrouterre az ehhez szükséges WDS funkció bekapcsolásával tudsz csatlakozni. Az R2-nek ugyan abban a tartományban kell lennie. Ha az R1 IP-je 192.168.0.1 az R2 NEM lehet pl. 192.168.1.2, de 192.168.0.(2-255) bármi lehet.
    Az R2-ben csk a Default Gateway a lényeg ami a R1 -nek az IP címe. A domain -el és a DNS-sel nem kell foglalkozni.
    Az SSID-je az R2 -nek lehet azonos a R1-el ekkor van egy megnyújtott wifi hálózatod, egy jelszóval.
    Ha az R2-nek más nevet adsz, pl. "Segéd NET" , akkor lesz két külön álló wifi hálózatod, két jelszóval.
    A kábellel csatlakozó eszközök, viszont fogják látni egymást, ha a windows otthon csoportban ezt engedélyezed.

    Nem vagyok járatos a hálózatépítés mélységeiben, de wds kapcsolat esetén nem fogsz tudni eltérő IP-jű tartományokat megadni.
    A csatlakozni tudó eszközök számát a subnet mask-kal tudod növelni. A 255.255.255.0 az 254db host, de a 255.255.252.0 már 1022db host, de gondolom nem egy hotelt vagy koleszt szeretnél lefedni wifivel :))

    Subnet calculator

  • Zicky

    tag

    válasz Grg #202 üzenetére

    Csak annyi előnye van, hogyha már megvan a két router, nem kell venni egy újabb eszközt , ami ugyanazt tudja...
    Bár lehet, hogy egy 6 ezer forintos TL-WA850RE használata esetén nem esik harmadára, negyedére a bejövő internet sebesség az alrouterre csatlakozó eszközökön :K :U :U

  • Zicky

    tag

    válasz jézusom #204 üzenetére

    Nos igen, a képen egy 740-es TP-Link wireless menüje látható, ott még "Wireiess Network Name"-nek nevezték az SSID-t , amit mellette zárójelben meg is jegyeznek (Also called SSID)
    Tehát a TP_Link routered szór egy "petinet" nevű wifi hálózatot.

    Az SSID(to be bridged) tartozik a WDS -hez, mivel az "Enable WDS" be van pipálva, de semmilyen -a működéshez elengedhetetlen beállítás- nincs elvégezve benne. :N :))

    Az SSID(to be bridged) ablakban jelenik meg majd a főroutered, vagyis a Huawei által szórt wifi hálózat neve, HA majd a "Scan" gombot megnyomod és a megjelenő táblázatból kiválasztod a Huawei által szórt wifi hálózatot és ott is nyomsz egy "connect" gombot. Ha ez "petinet" akkor itt is az jelenik meg, ha "telenor wifi" akkor meg majd az. A megjelenő táblázatban lehet nagyon sok érzékelt wifi hálózat, ez attól függ mennyi ilyen eszköz van a környéketeken, bár a Huawei wifi hálózat nevét gondolom tudod, ha nem, segít a mac address, az egyedi.

    Az "Authentication Type" pontban kiválasztod a "wpa -psk2" -t és a passwordnál megadod azt a jelszót amivel a Huawei-höz szoktál csatlakozni. Mindezt elvégezve a TP-Link kér egy rebootot és így áll készen a WDS kapcsolati rész beállítása. Persze a LAN részben még előtte be kell állítani az IP-címet aminek az első három számjegye ugyanaz mint a Huawei-é a negyedik pedig általában egyel nagyobb; és ki kell kapcsolni a dhcp-t és a default gateway-nak megadni a huawei IP-jét. Így már lennie kell wds kapcsolatnak a két router között AMENNYIBEN A HUAWEI KÉPES A KAPCSOLATRA.

    Azt nem tudom -mert nem említetted-, hogy jelenleg a tp-linkhez csatlakozva akár wifin, akár kábellel van -e internet? Mert ha van, akkor össze van kötve a két router kábellel, másképp nem is lehet rajta mert a WDS kapcsolat jelenleg nincs beállítva. Ha van WDS kapcsolat a routerek között a Huawei wifi status menüjében meg kell jelennie valamilyen azonosított formában a tp-link jelenlétének. És itt jönnek még a nehézségek, ha ez is megvan, de mégsincs internet, akkor lehet nem tudnak beszélgetni egymással...

  • Zicky

    tag

    válasz regenyid #210 üzenetére

    Használj hatótáv növelőt, azok kifejezetten erre készültek és nem futsz bele mindenféle kompatibilitási problémába és protokoll ütközésekbe....
    A WDS bridge alkalmazása akkor érdemes, ha van már két kompatibilis routered,nem kell nagy átviteli sebesség, nem akarsz veni, vagy nincs pénzed az erre a célra kifogástalanul megfelelő eszközre. Amikor a cikket írtam egy range extender még irreális áron volt beszerezhető...

  • Zicky

    tag

    válasz nemurea #213 üzenetére

    Szia nemurea!

    Örömömre szolgál, hogy ismét tudtam segíteni egy kicsit... :R :R

    A kapcsolat eldobálását, vagy megszakadását én is tapasztaltam.
    Nekem úgy tünt, akkor jelentkezik ez a dolog, ha sokáig nincs adatfolyam a két router között és a főrouter -ami nem TP tipusú- valamiért úgy dönt hogy bontja a kapcsolatot , bár erre vonatkozó beállítás vagy opció nincs is benne (pl. UPC Connect Box) és ezt kábelen is eljátsza néha... :F
    Ilyenkor belépek egy másik eszközről a főrouterbe, és ott mindjárt látszik, hogy nem is látja, vagy ha látja akkor meg csak pislogsz, hogy "mot akkor mivan??" :))
    A másik, amikor a kapcsolat erőssége lecsökken és ezért megszakad. Ilyenkor úgy tűnik, mintha nem ugyanazt a kapcsolódási protokollt futtatná, mint amikor bekapcsolod; valami fontos lépés kimaradhat, :F bár ez nagyon amatőrnek hangzik, ha a firmware program megírásához szükséges programozói tudásszint szempontjából vizsgáljuk a dolgot. :U
    Egyszer valahol találtam egy chipset összehasonlító leírást, amiben konkrétan le volt írva , hgy melyik típus melyikkel képtelen, vagy tud gond nélkül kommunikálni még saját családon belül is.

    [ Szerkesztve ]

  • Zicky

    tag

    válasz Tróger Frank #217 üzenetére

    Szia!

    A WDS-hez nem kell hogy a fő-routeredben legyen ilyen mód . Ezt az al-routerben kell bekapcsolni. Azt javasolom, hogy a Netgear router firmware-ét cseráld le egy frissítéssel dd-wrt rendszerre. Azzal garantált a WDS kapcsolat a UPC Connect Box és a távoli router között. Amióta én a TL-WR741ND routeremet átfrissítettem dd-wrt rendszerre, azóta tökéletesen működik a WDS a UPC box és a router között. Az eredti firmware-rel semmilyen kapcsolat sem jött létre. Innen le tudod tölteni a dd-wrt firmware-t: https://dd-wrt.com/support/router-database/?model=WNR2000_v2
    Csak nézd meg, hogy 2-es vagy -3-as verziójú a készüléked. A link a 2-esé
    A dd-wrt felület beállítása hasonló az eredetihez, csak bonyolultabbnak tűnik a több lehetőség miatt és optimálisabban kezeli a router prociját.

  • Zicky

    tag

    válasz Vegha #220 üzenetére

    Mindenképpen kell a WAN port? Ha csak routerként akarod használni és egy másik hálózati eszközről jön az Inrernet, nem feltétlen szükséges azt a wan-ba dugni.
    Mindkét portban továbbítja a netet, viszont ha ezzel akarsz bejelentkezni -pl. telefonos szolgáltatónál- tényleg kell a wan port.

  • Zicky

    tag

    válasz Juhi113 #224 üzenetére

    Szia!
    Ami tuti biztos, az, hogy a repeaterekhez nem kell wds kapcsolat. Az, a benne éppen aktuálisan beállított hálózatot lövi tovább. A hálózatot szolgáltató eszközben ehhez semmit nem kell beállítani. A repeater-nek éppen ez a lényege. A xiaomi beállításai nem megfelelőek szerintem a Te routeredhez. De, gondolom átállítottad, miután áthoztad a tesódtól.... :F

  • Zicky

    tag

    válasz Juhi113 #227 üzenetére

    Néztem én is pár beállító videót, egy Mi Home nevű programból választják ki, több grafikusan megjelenített xiaomi lakás automatizálási eszköz közül, minden esetben Xiaomi telefont használnak.

  • Zicky

    tag

    válasz Boxi88 #230 üzenetére

    Kábeles összekötésnél csak az IP címeket kell egy tartományon belülire állítani. és a jelszavakat meg a SSID nevet. A WDS wifis összekötése a routereknek, az arra vonatkozó beállításokat kábeles összekötésnél nem kell alkalmazni.

  • Zicky

    tag

    válasz Boxi88 #232 üzenetére

    Mindkét összekötéssel működik, az általánosabb használt a lan-lan. A másik megoldással az alhálózatról a wan port előtti részt lehet láthatatlanná tenni, például.... Kábeles összekötésnél én csatlakozónál lévő kontakthibát tudok csak elképzelni, ha egy darabig működik... :F :F

  • Zicky

    tag

    válasz depataki #235 üzenetére

    Szia!
    Én még - mondjuk- nem találkoztam olyan routerrel ami a LAN felé ne továbbította volna a wifi-s egységen keresztül detektált hálózatot. Egy sima WDS kapcsolat esetén is használhatóak az alrouteren a kábeles portok, és vezeték nélkül is tudunk az alrouterhez csatlakozni. A tplink át upgrade-elése dd-wrt-re nagyon sokat segít, sokkal jobban kezeli a wds-t. Nekem például a 741ND csak upgrade után tudott tartósan és stabilan csatlakozni a UPC Connect Box-hoz. Eredeti firmware-rel nem is tudtam létrehozni működő kapcsolatot. A TP-Link-kel -a wds-t létrehozó kapcsolaton túl- sugározhatsz más SSID-t is a hozzácsatolt jelszóval, azon is lennie kell internetnek.

  • Zicky

    tag

    válasz zetecR #238 üzenetére

    Szia!
    Mivel kábelen keresztül van összekötve a két router és nem WDS-t használsz nem kell a wifi csatornát egyformára állítani, maradhat auto-n. Mindkét routerben a wifi-s hálózat eléréséhez használj egyforma ssid-t és jelszavat, a tp-link dhcp-jét kapcsold ki, elég ha a főrouter oszt címet. Bár, ha átjáróként megvan adva a címe az alrouterben akkor nem is oszt címet.

Új hozzászólás Aktív témák