Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gliskard

    senior tag

    válasz azbest #30 üzenetére

    Kicsit összeesküvéselméletesen... az ms és az intel számára is jól jön ez a töketlenkedés.

    Intel korában is az OEM-eken keresztül igyekezett biztosítani a piaci részesedését, a DIY szegmens nem prioritás. HP, DELL, Lenovo és a többi parter kínálatában ott lesznek a hibrid cpu-val szerelt gépek, az átlag felhasználásra ezek továbbra is megfelelnek és oda belátható időn belül nem kell az AVX-512 támogatás.

    MS részéről a piaci dominancia a fókusz, az OS eladásból származó bevétel fontos de nem ez a prioritás.
    Mind az Intel mind pedig az MS horizontális vállalat amelyek az OEM gyártókkal együtt alkotnak egységet.

    Az egész DIY egy szükséges rossz ami csak púp mindenkinek a hátán. Intel-nek extra logisztika és marketing költség, MS-nek hatványozott kompatibilitási tényező az OEM gyártóknak plusz egy "versenyző".

  • gliskard

    senior tag

    válasz #32839680 #39 üzenetére

    a DIY gaming az Intel-nél egy szemmel látható de az OEM érékesítéshez képest lényegesen szerényebb szegmens. Brand gyártóknak is van gaming vonaluk és ezekből összesítve legalább annyi fogy mint tálcás alaktrész cpu-ből. Plusz a géming amin keresztül elérik a "tekibb" réteget, ezért marketing szempontból tolnak bele erőforrást rendesen. (az egy másik kérdés, hogy mit akarnak vele elérni és ennek milyen piaci haszna van - pl. mint anno az "Intel inside" kampány)

    Usa és kanadai kollégákkal nem egyszer szóbakerült a játék és azon belül a PC vonal, aki nem csak konzolon játszik azok vesznek egy kész HP vagy Dell géming pc-t, nem szórakoznak alaktrész vásárlással, szerelgetéssel és instalálgatással.
    Peresze ez nem reprezentatív minta, de azért szemléltei hogy mennyire más a "játék pc" ott mint itt. De ez megint az OEM szegmens.

    [ Szerkesztve ]

  • gliskard

    senior tag

    válasz azbest #40 üzenetére

    Ütemező körüli 'móka" szerintem csak a szokásos termék és sw fejlesztési csúszásból adódik.
    Szinte biztosan tudták, hogy nem érnek oda vele időben a fejlesztéssel, húztak a scope-ból és a tesztelés is zsugorodott a végén, de a belsőleg meghatározott launch megvolt. Akinek ehhez bonusz kötődött az megnyugodott...
    Kicsit megkapargatva ebben a szituban valószínűleg az MS van a képzeletbeli péni#s végén és nem nagyon tudták tolni a határidőt. Intel jóval korábban indította a gyártást az OEM partnerek is végeztek a tervezéssel, gyártással és az összeszereléssel és senki nem akar raktárra termelni. Ezért kőbe volt vésve a launch. Valószínűleg az AMD sem akkor tudta meg, hogy van egy kis gond. Ők is dolgoztak már egy ideje problémán, de nem értek oda a launch-ra.

    Egyébként azon a szűk rétegen kívül akiket érdekel a számítástechnika mindenki mást (Lvl3 alatt mindenki) hidegen hagyott ez a "bénázás".

    Nagy cégek amugy sem fogják kezüket-lábukat törni a Win11 bevezetésén, csak majd ha muszály lesz. Tehát nekik (illetve az IT beszerzés/üzemeltésnek) ez most mindegy.
    Azok a cégek akiknek nem ennyire problémás a váltás azoknak majdnem mindegy, csak legyen gép és szállítsák időre, ebbe a mezőnyben pedig az Intel dominál.

    Szerintem ez a bénázás sok vizet nem zavart fel.

    [ Szerkesztve ]

  • gliskard

    senior tag

    válasz #32839680 #43 üzenetére

    igen, pont ez a lényeg - te is kénytelenek voltál várni...
    Jelenleg eladnak mindent ami lejön a gyártósorról az Intel-nél és amit készre szerelnek a partnerek, ezért sem lehetett tolni a launch-ot, akinek meg HW kell az mérlegel, hogy a - Elfogadható ár/Gyors szállítás/Megfelelő konfiguráció - hármasból melyiket engedje el, mert csak kettőt lehet választani :/

Új hozzászólás Aktív témák