Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz ricsi99 #266 üzenetére

    Ott az akkumulátor a kulcs. Lehetne telepíteni napelemeket egyszerre akkumulátorokkal együtt is. Van akinek ez kényszer, mert nincs hálózat a területen. Jellemzően az ára miatt azt az opciót választják a tulajdonosok, hogy az extra energiát nem saját akkuban tárolják, hanem egy virtuális akkuban, amit elektromos hálózatnak hívnak. Ez a probléma.

    Minden háztetőt tele lehetne rakni napelemmel, ha saját akkuban tárolnák az épp felesleges energiát és nem akarnának a hálózatra termelni. Ez viszont még drágább, még kevésbbé térül meg és az akku miatt környezetszennyezőbb választás.

    A Tesla ilyen akkutechnikában utazik kisfogyasztói és erővűvi léptékben is. Azt nem tudom, hogy mennyire nyereséges az nekik, illetve az ügyfeleiknek. Legutóbb egy nagy ausztrál telepről hallottam amit épp hálózatstabilitási okból építettek.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ricsi99 #266 üzenetére

    "A mi házunk társasház... képzeld a napelem tölt valami kisebb akupakkot, amiröl megy a lépcsöházi villany ,kaputelefon ,elektromos kapu meg 2 lámpa."


    Ahol és ameddig van elektromos szolgáltató, a maga 40Ft/kW körüli árral, ott és addig a legértelmetlenebb beruházás egy mini szigetüzem.

    Amiket felsoroltál, nem tudom de valószínűsítem hogy a világítások ledesek, a többi meg nudli fogyasztó.
    Csak tippelek, a napi fogyasztásuk 1kWh körüli.
    Ez évente 14600Ft.
    Ekkora fogyasztáshoz a beruházás legalább 100ezer Ft nagyságrendben van. És mint írod, jajdejó mert alig vesz fel MÉG a hálózatból.

    Ha 7 évig bírja az akkuja, akkor nullázza ki magát, karbantartási és egyéb költséget nem számoltam de ugye egy szerelő valamiért csak kijárogat és szerintem nem emberbaráti öagy öko szeretetből hanem pénzért.
    De nem fogja addig bírni, akkor megint egy 50ropi beruházás. Így máris 15 évnél járunk.


    Egy normális, élhető szigetüzem az 6-10 milla körül van, nemrég segítettem egy ilyet kiszámolni és segédkeztem a megvalósításnál is.
    A beruházás minden tételét és 10 éves becsült karbantartását valamint az akkor bizonyára esedékes akkucserét számolva, 1kWh áram ott a tanyán 250-350Ft összegre jön ki. Hasonlítsd össze a szolgáltató 40-43FT/kWh árral.
    Csakis azért lett meglépve mert az elektromos művek 16 milláért vitte volna ki a villanyt.
    És még ezért az összegért sem kapod meg azt a szabadságot amit az utcai villanykaróról bejövő drót biztosít, borult időben nagyon meg kell tervezni a mosás, vasalás, a nagyfogysztók használatát mert elfogy a nafta.

    Az hogy nagyon kedvező a közös költségetek, ahhoz annek a napi 40 forintos tételnek cajmi kevés köze van.


    Ha ezzel amiket leírtam Te egyáltalán vitába szállsz, akkor gondolj arra hogy ha a napemem+akku beruházással 100x olcsóbban termeled meg magadnak az áramot, akkor vajon miért nincs minden házon napelem és minden pincébe 2-5 millás akkupakk...? Hát akkor mindenki ezt csinálná.
    Vagy mégse?


    redgreg, azbest és Reggie0 fórumtársaknak legalább van valami sejtésük az egészről, respect nekik ezért.

Új hozzászólás Aktív témák